Як ефективно працювати вдома

Подбайте про робоче місце, комунікацію і встановіть межі

14 Листопада 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Якщо робити все правильно, то дистанційна робота може стати справжньою знахідкою в організації особистого та професійного життя працівників. Відсутність потреби витрачати гору часу на добирання до офісу створює додаткові можливості для менеджування сімейних справ та інших важливих обов’язків.

Окрім того, дослідження свідчать, що дистанційні працівники щасливіші та продуктивніші за колег, які працюють в офісі. Ось кілька порад для найкращої організації роботи вдома:

Будьте чесними

Довіра — основа успішних відносин для тих, хто працює дистанційно. Вашому керівнику потрібно бути впевненим, що ви виконуєте свої зобов’язання, навіть якщо за вами ніхто не спостерігає. А вам потрібно бути впевненим у тому, що вас оцінюють за тими ж мірками, що й ваших офісних колег. На початку домовленостей детально обговоріть зі своїм керівником усе, що стосується годин вашої роботи та очікуваних результатів. Для вашого керівника єдиним свідченням вашої праці поза офісом є те, що вам вдалося зробити. Тому, обговорюючи умови своєї дистанційної роботи, попередньо переконайтеся, що ви обоє правильно розумієте критерії, за якими вас оцінюватимуть.

Також важливо бути чесним із собою щодо того, чи справді дистанційна робота для вас. Ви організовані? Чи легко вам вдається дотримуватися встановлених дедлайнів? Ви почуваєтеся в офісі «у своїй тарілці» чи вважаєте, що краще відгородитися від усіх відволікаючих факторів, коли вам потрібно терміново завершити якусь важливу справу?

Подбайте про своє робоче місце

Найважливіше, аби у вас було постійне робоче місце з надійним безперебійним доступом до інтернету. Якщо вам пощастило мати окрему кімнату (бажано з дверима), яку можна використовувати як «домашній офіс», то це прекрасно! Якщо ж ні, обладнайте свою робочу зону таким чином, щоб максимально звільнити її від будь-яких відволікаючих факторів. Щоденний прихід у ваш «офіс» дає змогу встановити чіткі межі між домом та роботою (а це необхідне вміння, яке ми детальніше розглянемо пізніше).

Дистанційна робота не обов’язково повинна бути роботою вдома. Ви маєте маленьких дітей, домашніх тварин чи галасливих сусідів? Ви знаходите натхнення у взаємодії з колективом та від різноманітних веселощів офісного життя? Якщо так, то, ймовірно, коворкінг — це ваш варіант. Він дозволить поєднувати гнучкий графік роботи з перевагами офісу.

У будь-якому випадку, переконайтеся, що маєте під рукою усе необхідне для виконання завдань та безперешкодного спілкування з колегами. Надійний інтернет-зв’язок, що дасть вам змогу брати участь у відеоконференціях, — це те, про що слід подбати насамперед. Також вам не завадить пара навушників для покращення якості звуку.    

Якщо ви матимете доступ до внутрішньої організаційної мережі компанії чи якихось важливих документів, то не забудьте подбати про безпеку.

Комунікація є ключовою

Організовуйте регулярні переговори зі своїм керівником та членами команди, заохочуйте їх проводити такі обговорення у форматі відеоконференцій, якщо є така можливість. Відстань може спричиняти непорозуміння між вами. Якщо ви маєте щотижневі зустрічі з керівником, то формуйте їхній порядок денний впродовж усього тижня та інформуйте колег про суть питань. Так ви не проґавите чогось важливого. Узгоджуйте наступні дії та плануйте наступні зустрічі за допомогою листування електронною поштою.

Ретельно оновлюйте свій календар та інформацію. Дистанційний працівник також має право відлучитися на кілька годин через візит до лікаря чи перерву на каву, але бажано надіслати коротеньке попередження про те, що ви не на місці, членам своєї команди. Так ви зможете уникнути будь-якої плутанини, якщо раптом комусь із ваших колег не вдасться з вами сконтактувати.

Підтримуйте стосунки

Для дистанційного працівника підтримання гарних взаємин з іншими членами команди настільки ж важливе, як і для працівників, які трудяться пліч-о-пліч. Взаємодія дає поштовх для досягнення спільної мети. Плануйте регулярні відвідування головного офісу. Невелика кількість часу, що виділений на особисті зустрічі, допоможе зміцнити відносини та довіру, а також зробить ваші наступні переписки в чаті набагато веселішими.

Одна з найбільших потенційних загроз дистанційної роботи — ізоляція. Коли більшість ваших взаємодій з головним офісом відбувається через чат, електронне листування чи відеодзвінки, то переконайтеся в тому, щоб стільки ж часу спілкуватися з людьми тет-а-тет. Це може бути похід на каву з колегою, обід із другом або ж обідня прогулянка. Якщо ви фрілансер або перебуваєте далеко від своєї організації, то подумайте про приєднання до професійної спільноти або платформи. В будь-якому випадку, вам необхідні дози взаємодії, щоб вберегтися від божевілля чи дивакуватості.

Встановіть межі

Робота вдома не повинна означати, що ви «постійно працюватимете». Встановіть рамки та дотримуйтеся розпорядку роботи, який схожий на офісний. Якщо у вас є певні сімейні обов’язки, то це робити навіть простіше: темп одразу змінюється, тільки-но діти повертаються додому зі школи або садочка. Оберігайте свій час. І не забувайте про відпочинок, бо у вас має знайтися вільна хвилинка, щоб у кінці робочого дня прогулятися та відволіктися від справ.

Заздалегідь подбайте і про те, щоб ваші близькі ненароком не відволікли вас від виконання ваших професійних обов’язків. Повідомте колегам час, коли ви працюватимете, щоб вони знали, коли можуть вас турбувати і коли ви не можете виконувати роботу. 

Будьте впевненими

Завжди знайдуться співробітники, які уявлятимуть віддалену роботу як роботу у ліжку або можливість упродовж всього дня гратися з дітьми. Не хвилюйтеся щодо цього. Найкращий спосіб дати  гарну відповідь скептикам — показати результати своєї роботи. Нехай ваша праця говорить сама за себе.

Оригінал — Corinne Purtill
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки