img

Як я позбувся депресії

26.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Мій будильник дзвонив близько 9 хвилин, поки  я нарешті зрозумів, що це будильник. Мені здавалося, що то лунала мелодія мого сну.

Я міг би заснути знову, але не зробив цього.

Перші 10 хвилин сьогоднішнього дня були досить важкими.

Зараз 7:18. Уже година, як я прокинувся. Потроху починаю почуватися краще.

Годину тому мені не хотілося робити взагалі нічого. Це було дивне відчуття, я був пригніченим.

Я почав запитувати себе, чому почуваюся так погано. Недосипання? Можливо, але я проспав щонайменше 7,5 годин.

І мені зовсім не хотілося робити те, чим я займаюся зазвичай.

Іноді в таких випадках я надягаю маску і стаю надзвичайно позитивним та енергійним серед людей, щоб підтримувати мій завжди щасливий вигляд.

Більшу частину часу мені ця маска взагалі не потрібна. Я справді енергійна та життєрадісна людина.

Мені вдалося виокремити кілька звичок, що допомагають боротися з депресивними відчуттями. Хоча, мушу зазначити, що ці відчуття повністю ніколи не зникають. Це як «інь» та «янь» — наявність хорошого означає, що є і щось погане.

І я воюю щодня. Ось як мені вдається здобувати перемогу.

Люди

Коли мене оточують люди, то я підживлюся їхньою енергією. Більшість часу я екстраверт, тому знаходжу свої «суперсили», перебуваючи серед людей.

Тільки-но я переступаю поріг кімнати, де перебувають мої однодумці, «янь» (так китайці кажуть про світлу, сонячну сторону) бере гору.

Але потрібно бути обережним, оскільки настрій людей, які вас оточують, може мати і протилежний вплив на вас. Якщо ви потрапляєте у середовище негативно налаштованих людей, переможцем стає «інь» (так китайці говорять про темряву).

Ваші стосунки з оточенням — це те, що насамперед впливає на ваше самопочуття. Розуміючи це, я намагаюся постійно перебувати серед тих людей, які мають на мене найсприятливіший вплив, докладаю максимум зусиль, щоб підтримувати та поліпшувати ці стосунки.

Як мені вдається знайти таких людей? Тут не існує якогось одного правильного способу, але тільки-но ви зустрінете таку особистість, то відразу зрозумієте це.

Рухайтеся

Це саме те, що я зробив сьогодні вранці. Піднятися з ліжка було справжнім викликом. Сотні ідей атакували мій мозок, намагаючись переконати в тому, що мені не потрібно сьогодні нічого робити.

Отже, що ж я зробив?

Я буквально почав втікати від цих думок. У минулому я вдавався до медитацій. Сьогодні ж одягнув навушники і вийшов прогулятися своєю вулицею. Пройшовся до набережної, яка неподалік від мого дому.

Це був один із найпрекрасніших світанків, які мені доводилося коли-небудь бачити. Депресія почала відступати.

Я слухав подкаст Гарі Вайнерчука. Цей подкаст завжди позитивний, його прослуховування дуже мені допомагає. Оточіть себе «правильними людьми», навіть якщо це буде віртуально.

Окрім того, що під час ходьби відбувається вивільнення ендорфіну та покращується циркуляція лімфи (і одне, і інше сприяє покращенню настрою), це ще й весело.

Пройшли тисячі років еволюції, доки ми навчилися ходити на двох ногах. А тому немає нічого дивного в тому, що двадцятихвилинна прогулянка допомагає нам почуватися краще.

Будь-який рух допомагає. Перед прогулянкою я виконав 50 стрибків.

Я змінив своє тіло.

Впродовж прогулянки я побажав «Доброго ранку» десятку людей. Я перехопив їхні ранкові радісні емоції, щоб створити власний гарний настрій. Наголошую ще раз — оточіть себе «правильними людьми». Кожен, хто знаходить у собі сили прокидатися раніше заради ранкової прогулянки, достатньо дисциплінований, а я хочу перебувати саме серед таких людей.

