Війна, що змінює нас — серія колонок до третьої річниці повномасштабної війни. Як війна впливає на нас? Які шрами й відбитки залишає по собі? Наскільки ми з війною зрослися і наскільки війна вросла в нас? Що змінилося за останні три роки?А за одинадцять? Якими ми були і якими вже ніколи не будемо?
Ми спробували шукати відповіді та попросили поділитися думками колег — істориків, журналістів і активістів, військовослужбовців і правозахисниць, письменниць, культурних менеджерок, науковців та лідерів думок.
§§§
Як ми змінилися за ці три роки? А за одинадцять? Відповідь на таке питання — задача із зірочкою для тих людей, кого весь цей час теліпає у вирі подій без особливих шансів на зміну ракурсу. А без цього важко претендувати бодай на якусь об’єктивність.
Пам’ятаю, коли я ще вчилася на режисерку, викладачі пояснювали: в розкадруванні кожен план має свою власну задачу. Крупний план говорить про емоції героя, середній — це вже мова тіла, деталі акцентують на чомусь дуже конкретному, а от загальний і, тим паче, дальній плани мусять пояснити глядачеві, де перебуває герой, у якому контексті, куди прямує. Всі одинадцять років війни особисто мені бракує такої суперсили, яка б дозволяла відривати свій напружений погляд від усього, що дуже близько, боляче і сповнене сильних емоцій, переноситись на безпечну Ð
На жаль, перший доступ до цього тексту має Спільнота The Ukrainians Media
На щастя, зараз у вас є можливість приєднатися!
Що ви отримаєте
- Емейл-розсилка «TUM зсередини»
- Екоторба «Ambassador»
- Ранній доступ до текстів The Ukrainians
- Digital-доступ до історій Reporters
- Доступ до онлайн-зустрічей
- Доступ до офлайн-подій
- Книжковий та інші клуби
- 30% знижки на паперовий Reporters
- 4 друковані номери Reporters на рік
- Знижки на книжки TUM Publishing
від 416 грн/міс
Обрати рівеньВи вже у Спільноті?
Авторизація