[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]
Не важливо, чому ви віддаєте перевагу — календарю або списку справ. Є один універсальний метод, відомий як «метод Іві Лі». Його суть полягає в тому, щоб наприкінці дня записувати п’ять найважливіших справ на наступний день і розставити їх в послідовності їхньої важливості.
Найефективніші системи продуктивності досить прості. Але ми все одно продовжуємо шукати поради на цю тему, тому що, хоч це й звучить іронічно, так ми вважаємо себе продуктивнішими.
Якщо ви цілий день читатимете про ефективність і тайм-менеджмент, ви не станете продуктивнішими. Щоб досягти ефекту, потрібно експериментувати.
Я сам постійно експериментую з різними системами ефективності, тому що багато з них уже не працюють.
Нещодавно я зрозумів причину своїх непродуктивних днів. Я просто не планував їх напередодні ввечері.
Щодня ми володіємо обмеженою силою волі. З кожним прийнятим рішенням ця сила волі слабшає. Якщо ви плануватимете справи ввечері напередодні, наступного дня ви втрачатимете силу волі на розставлення пріоритетів.
Перед сном записуйте перелік справ на завтра. Так ви почнете менше втомлюватися й заощадите свої сили на важливішу для вас роботу. Ви здивуєтеся, коли дізнаєтеся, наскільки високою може бути ваша продуктивність. Коли ви не знаєте, що вам потрібно зробити, ви будете зайняті, але не продуктивні.
Ось яким є мій ранок:
75 хвилин роботи (читання / лист). Потім зарядка / душ / сніданок. Підготовка до майбутніх зустрічей. Електронна пошта та соціальні мережі.
Складіть чіткий розклад своїх днів, так ви будете виконувати більше корисної роботи. Ваш графік не повинен бути жорстким. Ви можете змінювати його, як захочете, зважаючи на свій настрій.
Перша година робочого дня — найважливіша. Вона задає тон усього дня. Цей час варто витратити на найважливіші справи.
Якщо ви відволікатиметеся на повідомлення, оповіщення й дзвінки, залишок дня мине так само. Плануйте завтрашні справи сьогодні ввечері, щоб не витрачати часу на те, щоб зібратися з думками й почати працювати.
Оригінал — Srinivas Rao
Адаптований переклад — Віра Курико
Зображення — unplash.com