7 кроків, які варто зробити, якщо ваша кар’єра зазнала краху

Кожен крок вперед — крок у правильному напрямку

10 Липня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

 

Відновлення себе — на перший погляд, не дуже просте завдання, але ці 7 кроків розділять цей процес на кілька невеликих етапів, що допоможуть вам залишатися зосередженими та досягти значного прогресу в процесі трансформації у «нового» себе.  

Не панікуйте.

Це надзвичайно важливо, особливо коли вам потрібно віднайти абсолютно «нового» себе. Паніка викликатиме у вас відчай, а відчай спричинить прийняття помилкових рішень. Тому зберігайте спокій і знайте — усе минеться.

Молитви, медитування чи йога можуть допомогти вам не втратити почуття впевненості в собі у період перетворення. Сфокусуйте свій час та енергію на вчинки, які допоможуть вам відновитися.

Складіть список своїх цінностей та переконань.

За допомогою цього прийому ви отримаєте чітке уявлення про те, що для вас є найважливішим, а тому зможете спрямувати нову кар’єрну діяльність на роботу, яка вас справді цікавить. Складаючи такий список, ви повинні детально розглянути усі важливі речі, що спали вам на думку, та занотувати їх, навіть якщо деякі здаватимуться дивними.

Спілкуючись із потенційним роботодавцем, переконайтеся в тому, що ваші цінності збігаються  з інтересами його компанії. Якщо ні — продовжуйте пошуки. В іншому випадку вам буде важко повністю зануритися в нову роботу.  

Також  важливо, щоб ви добре розуміли, чого очікуєте та у що ви вірите, оскільки це може мати значний (як позитивний, так і негативний) вплив на ваше перетворення. Міхаель Хаят записав феноменальне відео про обмеженість переконань і про те, як саме це може знизити мотивацію змінюватися.

Наведімо один із прикладів таких обмежень: «Я занадто старий, щоб працювати в іншому місці та вчитися чомусь новому». Міхаель говорить, що такі думки потрібно переписувати із протилежним значенням, наприклад, ось так: «У мене за плечима гора знань та досвіду, які можуть знадобитися, а також я готовий розвиватися та опановувати нові вміння».  Відкрийте собі власні сподівання та, якщо це необхідно, перепишіть, щоб наповнити їх новим змістом для змін.

Записуйте власні «Be Statement».

У своїй книжці «Letting Go of Stuff: Powerful Secrets to Simplify Your Life» Даррен Л. Джонсон описує «Be Statement». Він говорить, що це не просто чітке уявлення майбутнього себе, а своєрідний план, що допоможе вам стати таким, яким ви прагнете бути.

Записуйте від трьох до п’яти суджень у теперішньому часі про те, яким хочете стати, та використовуйте їх для підвищення внутрішньої мотивації. Ось мій власний приклад із «Be Statement»: «Я творча людина, яка отримує насолоду від спілкування з читачами через написані мною твори та театральні вистави». Перечитуйте такі свої записи щодня та програмуйте своє мислення на зміни.

Зясуйте свої цілі за допомогою методу SMART.

Запишіть свої цілі. Переконайтеся, що усі вони:

S — специфічні, тобто особливі;
M — чітко визначені та обґрунтовані;
A — досяжні;
R — релевантні, тобто доречні;
T — обмежені в часі.

До кожної своєї цілі складіть список необхідних дій, які потрібно зробити для її досягнення. Цей список стане вашою дорожньою картою на шляху до «нового» себе, тому завжди тримайте його під рукою.

Складіть план здобуття нових навичок.

Визначте, які нові навички вам потрібно опанувати, і складіть план вашого розвитку, спрямований на їхнє здобуття. За допомогою різноманітних сучасних навчальних онлайн-програм та платформ ви можете дізнатися абсолютно усе.

Отже, якщо у вас є відчуття, що знаєте не все, що повинні знати, то не зволікайте, а складайте план та насолоджуйтеся вивченням чогось нового.

Відстежуйте досягнення та відзначайте перемоги.

Коли ви рухаєтесь шляхом відновлення та пошуків «нового» себе, підйоми та падіння неминучі. Кожен крок вперед — крок у правильному напрямку.

Відстежуйте досягнення ваших цілей і не забувайте святкувати кожну, навіть найменшу, перемогу. Важливо постійно підбадьорювати себе, оскільки це підтверджує правильність вашого бачення та підвищує мотивацію у складні  моменти.

Оберіть наставника.

Для того, щоб успішно пройти через усі невідомі вам перешкоди та труднощі, вам потрібен наставник. Це може бути хтось, хто позитивно ставиться до того, що ви хочете зробити.

Вам не обов’язково бути дуже добре знайомим із цією людиною, це може бути хтось із тих, з ким ви спілкуєтесь через інтернет або у соціальних мережах, тому мисліть ширше. Наставником може бути навіть подкаст, серіал або відео. Байдуже, хто чи що це. Важливо мати наставника, який допоможе вам знаходити відповіді у складні часи.

Оригінал — Andrea Cadelli
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки