Як перетворити своє звичайне життя на надзвичайне

Якщо ви хочете змінитись, то почніть із малого

31 Березня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Ви не можете змінити те, від чого ви не в змозі відмовитись. Ви — це те, що ви робите постійно. Ваші звички часто непомітні, тому що ви не хочете заглиблюватися в самоаналіз під час щоденної метушні.

Багато людей просто пливуть за течією у житті. Ідуть далі, проходять повз, а час спливає. Кожен день схожий на попередній. Нічого поза межами звичного. Нічого такого, про що потім напишуть у книжках з історії. Нічого унікального. Посередність.

Але чи може ваше життя скластись інакше?

Звісно, що може.

Окресліть свою індивідуальність

«Єдине, що є у вас, але чого немає в інших — це ви самі. Ваш голос, ваш розум, ваша історія, ваше бачення. Пишіть, малюйте, будуйте, грайтесь, танцюйте та живіть так, як можете тільки ви» — Ніл Ґейман.

Хто ви? Чим ви хочете прославитись? Яку планку ви поставите перед собою? Визначте найголовнішу вашу роль у житті та формуйте вашу дійсність відповідно до неї.

Ви — це, перш за все, Ви самі. Ваше найбільше випробування в житті, найбільша праця вашого життя — стати найкращою можливою версією самих себе. Остерігайтеся того, щоби стати неідеальною версією когось іншого.

Ціль живить мотивацію. Чого ви прагнете досягти завтра, наступного кварталу чи за п’ять років? Уявіть, як кожного ранку прокидатиметесь сповнені ентузіазму підкорити нові висоти. Цей запал допоможе вам досягти більшого.

Підніміть планку, досягайте своїх цілей, боріться. Це ніколи не пізно зробити!

Багато людей усе своє життя бояться заступитись за когось чи щось, або ж вийти за рамки. Але ми із захватом спостерігаємо за тими декількома, які наважилися вийти з власної бульбашки і працювати заради чогось вартісного.

Більшість із нас вперто вірить в ілюзію завтрашнього дня. Завтра ми закінчимо те, що не зробили сьогодні. Ми настільки переконані в цьому, що відкладаємо роботу допоки вона не перетворюється на справжній тягар.

Без дисципліни ми завжди обиратимемо зручнішу стежку. Зона комфорту дає нам своєрідне відчуття психологічної безпеки. Саме тому так складно змусити себе мислити та діяти за її межами.

Малкольм Гладуелл якось сказав: «Outliers (ті, хто вийшли з власної зони комфорту) — це люди, які мають можливості, а також мають силу та холодний розум, щоби ними скористатися».

Виходячи за межі, вони максимально використовують можливості. Люди, які усвідомлюють обмеженість часу, намагаються використати його сповна. Саме їхні життя надзвичайні та виняткові.

Долайте обмеження!

Змініть своє бачення світу!

«Вийдіть за межі бачення світу як чогось такого, на що ви не маєте жодного впливу. Надайте вашому життю цілі та сили упорядковувати дійсність. Сьогодні настав новий день, який ви можете змінювати. У вас є всі інструменти для цього, тому вперед, створіть шедевр!» —  Стів Мараболі.

Якщо вам коли-небудь не вдавалось досягти бажаного, то причина може бути у вашій голові. Ваше бачення світу надзвичайно важливе. Ваш розум найпотужніша сила.

Історії, які ви собі розповідаєте та твердження, в які ви вірите, можуть або перешкоджати змінам, або ж стати стимулом для розвитку нових ідей.

Керол Двек, психолог зі Стенфордського університету писала: «Протягом двадцяти років, мої дослідження демонстрували, що погляди, які ми обираємо для себе, серйозно впливають на те, як ми живемо. Вони можуть визначати те, чи станемо ми тими, ким хотіли, і чи досягнемо речей, які цінуємо».

Покращуючи власне сприйняття світу, ви зможете робити здоровіший вибір, позитивно дивитись на світ, приділяти увагу досягненню своїх цілей та, власне, досягати їх. Ви з більшою імовірністю закінчите почате. Ваше життя буде настільки ж надзвичайним, наскільки ви того очікуєте та прагнете. Усе в межах досяжності, якщо ви будете йти слідом за своїми мріями, цілями та поглядами.

Послідовно робіть малі кроки

«Будьте терплячими до себе. Саморозвиток річ надзвичайно ніжна; це свята земля. Важливішої інвестиції не існує» —  Стівен Кові.

Робота над тим, щоб стати кращою версією самих себе, часто нагадує їзду на американських гірках. Складний та нерівномірний маршрут, який може закінчитись поразкою. Але життя це подорож, а не марафон, тому у вас завжди буде нова можливість, щоб почати знову та стати кращими.

Якщо ви хочете змінитись, то почніть із малого. Якщо ви хочете змінити «життя» і не хочете бути «звичайними», вам доведеться діяти інакше. Робіть невеликі послідовні зміни. Саме вони, а не радикальні заходи, дають найкращі результати. Лише дрібні кроки ефективно змінюють навички.

Саморозвиток не місце призначення. Він ніколи не завершується. Якщо ви й досягаєте успіху, то щоб не втратити його, вам доведеться повторювати усе те, що призвело до успіху в першу чергу.

Важливо зосередитись на послідовних покращеннях у житті. День за днем. І байдуже, яким невеликим є цей крок, ви повинні стати кращими, ніж були учора. Як писали Бретт та Кейт Маккей у своїй книжці «Мистецтво мужності»:

«Замість того, щоб прагнути радикальних змін за короткий відрізок часу, робіть невеликі покращення щодня, які поступово приведуть вас до бажаних змін. Щодня намагайтесь бути лише на 1% кращими у тому, чого ви прагнете. Саме так. Лише 1%.

Здається, що це небагато, але покращення будуть накопичуватись. Спочатку вони видаватимуться майже непомітними. Але поступово, хоч і повільно, ви помітите у вашому житті зміни на краще. Можуть пройти місяці чи, навіть, роки, але покращення будуть, якщо ви зосередитесь на досягненні лише цього 1%».

Спростіть свої ранки

«Те, як ви прокидаєтесь вранці, та ваша ранкова рутина (чи її відсутність), значною мірою впливає на успішність кожної сфери вашого життя. Зосереджені, продуктивні, успішні ранки основа зосереджених, продуктивних та успішних днів котрі неминуче творять успішне життя. Тоді як незосереджені, непродуктивні та пересічні ранки створюють такі ж дні, і, врешті-решт, зливаються у сіре посереднє життя. Змінивши лише спосіб пробудження, ви зможете перетворити будь-яку сферу власного життя швидше, ніж ви думаєте» — Гал Елрод.

Виділіть 20 хвилин ввечері, щоби полегшити свій ранок. Напишіть список справ до того, як день почнеться. Виберіть одяг. Ви вже давно знаєте про це і не дарма. Це працює! Спробуйте і нехай ваш ранок теж буде дивовижним.

Ваш вечірній ритуал індикатор успішного ранку. Все, що ви робите перед сном, впливає на вашу здатність прокидатись без зусиль. Час перед сном ідеальний для того, щоби підготуватись до ранку.

Продуктивний ранок твориться з розумом. Над ним треба працювати. Складно бути послідовним, але, щоб усе спрацювало, потрібні зусилля та відданість цій ідеї.

Не повторюйте посередніх людей

«Оптимісти відіграють неймовірно велику роль у формуванні нашого життя. Їхні рішення змінюють світ; вони новатори, підприємці, політичні та військові лідери непересічні особистості. Вони досягли бажаного ризикуючи та долаючи випробування» Деніел Канеман.

Перестаньте витрачати час на психологічні залежності, як-от сидіння у соцмережах. Позбудьтесь залежності, а не корисних інструментів. Успішні люди зосереджуються на особистому розвитку, безперервному навчанні та побудові відносин, які покращують якість життя тепер та у майбутньому.

Удосконалюйте стосунки, які змушують вас стати кращою версією самих себе. Надзвичайні люди діють попри страх та невпевненість.

Найпростіший спосіб бути звичайним плисти за течією, робити як інші. Це значно простіше, ніж прагнути першості в чомусь.

Але це не для вас. Ідіть туди, де ви будете у невигідному становищі. Переступіть лінію. Змагайтесь з сильнішими. Дивіться, читайте, слухайте та аналізуйте, що вони роблять інакше.

Секрет успіху в тому, чого ви уникаєте. Він у речах, які можуть вас зламати та зруйнувати ваш дух. Шукайте дискомфорт. Будьте обачними з тим, що може значно розширити ваші межі.

Складнощі допомагають нам зростати. Якщо ви прагнете довготермінового успіху, то перестаньте уникати труднощів та зустріньтесь лоб у лоб із власними страхами. Якщо ви справді прагнете стати кращим як-завгодно вам не уникнути дискомфорту.

Ендрю Карнеґі якось сказав: «Звичайна людина вкладає лише 25% своєї енергії та здібностей у роботу. Світ знімає капелюха перед тими, хто вкладає більше 50% своїх можливостей у справу, і перевертається з ніг на голову для тих декількох душ, які докладають усі 100% зусиль».

Відданість правильним речам основна відмінність між тими, хто живе повноцінним змістовним життям та тими, хто просто реагує на вимоги інших.

Зрозумійте свої межі, та розширте їх!

«Найбільший наш суперник це ми самі. Я не слідкую за іншими і не намагаюсь збити їх з ніг. Я лише намагаюсь випробувати власні межі»  —  Рейн.

Усвідомлення бажаного дозволить вам зосередити розум та навички. Оберіть ціль та рухайтесь до неї не зважаючи на перешкоди. Намагайтесь розширити межі. Встановлюйте власні рекорди.

Долайте страх, який не дозволяє вам жити своїм ідеальним життям. Ваш розум має здатність розвиватись відповідно до обставин. Випробовуйте його і ви побачите результати.

Виділяйте час на те, що для вас важливо особливо, якщо вам цього не хочеться.

Найпростіший спосіб стати надзвичайним усвідомити можливості життя без страху, життя, сповненого дій задля досягнення мрій. Дозвольте собі досягати речей, які для вас важливі.

Не говоріть про те, що хочете робити, не випробовуйте тисячу різних речей, лише щоб потім облишити їх усі. Будьте вірними якійсь справі. Робіть її досконало.

Евіта Перон писала: «Мій найбільший страх у житті бути забутою. Ніхто не прийшов на цей світ, щоб сидіти позаду, грати роль другої скрипки чи бути посереднім. Розширюйте межі неможливого!»

Життя коротке. Ваш час до біса цінний. Навряд чи ви колись захочете замислитись про минуле та шкодувати про втрачені можливості.

Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — Jamie Street

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки