Що таке Книжковий клуб The Ukrainians

Читаємо й обговорюємо класику та літературні новинки

26 Липня

Книжковий клуб The Ukrainians Media — це ідеальний простір, аби триматися своїх. Ми об’єднуємо читачок і читачів у товариство, відкрите до різночитань, аби обговорювати класичні і сучасні художні тексти одне з одним, а також із відомими гостями. Зустрічі відбуваються онлайн та офлайн.

Усі події, а також постійний чат Книжкового клубу доступні для амбасадорок та амбасадорів The Ukrainians Media. Це люди, які системно підтримують нашу роботу щомісячними або щорічними внесками. Амбасадорський рівень підтримки, окрім Клубу, також передбачає отримання друкованого журналу літературного репортажу Reporters, перший доступ до найкращих текстів, ексклюзивні фрагменти подкастів від The Ukrainians Audio, фірмову торбинку, відвідування подій від The Ukrainians Media та інше.

Книжковий клуб онлайн

Учасниці та учасники Книжкового клубу мають можливість долучатися до обговорень з будь-якої точки світу. Щомісяця ми зустрічаємося у Zoom. Модераторкою онлайн-подій є редакторка спецпроєктів The Ukrainians Media, поетка Ольга Перехрест.

Ми розбираємо неочевидні питання, вчимося зауважувати літературознавчі прийоми, обмінюємося читацькими досвідами. У нашому клубі немає правильних і неправильних думок. Головне — читати і говорити. 

Зустрічі у Києві

Клуб також регулярно збирається у книгарні «Сенс» на Хрещатику, аби обговорювати книжки місяця із запрошеними гостями. З нами вже читали редакторка відділу «Культура» Vogue Ukraine Дарія Слободяник; ведучі «Телебачення Торонто» Максим Щербина та Саша Гонтар; директор America House Lviv Володимир Бєглов; літературні критики і критикині Віра Агеєва, Остап Сливинський, Анастасія Євдокимова, Євгеній Стасіневич, Богдана Романцова; виконавча директорка PEN Ukraine Тетяна Терен; автори і авторки Олександр Михед та Ірина Славінська.

Модераторкою є редакторка The Ukrainians, співавторка проєкту «Наразі без назви» Богдана Неборак.

Що читаємо

Книжка квітня: «Під скляним ковпаком» Сильвія Плат

Книжка березня: антологія українських авторок «З непокритою головою»

Антологія «З непокритою головою» зібрала оповідання найвідоміших авторок модерністської й постмодерністської доби. Збірка вперше вийшла напередодні російсько-української війни, восени 2013 року. Чи допомагає література рефлексувати про досвід емансипанток і революціонерок десятих років? Як змінювалися цінності у міжвоєнний період? Врешті, про складність пошуку нової ідентичності у пострадянські десятиліття і не лише говоритимемо на зустрічі.

Свій примірник антології Спільнота придбала зі знижкою 30% від видавництва «Комора».

Книжка лютого: «Пастка-22» Джозеф Геллер — запис буде доступний згодом

Цей роман про абсурдність війни — нелінійний карнавал іронії та гротеску. І якщо під час читання ви багато думали про сучасну війну, то це стається не випадково. Дія роману відбувається під час Другої світової на вигаданому острові поблизу узбережжя Італії, де розташоване американське авіаційне з’єднання, у якому служить бомбардир Джон Йосаріан. Його історія розгортається на тлі світу, який втрачає здоровий глузд. 

Книжка січня: «Не відпускай мене» Кадзуо Ішіґуро

Це історія про те, що відбувається із спільнотою, у якій виникає утопійна реальність — хвороби подолані, а на службу людям стають клони, які зростають для того, щоб віддавати себе. Ішіґуро поміщає нас всередину такої спільноти й мимоволі ми ставимо питання: як би вчинили самі?

