12 порад, що допоможуть покращити кар’єру

Cумніви породжують сумніви. Чому хтось повинен повірити у вас, ваші ідеї чи здібності, якщо навіть ви у них не вірите?

26 Вересня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Взяти на себе відповідальність та покращити свою кар’єру є не настільки простим завданням, як може здаватися на перший погляд. Щоб відновити свою кар’єру або розпочати нову, повернутися до навчання, залишити роботу чи розпочати власну справу, потрібно мати багато мужності.

Але сама лиш мужність не дасть вам можливості досягти бажаного. Навіть якщо ви набралися сміливості та зробили цей перший крок, то пройшли лише 5% довжини всього шляху. Вам усе ще потрібно багато працювати задля досягнення успіху, і на шляху до нього справджуватимуться усі ваші найбільші страхи (ті, що змусили вас так довго сумніватися та зволікати на початку).

Припускаю, що наші з вами ситуації схожі: ви, як і я, не маєте неперевершеного наставника, багатенького дядечка або кого-небудь іншого, хто спроможний вказати правильний шлях та пояснити кожен крок, який слід зробити для досягнення кар’єрного успіху.  

Востаннє у мене був керівник десь 20 років тому. Я залишив роботу у магазині, де продавав усе потрібне для серфінгу, щоб розпочати власну справу. В результаті мені вдалося відкрити власний бізнес «TalentSmart» ще до закінчення університету.

Коли я сам викладав, то чітко усвідомлював потребу у тому, щоб самостійно подбати про свою кар’єру, і був готовий ризикувати. Тоді мені здавалося, що цього буде достатньо для досягнення успіху.

Як виявилося — ні! Мені також потрібне було керівництво. Через його відсутність мені довелося на власному досвіді засвоїти кілька болючих уроків на шляху до успіху.

Я залюбки поділюся кількома із них із вами і сподіваюсь, що вони зможуть допомогти вам побудувати гарну кар’єру. Озираючись назад, я розумію, що ці уроки мають важливе значення для усіх нас.

Першою має бути впевненість

Успішні люди випромінюють впевненість у собі — вони обов’язково вірять у себе та у справу, якою займаються. Але впевненими у собі їх зробив не успіх. Першою була впевненість.

Подумай про це таким чином: сумніви породжують сумніви. Чому хтось повинен повірити у вас, у ваші ідеї чи ваші здібності, якщо навіть ви у них не вірите? Для того, щоб гідно приймати нові виклики, вам потрібна неабияка впевненість. Невпевнені та боязкі люди не часто зважуються вийти із зони комфорту. А зони комфорту самі  собою розширюються вкрай рідко. Саме тому люди, яким бракує впевненості у собі, часто застрягають на роботах, що не мають жодних перспектив кар’єрного розвитку, а також постійно втрачають хороші можливості. Невпевнені у собі люди часто відчувають загрозу через специфіку зовнішніх обставин.

Успішних особистостей перешкоди та інші зовнішні обставини не спиняють, а навпаки — стимулюють до пошуку можливостей та вдосконалення.

Впевненість — ключовий компонент розвитку успішної кар’єри. Ніхто, крім вас, не перешкоджатиме вам зробити те, що ви хочете. Настав час зруйнувати будь-які перешкоди, які спричинені сумнівами.

Ви живете таким життям, яке самі створили

Ви — не жертва обставин. Ніхто не може змусити вас прийняти рішення чи зробити що таке, що суперечать вашим цінностям та прагненням. Обставини, в яких ви сьогодні опинилися, — результат вашої особистої діяльності. Так само і ваше майбутнє залежить лише від вас. Якщо ви відчуваєте, що застрягли на місці, то спробуйте ризикнути і втілити мрії.

Якщо настав час діяти, то пам’ятайте: завжди краще бути біля підніжжя гори, яку прагнете підкорити, аніж на вершині гори, яка вам нецікава.

Бути зайнятим не означає бути продуктивним

Погляньте на кожного, хто оточує вас. Вони всі здаються дуже зайнятими: їдуть із зустрічей, біжать на зустрічі, перевіряють поштові скриньки і  виголошують промови. А скільки із них справді продуктивні у цей момент? Кому з них вдалося досягнути  фантастичного успіху?

Успіх не приходить лише через те, що ви постійно щось робите, кудись рухаєтесь. Зосередженість і впевненість у тому, що ви ефективно та продуктивно використовуєте кожну хвилину, — ось що допомагає його досягти. Ви маєте таку ж кількість часу, як і усі інші. Використовуйте власний час мудро. Зрештою, ви — продукт власної діяльності, а не зусиль. Переконайтеся, що ваші справи спрямовані на отримання максимальних результатів.

Ви настільки ж хороші, як і люди, з якими ви об’єднуєтеся

Вам потрібно оточити себе людьми, які вас надихають і які стимулюють вас стати найкращими. І ви справді станете ще кращими поруч із ними. А як щодо людей, які тягнуть вас униз? Чому ви дозволяєте їм ставати частиною вашого життя? Кожен, хто змушує вас почуватися кепсько, схвильовано, жалюгідно або знижує ваше натхнення, просто робить вас подібним до себе. Життя занадто коротке, щоб пов’язувати його з такими людьми. Припиніть будь-яку взаємодію з ними.

Припиніть думати про себе негативно

Коли будете намагатися покращити свою кар’єру, не всі оточуючі вболіватимуть за ваш успіх. І це лише підвищуватиме рівень ваших сумнівів. Що більше уваги ви приділятимете негативним думкам, то більше сили та енергії втрачатимете. 

Більшість наших поганих думок — лише роздуми, а не факти. Якщо ви помітите, що повірили негативним та песимістичним настроям внутрішнього голосу, отже, настав час зупинитися та записати їх. Буквально припинити виконувати роботу, якою ви зайняті у той самий момент, сісти і записати те, про що думаєте. Витративши кілька хвилин на їхнє написання, ви призупините потік негативних думок і на свіжу голову зможете оцінити їх раціональніше.

Уникайте запитання «А що, якщо..?»

«А що, якщо..?» — запитання, яке лише підливає олії у вогонь ваших хвилювань та стресів, які перешкоджають досягненню цілей. Існує мільйон різноманітних варіантів розвитку подій, і що більше ви хвилюватиметеся про можливі наслідки, то менше часу у вас залишиться на те, щоб діяти та досягати максимальної продуктивності.

Запитання «А що, якщо..?» лише приведе вас туди, де ви не хотіли б або вам не потрібно було б опинитися. Звичайно, планування сценарію розвитку подій є необхідною і ефективною методикою планування майбутнього розвитку кар’єри. Але ключова відмінність полягає у тому, що ви повинні навчитися бачити різницю між хвилюванням та стратегічним мисленням про майбутнє.

Виконуйте фізичні вправи та спіть вдосталь

Під час сну ваш мозок знищує токсичні білки нейронів, які є побічними продуктами денної нервової діяльності. На жаль, ваш мозок може їх «видалити» лише під час сну. Тому коли ви не виспалися, токсичні білки залишаються у клітинах мозку, завдаючи йому шкоди та викликаючи хаос. А це, своєю чергою, послаблює вашу здатність мислити – і цього не виправить кофеїн.

Ваш самоконтроль, увага і пам’ять знижуються, якщо ви не поспали вдосталь або якщо ваш сон не був повноцінним. Відсутність сну підвищує рівень гормону стресу, навіть якщо стресу немає. Амбіції часто змушують вас відчувати себе так, наче ви повинні принести сон у жертву продуктивності. Але поганий сон знижує вашу продуктивність на увесь день настільки сильно, що краще було витрати кілька додаткових годин на сон і виконати справу набагато краще.

Шукайте маленькі перемоги

Маленькі перемоги можуть здатися вам неважливими, якщо вам уже доводилося досягати чогось визначного. Але саме вони формують нові андрогенні рецептори у тих частинах мозку, які відповідальні за винагороду та мотивацію. Послідовна серія маленьких перемог може на кілька місяців підвищити рівень вашої впевненості у собі.

Не кажіть «так», якщо справді цього не хочете

Дослідження, проведені у Каліфорнійському університеті, демонструють: що складніше вам сказати «ні», то більшого стресу ви зазнаєте. Сказати «ні» — серйозна проблема для багатьох людей. Коли настає час відмовити, уникайте фраз на зразок «Я не думаю, що можу» або «Я не впевнений, що мені вдасться». Не сказавши «ні», ви створюєте собі нові додаткові зобов’язання, які забирають ваш час на виконання важливіших справ.

Не намагайтеся досягти досконалості

Не ставте досконалість за мету. Її не існує. Помилятися — природно для людини. Якщо ви поставите за мету зробити щось досконало, то залишитеся з неприємним відчуттям невдачі, яке змушуватиме вас відмовитися від своїх намірів та припинити зусилля. Зрештою, ваш час буде витрачено на те, чого досягти не вдасться.

Зосередьтеся на рішеннях

Те, на чому ви зосереджуєте свою увагу, визначає ваш емоційний стан. Якщо ви зациклитеся на проблемі, з якою зіштовхнулися, то створите та відчуватимете негативні емоції, які знижуватимуть вашу спроможність досягти поставлених цілей. Якщо ж ви зосередитеся на конкретних діях, вам вдасться покращити власні вміння, змінити обставини на власну користь, а також мати відчуття ефективності власної діяльності, що продукуватиме позитивні емоції та підвищуватиме рівень продуктивності.

Пробачте собі

Коли ви зазнаєте невдачі, важливо, щоб ви пробачили собі та продовжили рухатися далі. Не ігноруйте почуттів, які викликає у вас помилка, але не зациклюйтеся на них. Замість цього перефокусуйтеся на те, що вам потрібно зробити, аби у майбутньому справа вдалася.

Невдача може послабити вашу впевненість у собі, і вам може бути важко знову  повірити, що у майбутньому вам вдасться досягти ще кращого результату. У більшості випадків ми зазнаємо невдачі, йдучи на ризик та намагаючись досягти чогось особливого.

Успіх полягає у вашій спроможності швидко оговтатися від невдачі. Бо якщо ви продовжуватимете жити минулим, то цього зробити вам ніколи не вдасться. Досягнення будь-яких цілей вимагатиме від вас певних ризиків, тому ви не можете дозволити невдачі позбавити вас віри у власні сили та  здатність досягти успіху. Постійно озираючись на минулі перемоги чи поразки, ви не зможете рухатися в майбутнє.

Дотримуйтеся усіх цих порад разом

Я сподіваюся, що ці поради будуть для вас такими ж корисними, як і впродовж багатьох років є для мене. Пишучи їх, я нагадую собі про їхню велику силу та намагаюся постійно ними користуватися.

Оригінал — Travis Bradberry
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки