9 ознак надзвичайно продуктивного працівника

Вони фокусуються на одній справі

17 Жовтня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Ми постійно зайняті справами. Але робити щось і вдавати робочий процес — різні речі. Ось кілька речей, які роблять надзвичайно продуктивні люди.

 

Вони зажди починають із визначення цілей

Зусилля без справжньої мети — лише зусилля. Ефективні люди не лише знають, що потрібно робити, а й знають для чого. У них є довгострокові цілі. У них є короткострокові цілі, які працюють на те, щоб довгострокові були реалізовані.

Коротше кажучи, вони мають мету. І ця мета прослідковується у всьому, що вони роблять. Саме тому вони завжди організовані та зосередженні на виконанні завдань. Вони не є заручниками рутини, а просто цілеспрямовано йдуть до своєї цілі та швидко долають перешкоди на шляху.  

Продуктивні люди завжди ставлять свої цілі на перший план. Тому визначте, що саме для вас означає успіх.

Ви побачите, що досить легко залишатися зосередженим та ефективним, якщо ви справді піклуєтеся про те, чого намагаєтеся досягти.

Але навіть встановивши ціль, продуктивні люди не зосереджуються винятково на цілі. Замість того… 

Вони створюють системи

Якщо ви підприємець, ваша ціль — збудувати успішний бізнес. Ваша система складається із продажів, маркетингу, операційної діяльності тощо. Ціль прекрасна тим, що дозволяє вам спланувати та уявити, яким буде успіх, а система прекрасна тим, що дозволяє досягти прогресу на шляху до цілі.

Продуктивні люди знають, що ціль може визначити напрямок та задати темпів просування на короткий час, тоді як добре організована система завжди веде до перемоги.

У кожного є цілі, але саме системність забезпечує їхнє досягнення.

Вони вірять у себе

Старанність не така й проста річ. Наполеглива праця — важка справа. Складно продовжувати рухатися вперед, якщо успіх ще далеко. Важливо бути оптимістичним і вірити в себе.

Ось чому зайняті люди швидко здаються, а ефективні продовжують рухатися далі.

Продуктивні люди розуміють, що єдиний спосіб досягти бажаного — це постійно пробувати. Вони знають, що зрештою досягнуть успіху, тому що…

Вони вірять, що контролюють власні життя

Багатьом людям пощастило — вони правильно реагують на успіх та невдачі. Якщо їм вдалося досягти успіху — фортуна на їхньому боці, якщо ж вони зазнали невдачі, то розуміють, що успіх попереду.

Звичайно, вдача відіграє певну роль, але продуктивні люди не сподіваються на хорошу вдачу і не хвилюються через погану. Вони дійшли висновку, що успіх можна контролювати. Як успіхи, так і невдачі — продукт їхній дій.

Продуктивні люди зовсім не втрачають енергії на хвилювання з приводу того, що могло б трапитися з ними — вони спрямовують усі свої зусилля на те, щоб з ними відбувалися бажані речі.

Вони знають, що не можуть контролювати вдачу, але вони завжди можуть контролювати себе.

Вони також охоплюють «випадковості»

Коли перед вашим носом опиняється бажана річ, то лише вона потрапляє у поле вашого зору попадає. А це означає, що ви втрачаєте можливість помітити щось нове, спробувати щось інше або захопитися іншою справою.

Зайняті люди не відволікаються від виконання завдань, як і продуктивні. Але продуктивні люди також виокремлюють час і знаходять можливості зайнятися новими справами, випробувати нові методи та скористатися перевагами щасливих «випадковостей». 

Вони не намагаються заново винайти колесо. Але вони раді скористатися чиїмось колесом, яке функціонує значно краще.

Вони знаходять успіх в успіху інших

Величні команди перемагають, тому що їхні найталановитіші гравці готові пожертвувати власним успіхом заради успіху інших.

Саме тому найкращі компанії формують свій склад із людей, які готові допомагати один одному, які розуміють свою роль і для яких командний успіх важливіший за персональний.

Звідки таке ставлення?

Від вас.

Зосередьтеся винятково на собі і в підсумку ви залишитеся самотнім. Для того, щоб бути продуктивним, навчіться отримувати задоволення від того, що допомагаєте іншим стати успішними. У процесі ви також досягнете успіху.

Вони дозволяють своїм цілям приймати рішення майже автоматично

Тім Ферріс у подкасті описав,  як Гербу Келлегеру, генеральному директору компанії Southwest Airlines вдається приймати так багато рішень щодня. Келлегер має дуже простий підхід до вирішення кожного питання: «Це допоможе компанії забезпечувати якомога нижчу вартість послуг?» Якщо допоможе, то він відповість «так», якщо ні — відповідь буде негативною.

Продуктивні люди використовують такий підхід у своїй роботі: «Це допоможе мені досягти моїх цілей? Якщо ні, то я цим не займатимусь».

Якщо вас постійно тривожать сумніви щодо прийняття рішення, зробіть крок назад. Подумайте про свої цілі і вони допоможуть вам прийняти правильне рішення.

Саме тому продуктивні люди настільки рішучі. Нерішучість породжується браком мети: коли ви знаєте, чого хочете насправді, більшість із ваших рішень можуть (і повинні) бути майже автоматичними.

Вони фокусуються на одній справі

Величезна кількість досліджень свідчить про те, що мультитаскінг не працює.

Продуктивні люди зосереджуються на одній справі водночас. Але цю одну справу вони виконують надзвичайно добре. В вже потім переходять до наступної. І наступну також виконують чудово.

Вони часто просять про допомогу

Просячи про допомогу, зайняті люди хочуть, аби ви щось для них зробили. Продуктивні люди роблять це не лише тому, що їм потрібна допомога, а й через те, що, просячи про допомогу, демонструють повагу до інших і довіряють їхньому досвіду, вмінням і знанням.

Взаємна повага — основа будь-яких стосунків. І найкращий спосіб їх будувати — демонструвати людині свою повагу.

Хочете стати продуктивним? Оточіть себе людьми, які довіряють вам, які мотивують та надихають вас і яких навзаєм надихаєте ви.

Навіть якщо ви не досягнете всіх своїх цілей, ваше життя стане значно багатшим.

Оригінал — Jeff Haden
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!