Правило 5 годин: чому Маск, Гейтс і Баффет завжди на крок попереду

Багато лідерів протягом усієї своєї кар’єри виділяють принаймні одну годину щодня на заняття, які можна вважати навмисною практикою або навчанням

20 Січня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

У статті «Малкольм Гладуелл не так нас зрозумів» дослідники, які підтримують «правило 10 000 годин», заявили: у різних сферах потрібна різна кількість практики, щоб стати фахівцем світового рівня.

Якщо 10 000 годин — не універсальне правило, що ж тоді необхідно, щоб стати найкращим на ринку праці?

За останній рік я вивчив біографію багатьох відомих лідерів, таких як Ілон Маск, Опра Вінфрі, Білл Гейтс, Воррен Баффетт і Марк Цукерберг, щоб зрозуміти, як вони застосовують принципи навмисної практики.

Те, що я зробив, — не академічне дослідження, але воно показує дивовижну річ.

Багато лідерів, хоча вони надзвичайно зайняті, протягом усієї своєї кар’єри виділяють принаймні одну годину щодня (або п’ять годин на тиждень) на заняття, які можна вважати навмисною практикою або навчанням. Я називаю це явище «Правилом 5 годин».

Як топові лідери застосовують «Правило 5 годин»

Лідери, яких я вивчав, ділять свої зусилля в рамках «5 годин» на три напрямки: читання, роздуми і експерименти.

1. Читання

У статті HBR йдеться, що «засновник Nike — Філ Найт — так шанує свою бібліотеку, що там коженмає зняти взуття і вклонитися».

Опра Вінфрі вважає книги ключем до свого великого успіху: «Книги були моїм пропуском до особистої свободи». Вона поділилася зі світом своєю звичкою читати за допомогою власного книжкового клубу.

Ці двоє — не виняток. Розглянемо пристрасть до читання інших підприємців-мільярдерів:

— Воррен Баффетт проводить п’ять-шість годин щодня, читаючи п’ять газет і 500 сторінок корпоративних звітів.
— Білл Гейтс читає 50 книг на рік.
— Марк Цукерберг читає щонайменше одну книгу що два тижні.
— Ілон Маск, за словами його брата, в дитинстві читав по дві книги за день.
— Марк Кубан щодня читає більше трьох годин.
— Підприємець-мільярдер Девід Рубенштейн читає шість книг на тиждень.
— Ден Гілберт, мільярдер і власник Cleveland Cavaliers, читає 1-2 години щодня.

2. Роздуми

В інший час «Правило 5 годин» набуває  форми роздумів.

Генеральний директор AOL Тім Армстронг змушує свою команду проводити чотири години у тиждень, просто думаючи. Джек Дорсі — полюбляє прогулянки. Виконавчий директор LinkedIn — Джефф Вейнер — виділяє на роздуми дві години щодня. Браян Скудамор, засновник компанії O2E Brands, витрачає 10 годин на тиждень, просто думаючи.

Коли Ріду Хоффману потрібна допомога в обмірковуванні ідеї, він дзвонить одному зі своїх приятелів — Пітеру Тілю, Максу Левчину чи Ілону Маску. Коли мільярдер Рей Даліо робить помилку, він реєструє її в системі, до якої мають доступ усі співробітники його компанії. Потім він призначає час, щоб зібратися зі своєю командою і знайти основну причину.

Сара Блейклі — досвідчена журналістка. В одному з інтерв’ю вона розповіла, що у неї є більш як 20 зошитів, де описані жахливі речі, які з нею траплялися і якими подарунками вони стали в результаті.

3. Експерименти

Нарешті, «Правило 5 годин» набуває  форми швидкого експериментування.

Впродовж усього свого життя Бен Франклін виділяв час для експериментів, спланованих спільно з однодумцями, а також для відстеження своїх чеснот. Google відомий тим, що дозволяє співробітникам експериментувати з новими проектами протягом 20% робочого часу. Facebook заохочує експерименти через Hack-A-Months.