Читайте

Повернувшись із прогулянки, я почав читати щось із філософії стоїків. 

«Обставини можуть бути оманливими, тому потрібно бути дуже уважними. Ми приймаємо зло перед добром.  Ми бажаємо отримати протилежне до того, чого прагнули раніше. Наші теперішні плани воюють із минулими», — Сенека.

Ця цитата із The Daily Stoic. Вона саме про ту внутрішню битву, яка розгорнулася  в моїй душі. Робити сьогодні щось — чи не робити нічого?

Прочитане дозволило мені переконатися, що я такий не один. І що навіть стародавні філософи-стоїки відчували подібну внутрішню боротьбу, яка ніколи не закінчується. Хвилі океану ніколи не зникають, ми лише можемо навчитися будувати кораблі та перепливати їх.  

Пишіть

Це саме те, що я роблю зараз. Я написав 750 слів для того, щоб створити цей текст, і це позитивно вплинуло на моє самопочуття.

Цього разу я перемагаю в битві. Описуючи свої проблеми та переосмислюючи їх, я розумію, що вони насправді не такі значущі, як мені одразу здалося.

Про що я хвилювався? Чому почувався пригнічено?

На це питання відповіді не існує.

Якщо раніше ви ніколи нічого не писали, просто спробуйте це робити. Сотня слів про що-небудь. Але, повірте мені, вони принесуть вам чимало користі.

Творіть

Однією із улюблених промов, які я коли-небудь чув, є промова Ніла Джеймена «Творіть добре мистецтво».

Основний урок, який я отримав із цього виступу, є рішенням усіх моїх проблем. У ньому звучать поради, які ніколи не дозволяють мені здаватися.

Почуття, коли ти щось створюєш і ділишся цим зі світом, — неймовірне. І це повинен відчути кожен.

Ви можете подумати: «Я не вмію створювати хорошого мистецтва». Мистецтво — доволі суб’єктивне поняття. Тому творіть для себе. 

Так, я егоїст і справді написав цей текст для себе. Але розповсюджую його з надією, що він допоможе ще хоча б одній людині. А якщо і ні, то все одно він уже приніс користь мені.

Як я почуваюся тепер?

Я — зовсім інша особистість. Виконавши усе, про що  писав вище, я повністю змінив свій настрій. 

Сьогодні я допоміг батькові дістати тріску з його ноги. Допоміг одній людині. А це вже зовсім інша справа, бо, допомагаючи комусь іншому, ми завжди почуваємось краще.

Ось вам кілька порад на наступний раз, якщо почуватиметеся кепсько. Знайдіть «правильних» людей. Рухайтеся. Прочитайте що-небудь. Напишіть щось. Створіть щось. Допоможіть комусь.

Для мене це спрацювало. Сьогодні чудовий день.

Оригінал — Daniel
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

841 5

Поведінка керівника як приклад для інших

Зазвичай управлінці мають обмежене уявлення, які сигнали надсилає підлеглим їхня поведінка і якою може бути реакція

27.04.2018 The Ukrainians
970 4

9 простих і дієвих порад для підвищення продуктивності

Найімовірніше, ви вже чули про ці поради. Але згадати їх не буде зайвим — вони допоможуть оптимізувати ваше життя

18.01.2018 The Ukrainians
892 4

Що каже наука: як правильно розслаблятися впродовж робочого дня

Крок 2. Робіть короткі перерви раніше та частіше

21.01.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

36274 11

Анна Петрова

Розмова із молодою підприємицею, засновниця та генеральною директоркою Startup Ukraine
02.07.2014 Юліана Паранько
49489 8

Легенда Хрещатика

Чому інженер, який запускав у космос ракети, а тепер миє вікна на Хрещатику, так не любить вихідних
25.11.2016 Анна Давидова
64805 5

Громада в дії

Чому в селі, де з’явився вуличний вай-фай, перестали красти квіти
07.02.2017 Альона Вишницька

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

    Введіть слово, щоб почати