Коли моїй доньці було років шість, ми записали її на курс «Стратегії візуального мислення» в Національному художньому музеї України. Щосуботи я возила її до музею, і це була радість для малої та неабияка розвага для мене.
Той курс спершу вела Анна Переходько, а пізніше Марія Скирда, яка, власне, й започаткувала його в музеї, а пізніше адаптувала до кіно і «перезібрала» в Довженко-Центрі, куди перейшла згодом.
На заняттях діти довго, не поспішаючи, розглядали одну-дві картини й висловлювали свої інтерпретації: чому жінка сидить боком, що роблять люди в нижньому ярусі зображення, а звідки така назва твору? Сказати, що це було кумедно, — нічого не сказати. Точніше, кумедно було для дорослих, які нишком сідали в кутку кімнати, щоб не заважати і перебути холодну осінню мряку в дружньому місці. А для дітей це була чудова гра. Моя донька ще й полюбляла серед розмови вдарити нога об ногу, й на кедах від удару запалювалися різнокольорові світлячки, наповнюючи ілюмінацією півтемну кімнату. Ці спогади для доньки і досі дуже теплі.
А мені вони здаються гарним поясненням, чому музеї, та й інституції культури в цілому, мають таке значення.
Збереження різноманітної спадщини — від художніх творів до зразків ґрунту чи зниклих мов — половина справи. Друга половина — це її інтерпретація.
Якось колеги-археологи так пояснили своє ставле
На жаль, перший доступ до цього тексту має Спільнота The Ukrainians Media
На щастя, зараз у вас є можливість приєднатися!
Що ви отримаєте
- Емейл-розсилка «TUM зсередини»
- Екоторба «Ambassador»
- Ранній доступ до текстів The Ukrainians
- Digital-доступ до історій Reporters
- Доступ до онлайн-зустрічей
- Доступ до офлайн-подій
- Книжковий та інші клуби
- 30% знижки на паперовий Reporters
- 4 друковані номери Reporters на рік
- Знижки на книжки TUM Publishing
від 416 грн/міс
Обрати рівеньВи вже у Спільноті?
Авторизація