У 1917 році перед очільниками Української революції постало питання про затвердження державних символів. Коли ж щодо прапора виникало тільки питання про чергування смуг — синьо-жовтий чи жовто-синій, — то з гербом питань стояло значно більше і довго не могли знайти рішення. Пропонували небесного покровителя Києва архистрага Михаїла, Галицького лева, золоте рало, робітника із селянкою та ще безліч інших варіантів. Але критика знаходила слабкі місця: «занадто клерикально», «надто територіально», «дуже соціалістично».
Вихід знайшов історик Михайло Грушевський, який у коротенькій газетній замітці невпевнено звернув увагу на знак із княжих монет держави Володимира Великого — тризуб. Щоби підкреслити спадковість України від Русі, цей знак підходив блискуче.
Тільки-от була одна, але велика проблема: цього знака не розумів і відсоток мешканців тодішньої України.
Зображення тризуба виднілося на численних ілюстраціях до книжок з історії чи у спеціалізованих публікаціях нумізматів, але поза колом поціновувачів минувшини та старожитностей його не знали. Та й сам зв’язок України з Руссю міг видатися розмитим, аби не три слова, які стали вершиною наукового життя ГрÑ
На жаль, перший доступ до цього тексту має Спільнота The Ukrainians Media
На щастя, зараз у вас є можливість приєднатися!
Що ви отримаєте
- Емейл-розсилка «TUM зсередини»
- Екоторба «Ambassador»
- Ранній доступ до текстів The Ukrainians
- Digital-доступ до історій Reporters
- Доступ до онлайн-зустрічей
- Доступ до офлайн-подій
- Книжковий та інші клуби
- 30% знижки на паперовий Reporters
- 4 друковані номери Reporters на рік
- Знижки на книжки TUM Publishing
від 416 грн/міс
Обрати рівеньВи вже у Спільноті?
Авторизація