img

Найкращий спосіб налагодження стосунків із колегами на новій роботі

28.04.2018 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Якщо ви сподіваєтеся плавно включитися у роботу в новій для вас організації, то найперше, що необхідно зробити, — знайти союзників, які забезпечать вас інформацією, ресурсами та підтримкою, які необхідні для успіху.

Наше дослідження, що проводилося впродовж останніх десяти років, показує, що в умовах сильної корпоративної культури новому співробітнику потрібно від трьох до п’яти років на створення повноцінної мережі зв’язків. Нещодавно ми задумалися, чи можна прискорити цей процес і розробити оптимальний план, відповідно до якого новий співробітник буде налагоджувати нові знайомства.

Ми спостерігали за людьми, які лише починають працювати в компаніях з колективом від декількох сотень до більш ніж 40 000 працівників, і порівнювали їхні успіхи в побудові соціальних зв’язків з щомісячними даними про плинність кадрів. Ми хотіли знайти новачків, які налагодили зв’язки (та підвищили свою ефективність) набагато швидше за своїх колег, що розпочали роботу одночасно з ними і які пройшли одні й ті ж етапи роботи в організації — перші дев’ять місяців, два і чотири роки, в які ризик зміни роботи вважається найбільшим.

Ми зробили декілька дивовижних відкриттів. По-перше, всупереч суперечливій думці, «зміцнення свого бренду» в очах значної частини співробітників не найкращий варіант для побудови соціальних зв’язків в організації. Насправді цей показник корелював зі звільненнями на другий і четвертий рік роботи.

Успішні ж новачки навпаки будували знайомства вибірковіше та менш поверхнево. Вони часто зустрічалися з людьми, але на цих зустрічах ставили безліч питань, пропонували свої знання і допомогу, якщо в цьому була необхідність, сприяли взаємним перемогам і зміцненню загального духу компанії.

Грег Прайор, глава служби персоналу в компанії Workday, яка приймала участь в дослідженні, говорить, що ці співробітники залучали людей в своє коло, а не намагалися увірватися в їхнє. «Ми вчимо своїх співробітників залучати людей своїми ідеями і з першого дня генерувати позитивну атмосферу при взаємодії, —  пояснює він. — Якщо ви освоїте цей підхід, вам буде легше налагодити зв’язки».

Ми також з’ясували, знову ж всупереч загальноприйнятій думці, що новачкам не потрібен міцний зв’язок з формальним наставником або лідером у перші дев’ять місяців роботи. Для довгострокового успіху важливішим є ранній контакт із лідерами, що формують громадську думку, — тими, хто володіє великими зв’язками в організації, хто може познайомити з виробничим досвідом і нормами, а також іншими новачками, які можуть стати однодумцями.

Особливо важливо, що люди, які ефективно спілкуються, змінюють стратегію через два і чотири роки роботи в організації. Вони починають впорядковувати взаємодію з близькими колегами, в результаті чого їхній попит на співпрацю знижується на 18-24% порівняно з колегами, але в той же час вони розширюють межі і знайомляться з людьми з інших відділів і підрозділів, а також із тими, хто поділяє їхні цінності та інтереси навіть при відсутності короткострокових стимулів. У результаті виникають нові можливості для інновацій в масштабах усієї організації і відчуття значущості роботи. Це підвищує продуктивність і зацікавленість.

Компанія Booz Allen, яка приймає на роботу понад 100 кваліфікованих співробітників у тиждень, — ще один наш партнер по дослідженню. Вона проводила аналіз робочих зв’язків для поновлення програми адаптації нових співробітників, щоб допомогти їм побудувати потрібні знайомства в потрібний час. Крім навчання методам залучення людей в своє коло, ця програма заохочує групові контакти та ініціює зустрічі між новими та авторитетними співробітниками, а не традиційне спілкування з наставниками і менеджерами.

«Ми не просимо людей знайомитися з безліччю людей, — говорить Девід Сильвестер, директор із навчання та розвитку компанії. — Цілеспрямовані контакти створюють набагато значніший та швидший вплив на продуктивність нових співробітників, і вони працюють із задоволенням».

Оригінал — R. Cross
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — Unsplash

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

10365 6

10 кроків, які слід зробити, щоб розпочати власний бізнес (не звільняючись із full-time роботи)

Покрокова інструкція для тих, хто прагне перейти від 40-годинного робочого тижня до власної справи

25.04.2017 The Ukrainians
2071 5

Як працювати навіть тоді, коли не хочеться

Досить прокрастинувати — нумо до роботи

31.05.2017 The Ukrainians
2291 5

Втома від прийняття рішень: що це і як вона руйнує ваш фокус, мотивацію та силу волі

Cпростіть рішення, які ви повинні приймати впродовж дня

18.02.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

48338 12

Богдан Гаврилишин

Розмова із відомим українським економістом та громадським діячем
27.07.2014 Володимир Бєглов
38556 12

Брія Блессінґ

Розмова з українською співачкою
24.09.2014 Володимир Бєглов
34848 6

Святослав Вакарчук

Розмова з українським співаком, лідером гурту «Океан Ельзи»
24.12.2015 Володимир Бєглов

Введіть слово, щоб почати