9 простих і дієвих порад для підвищення продуктивності

Найімовірніше, ви вже чули про ці поради. Але згадати їх не буде зайвим — вони допоможуть оптимізувати ваше життя

18 Січня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Найімовірніше, ви вже чули про ці поради. Але згадати їх не буде зайвим — вони допоможуть оптимізувати ваше життя.

 

Не затягуйте нарад

Запрошуйте не більше п’яти осіб і не затягуйте нарад більш ніж на 30 хвилин. Таким чином, зможуть висловитися всі, але, з огляду на часові обмеження, працівники не відволікатимуться. До кінця наради треба обов’язково продумати наступні кроки або завдання. Інакше нарада не надто відрізнятиметься від розмови на кухні.

Правильно складайте списки справ

Списки завдань дуже корисні, якщо для кожного пункту встановлено дедлайн. В іншому разі це просто нескінченний список справ, які потрібно виконати коли-небудь.

Виділіть певний час на соцмережі

Вимкніть усі повідомлення та визначте години, коли будете заходити у соцмережі. Якщо цього не зробите, то потрапите в замкнуте коло повідомлень і викидів дофаміну.

Не намагайтеся звести нове на зруйнованому фундаменті

Коли якась система не працює, спробуйте виправити помилки або почніть все  спочатку. Не важливо, про що йдеться: про додаток, що розробляється, про ваш підхід до тренувань або про інше.

Починайте з найскладнішого

Не відкладайте найважчої справи на потім, зробіть її одразу. Відтак, пережити решту дня або впоратися з частиною роботи буде набагато простіше. Цей підхід допоможе подолати прокрастинацію.

Дозвольте собі виспатися

Ви не наблизитеся до своєї мети, якщо жертвуватимете своїм сном. Якщо вам потрібно вісім годин, щоб виспатися, а ви спали лише шість, то ви не будете продуктивними впродовж дня. Ви, може, й додали до робочого дня дві години, але «вкрали» значно більше у якості й ефективності роботи. Окрім того, нашкодили своєму здоров’ю.

Не витрачайте багато часу на дрібні справи

Іноді ми настільки грузнемо у дрібних справах, що забуваємо про найважливіше і не помічаємо, наскільки швидко минає час. Щоб цього уникнути, складайте конкретний список справ.

Скоротіть час на переписку

Зазвичай люди ставлять одне питання, потім надсилають повідомлення з додатковими — і листування розтягується у часі. Намагайтеся в своєму листі заздалегідь відповісти на питання, які можуть виникнути у співрозмовників. Пишіть коротко і по суті.

Перетворіть корисні дії на звички

Це заощадить вам величезну кількість сил і нервів. Головне при виробленні звичок — повторення і дисципліна. Якщо багато разів повторювати якусь дію, то у певний момент ви почнете виконувати її на автопілоті.

Спробуйте завести корисні звички — наприклад, займатися спортом по 45 хвилин щодня. Це корисно не лише для тіла, а й для розуму.

Або записувати свої думки і почуття укінці дня. Ви позбудетеся накопичених за день тривог, структуруєте свої думки і, можливо, знайдете якісь нові ідеї. Або щотижня читати щось нове.

Оригінал — Sah Kilic
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — Unsplash

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки