Що таке Книжковий клуб The Ukrainians

Читаємо й обговорюємо класику та літературні новинки

26 Липня

Книжковий клуб The Ukrainians Media — це ідеальний простір, аби триматися своїх. Ми об’єднуємо читачок і читачів у товариство, відкрите до різночитань, аби обговорювати класичні і сучасні художні тексти одне з одним, а також із відомими гостями. Зустрічі відбуваються онлайн та офлайн.

Усі події, а також постійний чат Книжкового клубу доступні для амбасадорок та амбасадорів The Ukrainians Media. Це люди, які системно підтримують нашу роботу щомісячними або щорічними внесками. Амбасадорський рівень підтримки, окрім Клубу, також передбачає отримання друкованого журналу літературного репортажу Reporters, перший доступ до найкращих текстів, ексклюзивні фрагменти подкастів від The Ukrainians Audio, фірмову торбинку, відвідування подій від The Ukrainians Media та інше.

Книжковий клуб онлайн

Учасниці та учасники Книжкового клубу мають можливість долучатися до обговорень з будь-якої точки світу. Щомісяця ми зустрічаємося у Zoom. Модераторкою онлайн-подій є редакторка спецпроєктів The Ukrainians Media, поетка Ольга Перехрест.

Ми розбираємо неочевидні питання, вчимося зауважувати літературознавчі прийоми, обмінюємося читацькими досвідами. У нашому клубі немає правильних і неправильних думок. Головне — читати і говорити. 

Найближча онлайн-зустріч відбудеться наприкінці серпня. Обговорюватимемо роман Джуліана Барнза «Елізабет Фінч» Дату і час ми анонсуємо у закритому каналі для Спільноти. Долучайтеся.

Зустрічі у Києві

Клуб також регулярно збирається у креативному просторі MacPaw Space, аби обговорювати книжки місяця із запрошеними гостями. З нами вже читали редакторка відділу «Культура» Vogue Ukraine Дарія Слободяник, директор America House Lviv Володимир Бєглов, літературознавиці Анастасія Євдокимова і Богдана Романцова, буктюберка Людмила Дмитрук, виконавча директорка PEN Ukraine Тетяна Терен, літературний критик Євгеній Стасіневич.  

Модераторкою є редакторка The Ukrainians і співавторка проєкту «Наразі без назви» Богдана Неборак.

Що читаємо

Книжка жовтня: «Таємна історія» Донна Тартт

Книжка вересня: «Метелики на шпильках» Ірина Вільде

Уже читаємо! Читацька спільнота придбала книжку зі знижкою 30% від видавництва «Віхола».

Книжка серпня: «Елізабет Фінч» Джуліан Барнз

Чи можуть добрі вчителі навчити нас думати нетривіально? Який вплив справляють на нас сміливі думки і чи багато таких думок тривожать людство століттями? Урешті, як ми залишаємо минуле минулому?

Учасниці та учасники Книжкового клубу придбали книжку за спеціальною знижкою від видавництва «Темпора».

Книжка липня: «За Перекопом є земля» Анастасія Левкова

У тексті переплітаються кримськотатарська культура і українська історія. Головна героїня та її подруга Аліє проходять шлях від 1990-х до окупації півострова Росією в 2014-му, з екскурсами в давнішу історію Криму. Спільнота The Ukrainians Media придбала книжку за знижкою від видавництва «Лабораторія».

Книжка червня: «Улісс» Джеймс Джойс — запис відсутній з технічних причин

Роман, який вважається одним із найвизначніших текстів модернізму. Шукаємо приховані контексти та сенси і помічаємо алюзії в цій подорожі Дубліном.

Книжка травня: «Солодка Даруся» Марія Матіос

Історія української родини під час і після радянської окупації. Яким є механізм роботи травми і якою мовою проговорюється травма в часи, коли памʼятати й озвучувати памʼять — заборонено?

Книжка квітня: «Сто років самотності» Ґабріель Ґарсія Маркес

Чи це роман про війну? Що таке магічний реалізм і як Маркес вплинув на українську літературу? Навіщо нам читати «поетичне» письмо? У чому, врешті, суть такої великої самотності, про яку пише автор, і як вона відгукується нам сьогодні?

Книжка березня: «Записки Кирпатого Мефістофеля» Володимир Винниченко

Що таке «київський текст»? Нащо Винниченкові моральні експерименти? Чи існує кращий роман про Київ, ніж «Записки»? Яким є модернізм Винниченка? Що можна вичитати в Винниченкових «Щоденниках»? Де шукати французькі сліди письменника?

§§§

Збираємо найбільшу читацьку спільноту країни довкола найкращих книжок. Приєднуйтеся, щоби нам добре читалося!

Текст
Теги
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.
новини

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!