Наші читачі та читачки придбали книжку за промокодом зі знижкою 30%

Книжка грудня: «Аустерліц» Вінфрід Георг Зебальд

Це історія Жака Аустерліца, якого чотирирічним під час Другої світової вивезли із Чехії до Англії, аби урятувати від нацистів. Він виріс у прийомній сім’ї і до студентських років не знав нічого про своє походження: батьків-євреїв, навіть справжнє ім’я. Власне, ця книга про пошуки ідентичності, збирання себе по частинках, вишукування у забутих місцях, містах та вулицях. Це — не спойлер, бо тут справа не в історії, а в методі її розповідання.

Спільнота придбала примірник роману за спеціальною ціною.

Книжка листопада: «Три зозулі з поклоном» Григорій Тютюнник

Проза Тютюнника — це глибина висловлювання, інтелектуальні відступи, алюзії до інших текстів і фрагменти реального життя, яким воно є. Стосунки Марфи, Михайла та Софії критики іноді називають «любовним трикутником», хоч можливо, це історія про «три долі і три різних кохання: у Марфи — пристрасне і стражденне; у Михайла — незрадливе і благородне; у Софії — терпляче і розуміюче». 

20% знижка для нашої читацької спільноти від видавництва Pabulum.

Книжка жовтня: «Таємна історія» Донна Тартт

Частково — трилер, частково — роман про дорослішання і частково — грецька трагедія. З моторошного прологу читачі дізнаються про скоєний злочин, а впродовж роману відкривають таємницю смерті і те, що відбувається після. Про інтертекстуальність, «грубі» романи й тренди, які формують книжки Тартт — поговоримо під час зустрічі.

Читачі та читачки Книжкового клубу придбали примірник зі знижкою 15% від видавництва КСД.

Книжка вересня: «Метелики на шпильках» Ірина Вільде

Трилогія про дорослішання підлітки, а згодом і становлення молодої жінки на Буковині у міжвоєнний період. Головна героїня Дарка почувається пришпиленим метеликом, яким милуються поціновувачі колекції. В той час навіть її власний дім стає місцем психологічних травм та сексуального насилля.

Читацька спільнота придбала книжку зі знижкою 30% від видавництва «Віхола».

Книжка серпня: «Елізабет Фінч» Джуліан Барнз

Чи можуть добрі вчителі навчити нас думати нетривіально? Який вплив справляють на нас сміливі думки і чи багато таких думок тривожать людство століттями? Урешті, як ми залишаємо минуле минулому?

Учасниці та учасники Книжкового клубу придбали книжку за спеціальною знижкою від видавництва «Темпора».

Книжка липня: «За Перекопом є земля» Анастасія Левкова

У тексті переплітаються кримськотатарська культура і українська історія. Головна героїня та її подруга Аліє проходять шлях від 1990-х до окупації півострова Росією в 2014-му, з екскурсами в давнішу історію Криму. Спільнота The Ukrainians Media придбала книжку за знижкою від видавництва «Лабораторія».

Книжка червня: «Улісс» Джеймс Джойс — запис відсутній з технічних причин

Роман, який вважається одним із найвизначніших текстів модернізму. Шукаємо приховані контексти та сенси і помічаємо алюзії в цій подорожі Дубліном.

Книжка травня: «Солодка Даруся» Марія Матіос

Історія української родини під час і після радянської окупації. Яким є механізм роботи травми і якою мовою проговорюється травма в часи, коли памʼятати й озвучувати памʼять — заборонено?

Книжка квітня: «Сто років самотності» Ґабріель Ґарсія Маркес

Чи це роман про війну? Що таке магічний реалізм і як Маркес вплинув на українську літературу? Навіщо нам читати «поетичне» письмо? У чому, врешті, суть такої великої самотності, про яку пише автор, і як вона відгукується нам сьогодні?

Книжка березня: «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимир Винниченко

Що таке «київський текст»? Нащо Винниченкові моральні експерименти? Чи існує кращий роман про Київ, ніж «Записки»? Яким є модернізм Винниченка? Що можна вичитати в Винниченкових «Щоденниках»? Де шукати французькі сліди письменника?

§§§

Збираємо найбільшу читацьку спільноту країни довкола найкращих книжок. Приєднуйтеся, щоби нам добре читалося!

Текст
Теги
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!