5) У чому недоліки депозитів?
Їх загалом небагато і пов’язані вони переважно зі страхом втратити гроші у зв’язку з банкрутством фінустанови або з неможливістю зняти кошти у потрібний момент.
Оскільки економічна та політична ситуація в державі не найкращі, то люди не поспішають нести зароблене у банк чи якусь іншу фінустанову. Причиною скептичного ставлення до депозитів також є рівень інфляції, який у деяких випадках не перекриває рівня доходу, отриманого від банку у вигляді відсотків. Але більшість банків зараз намагаються підвищити відсоткові ставки, щоби клієнти отримали не лише місце для безпечного зберігання своїх грошей, а й прибуток.
Тож, обираючи депозит як спосіб збереження заощаджень, візьміть до уваги надійність фінансової установи і порівняйте відсоткову ставку із прогнозованим рівнем інфляції (якщо йдеться про депозит у гривнях). Простіше це зробити за допомогою депозитного калькулятора. Окрім того, перевірте, чи банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Цей Фонд гарантує вам повернення коштів, якщо фінустанова, якій ви довірилися, виявиться неплатоспроможною. Щоправда, гарантує вона відшкодування не більш як 200 тисяч гривень.