Можливо, найяскравіший приклад експериментаторства — Томас Едісон. Хоча він був генієм, Едісон досить делікатно підходив до нових винаходів. Він визначав усі можливі рішення, а потім систематично перевіряв кожне з них. Як стверджує один із його біографів, «хоча він розумів теорії свого часу, вважав їх безкорисними для вирішення невідомих проблем».

Він довів свій підхід до такої крайності, що Нікола Тесла описав цей метод спроб і помилок так: «Якби йому треба було знайти голку в купі сіна, то він би не думав, в якому місці її краще шукати, а з гарячковим запалом бджоли взявся б оглядати соломинку за соломинкою, допоки не знайшов би потрібне».

Сила «Правила 5 годин»: швидкість самовдосконалення

Люди, які застосовують «Правило 5 годин», мають перевагу. Ідею навмисної практики часто плутають із просто наполегливою роботою. Крім того, більшість професіоналів сконцентровані на продуктивності та ефективності, а не на тому, як швидко вони прогресують. У результаті всього п’ять годин навмисного навчання в тиждень — і ви будете виділятися на тлі інших.

Підприємець-мільярдер Марк Андрісен висловився щодо швидкості самовдосконалення так:

«Я думаю, що всі ці історії про 22-річних засновників стартапів роздуті до нестями… Я думаю, що реальне застосування навичок і розуміння того, як робляться речі, вкрай недооцінюють. Люди переоцінюють важливість простого стрибка вглиб басейну, тому що, як і в реальності, люди, які стрибають вглиб басейну, тонуть. І, зрозуміло, чому ми чуємо так багато оповідань про Марка Цукерберга. Адже Марків Цукербергів дуже мало, і більшість із них все ще плаває у басейні обличчям донизу. Тому для більшості з нас освоєння навичок — це хороша ідея».

Пізніше в інтерв’ю він додає: «Якщо ви поспілкуєтеся з дійсно видатними керівниками, то зрозумієте, що це можна сказати і про Марка Цукерберга сьогодні, і про будь-якого видатного CEO нинішнього часу або минулого. Їхнє знання про те, як управляти компанією, досить енциклопедичні, і дуже складно все це зрозуміти на інтуїтивному рівні, коли тобі трохи більш як 20. Для більшості людей є сенс витратити 5-10 років на отримання реальних навичок».

Потрібно ставитися до навчання, як до фізичних вправ

Ми повинні вийти за рамки кліше «Довічне навчання — це добре» і ґрунтовніше подумати про те, скільки в середньому людина повинна вчитися щодня, щоби побудувати успішну кар’єру.

Адже є мінімальні рекомендовані дози вітамінів, мінімальна кількість кроків або аеробних вправ, які потрібно виконувати щодня для здорового способу життя. Так само можна вивести мінімальні дози цілеспрямованого навчання заради економічного здоров’я.

Якщо ви нічому не вчитеся, довгострокові наслідки не менш підступні, ніж довгострокові наслідки нездорового способу життя. Генеральний директор AT&T чітко і ясно говорить про це в інтерв’ю New York Times. За його словами, ті, що не проводять щонайменше 5-10 годин на тиждень, навчаючись онлайн, «морально старіють у технологічному сенсі».

Хочете застосувати «Правило 5 годин» у своєму житті?

Найбільш завантажені, найуспішніші люди в світі знаходять принаймні годину, щоб вчитися, ЩОДНЯ. Ви теж можете!

Потрібно зробити лише три кроки, щоб створити власний ритуал навчання:

— Знайдіть час для читання і навчання, навіть якщо ви дійсно зайняті та перевантажені.
— Послідовно використовуйте цей «віднайдений» час, не прокрастинуючи і не відволікаючись.
— Надійно закріплюйте результати кожної години навчання, використовуючи перевірені хитрощі, які допоможуть вам запам’ятовувати і застосовувати нові знання на практиці.

Оригінал — Michael Simmons
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — Unsplash

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Дякуємо і до зв’язку незабаром! Ваш тарифний план буде активовано на протязі 10 хвилин.

Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки