img

Чому найкращі ідеї приходять в голову перед сном

24.11.2018 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Наш мозок складна річ. У лівій півкулі мозку міститься наша активна свідомість, це його «наукова» частина, яка визначає значення символів і мови, намагаючись відповісти на питання «як» і «чому».

Ми намагаємося дати визначення своїм думкам і досвіду з допомогою логіки так ми відчуваємо, що контролюємо себе й навколишній світ.

Права півкуля відповідає за розумовий процес і творчість. Вона формує значення предметів і явищ, що нас оточують, за допомогою емоцій, почуттів і відчуттів. Права півкуля сприймає життя саме в цей момент і допомагає нам реагувати на нього.

У 2011 році в журналі Thinking and Reasoning опублікували результати дослідження про те, як час доби впливає на наші розумові процеси й здатність вирішувати проблеми. Учасники експерименту мали відповісти, у який час доби вони найпродуктивніші, а потім вирішити завдання на аналітичне та інтуїтивне мислення в різні години.

З’ясувалося, що другий тип завдань простіше вирішувати ввечері, коли стає менше світла й наше тіло починає готуватися до відпочинку. Через це активніше працює права півкуля мозку, яка й посилає нам креативні імпульси.

Як управляти креативністю

Уночі права півкуля закидає вас запаморочливими ідеями. Ви з нетерпінням чекаєте ранку, щоб за них взятися.

Але коли ви прокидаєтеся, активується ліва півкуля і закидає вас сумнівами.

«А чи можу я собі це дозволити?».

«Взагалі-то до кінця тижня ще треба зробити звіт».

«А як я буду оплачувати квартиру?».

Ліва півкуля намагається тримати нас в реальності, щоб ми не занурилися в глибини екзистенціальної кризи.

Подолайте свої страхи

Коли я вперше виявив у себе талант до поезії, то не був певен, що знаю, як саме потрібно складати слова, щоб написати щось значуще. Я робив нотатки на телефоні у різний час. Пізніше я повертався до них і намагався зібрати їх в щось ціле.

Мені було страшно показувати свою творчість світу. Багатьох з нас стримує страх. Ми хочемо творити творчість дає нам свободу і задоволення. Та страх помилитися нас зупиняє. А якщо світ не сприйме мого творчого бачення або воно буде недостатньо хорошим порівняно з чужими ідеями?

Щоб подолати страх, вам потрібно з’ясувати для себе три речі.

Чого саме ви боїтеся?

Що викликає страх?

Що найгірше може з вами трапитися?

Ці питання можуть здатися очевидними, але вони допомогли мені краще пізнати себе. Не бійтеся поглянути своєму страху в очі. Коли я усвідомив, що гіршим результатом буде відмова й втрата мотивації, я зрозумів, що мені просто потрібно навчитися ігнорувати критиків.

Вчіться на помилках

Японське прислів’я говорить: «Впадеш сім разів, встанеш вісім». Що більше ми помиляємося, то сильніше ми розвиваємося, вчимося й адаптуємося до оточення.

Згідно з твердженням гарвардської дослідниці Шеллі Карсон, у кожного з нас є «внутрішній фільтр», який обробляє наші думки. Якщо ми маємо завищені амбіції, то креативні ідеї навіть не потрапляють до свідомості ми заздалегідь їх відкидаємо.

Для розкриття свого творчого потенціалу Карсон радить більше звертатися до лівої півкулі й пам’ятати, що геніальні ідеї з’явилися із задумів, що здавалися абсолютно безглуздими.

Дозвольте вашим думкам блукати

Коли я відчуваю, що не можу зібратися з думками, то вдаюся до інших справ: роблю зарядку, малюю, готую або читаю.

Згідно з дослідженнями нейровченого Венді Сузукі, фізичні тренування не тільки зміцнюють м’язи й здоров’я, а й позитивно впливають на креативність та пам’ять.

Тому дозвольте ідеям, які прийшли до вас посеред ночі, перетворитися на щось прекрасне. Вашому мозку потрібно лише трохи мотивації. Цікавтеся й постійно дізнавайтеся нове чи то академічні знання, чи то інформація про те, як стимулювати креативність.

Оригінал — Anup Sohanta
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

 

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

659 3

Як налаштуватися на продуктивний день: секрети трьохсот успішних людей

Що роблять вранці  наймотивованіші й найпросунутіші жителі планети

05.12.2018 The Ukrainians
2178 6

П’ять міфів про творчих людей

Фрагмент із книги Тодда Генрі «Приборкання тигрів»

21.02.2019 The Ukrainians
1917 5

Як спланувати ідеальний робочий день

Чотири головні помилки під час складання графіка дня

07.12.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

55711 10

Pavlo Kuznetsov

How could a 16-year-old Ukrainian establish a start up at half a million dollars and begin to work at the communications "major league"
24.05.2017 Yaroslav Nazar
50630 8

Легенда Хрещатика

Чому інженер, який запускав у космос ракети, а тепер миє вікна на Хрещатику, так не любить вихідних
25.11.2016 Анна Давидова
65582 5

Громада в дії

Чому в селі, де з’явився вуличний вай-фай, перестали красти квіти
07.02.2017 Альона Вишницька

Введіть слово, щоб почати