10 «гірких правд» про завершення справ

Просто зробіть це! Не намагайтеся досягнути досконалості

4 Липня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

 

1. Вам просто потрібно це ЗРОБИТИ

Якщо ви творча особистість, якій, до прикладу, поки що не пощастило укласти вигідний договір на видання книжки, то ви не повинні бути занадто підзвітними. Це дуже привілейована свобода, але вона має свою ціну.

Це означає, що світ продовжує рухатися далі, і якщо вам не вдасться «спуститися із небес на землю», ви ніколи не зможете завершити розпочатого. А також це означає, що ви є єдиною людиною, яка може довести до завершення всі ваші справи.

Якщо ви не будете змушувати себе діяти кожного дня, прокидатися вранці та, дивлячись в дзеркало, ігнорувати близькі до виснаження почуття, викликані творчими пошуками та самим життям, ви ризикуєте прожити життя, так нічого і не завершивши.

2. Деякі люди, збудувавши щось, стають багатими. Але це не головне

Є багато прикладів засновників стартапів чи рок-зірок, яким вдалося розбагатіти настільки, що їм більше жодного дня в житті не доведеться працювати. Я також хотів би бути на їхньому місці, повірте.

Якщо ви хочете заробити більше грошей, ніж Скрудж Макдак, то це чудово. І в цьому немає нічого поганого.

Займаючись будь-якою справою, плануйте заробити грошей. Працюйте, щоб отримати кошти. Капіталізуйте усі свої успіхи.

Але якщо ви хочете збудувати або створити щось, що базоване на чесності та єдності (і не важливо, чи це стартап, чи альбом японської музики), ви маєте бути готовими відкласти фінансові питання на другий план.

3. Вас можуть не зрозуміти, але це не має значення

Нам завжди хочеться, аби люди нас розуміли, і щоб вони розуміли те, що ми створюємо, і те, що нас драйвить. На певних етапах процес створення чогось нового (додатку, книжки чи будь-чого іншого) виглядає як спроба спілкуватися власною мовою.

Але більше ніхто цією мовою не розмовляє. Тому люди упускають щось важливе, починають читати між рядків, додавати власну думку та інтерпретувати те, що ви створюєте.

Це дуже розчаровує, іноді навіть хочеться закричати.

Але хіба це важливо? Ні, в жодному разі. Що справді важливо — прислухатися до того, що вас драйвить. І ви створите те, що повинні.

4. Наявність роботи — це навчальний досвід, а не перешкода

Може минути чимало часу, доки бізнес почне приносити прибутки. Наші розробки не стають популярними миттєво, а якщо говорити про письменників, то у мене для вас новина — навіть відомі зірки не можуть продати більш як 30 000 примірників своєї книжки. Більшість із нас не зможе відразу заробити на тому, що створює. Тому нам потрібно працювати.

Часто замість того, щоб зосередитися на власному проекті та створювати те, що вважаєш дійсно важливим, концентруєшся на прибутковій справі. Це засмучує, але вам потрібна ця робота для оплати рахунків.

Інколи я прошу назвати професію чи роботу, з якої не можна нічого навчитися. Я перевертав гамбургери у «Мак-Дональдсі» впродовж п’яти років у період, коли все, чого мені хотілося, — розмальовувати скейтборди та створювати веб-сайти. Але ця робота навчила мене керувати людьми та власним часом, допомагати клієнтам і дивувати людей в найнеочікуваніший момент.

5. Робота, яку ви любите, може не отримати визнання

На мою думку, чесно кажучи, найкраща робота, яку я написав, – це історія на п’ять сторінок про досвід, який я отримав, граючи панк-рок зі своїми друзями. Я люблю цю історію та пишаюся нею. Навіть зараз, перечитуючи її, я справді думаю, що досі більше у жодному своєму творі мені не вдалося досягти такої глибини почуттів. 

Але, на превеликий жаль, ніхто з тих, кому я показував цей твір, не поділяв мого захоплення ним. Він просто їм не сподобався. І все. 

Спроможність створити будь-що (а ви можете це зробити) — це готовність прийняти ненависть інших щодо вашого творіння.

Коли Джон Ромео створив відеогру Daikatana, він був переконаний, що всі в неї мріятимуть пограти. Але майже усім вона не сподобалася.

6. Ваша найненависніша робота може стати вашою творчою спадщиною

Це як зворотний бік усього описаного в попередньому пункті. Власне розробка, яку ви завжди вважали невдалою, робота у якійсь компанії, участь у проекті, про який ви ніколи не мріяли, раптом стають тим, завдяки чому вас запам’ятовують. І знаєте чому?

Вам ніколи не вдасться контролювати сприйняття вашої роботи іншими.

7. Голодні митці — це лише художники та підприємці без будь-якого розуміння бізнесу

Вам потрібно розглядати свою справу як бізнес. Стартапом може бути будь-що.

Ви можете перетворити на бізнес будь-яку свою творчу діяльність, якщо докладете достатньо зусиль. Але вам потрібно мати готовий продукт, скласти план продажів і чітко розуміти, як ви можете нарощувати прибуток. Почитайте «100$ Startup». Прочитайте всі можливі книжки про стартапи. Не будьте голодним художником, будьте бізнесменом-митцем.

8. Якщо ви вирішите залишити справу, вас ніхто не відмовлятиме від цього

…Зрештою, найімовірніше, за вас тільки порадіють. Більшість людей говорить про Річарда Бренсона, Пола Маккартні та Дж. К. Роулінг так, наче вони були богами. Більшість людей  говорить про підприємців та винахідників стриманіше, проте відзначає їхній сміливий та інноваційний підхід.

Але якщо ви скажете, що хочете відкрити компанію або написати книжку, вони одразу змінять свій тон.

Я не знаю, чому саме так відбувається. Хотів би знати. Але якщо уявити, що кожен із нас проживав би життя саме так, як очікує більшість, то усі були б інженерами, юристами та лікарями, і ніхто ніколи не опублікував би роману.

Отож, якщо ви раптом почнете замислюватися над тим, щоб зійти з обраного шляху, існує велика ймовірність того, що друзі підтримають таке ваше рішення.

Єдина людина, яка скаже вам продовжувати рухатися ним, – це ви. Тому що лише ви по-справжньому вірите в себе.

9. Талант не має жодного значення, допоки робота не завершена

Завжди. Доводьте. Справу. До кінця.

Це те, з чим, на мою думку, важко не погодитися. Не важливо, наскільки чудово я щось створюю, якщо мені не вдається цього завершити.

Мій девіз — просто зроби справу

Мій девіз — просто зроби справу.

Вам ніколи не вдасться опублікувати свою найкращу роботу, якщо ви не публікуватимете взагалі нічого. Ви ніколи не переможете у конкурсі стартапів, якщо так і не заповните аплікації і не візьмете участі у конкурсі.

Ніщо не має бути ідеальним.

Прочитуйте цю фразу знову і знову, допоки не повірите в це.

Вам потрібно знайти в собі мужність побороти страх і хвилювання та врешті-решт опублікувати свою роботу, розповсюдити музику чи почати тестувати MVP.

Ви повинні це зробити, бо якщо не зробите, то вам ніколи не вдасться отримати те, чого ви прагнете. І ваші мрії помруть.

10. Ви настільки хороші, наскільки вдалою була ваша остання справа. Враховуйте кожну

Вміння завершувати та можливість публікувати неідеальну роботу не означає, що ви не повинні працювати наполегливо.

Немає жодного виправдання, яке дозволило б вам не намагатися стати найкращим і зростати щодня.

Оригінал — Jon Westenberg
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — medium.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!