«Ми хотіли створити щось інноваційне»

Як у Сваляві на Закарпатті старий комп’ютерний клас переобладнали під сучасну студію, аби навчати школярів візажу

4 Травня

Свалявський будинок школярів працює на базі міської школи №3. Він функціонує вже два роки й пропонує учням поза школою безкоштовно відвідувати різні гуртки — від співів до занять із хендмейду. Нещодавно тут відкрили студію візажу, де школярі 14-18 років беруть уроки макіяжу та перукарства.

[Цей матеріал є частиною проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), який співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом]

§§§

Потрібно було щось змінювати

Вікторія Степанова також закінчила цю школу. І коли згодом повернулася сюди викладати, зрозуміла, що необхідно щось змінювати, додавати інноваційності, адже прикладні гуртки відвідували переважно учні 4-5 класів, а старших зацікавити було складно.

«Це старий заклад, я ходила туди з дитинства й повернулась на роботу. Ми пробували різні гуртки, але якось дізналися, що в Ужгороді діє гурток із візажу. Оскільки я за освітою перукар-модельєр, то ми вирішили спробувати створити такий гурток і у нашій школі», — розповідає керівниця гуртка Вікторія Степанова.  

Вікторія каже, що гурток багато кого зацікавив, й зазначає, що зараз дівчата починають пробувати робити собі макіяж раніше, однак часто їм бракує правильного скерування.

«Ми побачили, що є попит, і почали шукати змогу, щоб обладнати під цей гурток спеціальний кабінет, бо той, у якому ми займалися до цього, був комп’ютерним класом із застарілою технікою, що не сильно надихало на заняття з краси», — розповідає вона.

Вікторія вже мала досвід написання різних грантів, тож вирішила шукати фінансування для закупівлі обладнання під створення студії візажу поза школою. Крім цього, школа звернулась до міської ради з проханням допомогти зробити ремонт у приміщенні. 

Так завдяки проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3), який співфінансують Європейський Союз та Британська Рада, та допомозі від міськради наприкінці 2022 року відкрився молодіжний креативний простір «Візаж».

«Міська рада допомогла нам зробити ремонт, а завдяки гранту ми закупили обладнання, зокрема меблі, лампи та бактерицидну лампу для дезінфекції приміщення. У грудні ми відкрилися», — додає керівниця гуртка.

Тут діти спілкуються неформально

Оновлений клас нагадує справжній салон краси — світле просторе приміщення з п’ятьма робочими місцями та сучасним освітленням. За одним робочим столиком можуть працювати по двоє дівчат.

У студії заняття відбуваються чотири рази на тиждень по кілька груп. Загалом гурток відвідують до 30 дівчат віком від 14-ти до 18 років. Всі діти займаються тут безкоштовно.

«Якщо є змога, то ми забезпечуємо ще й матеріалом, але дівчатка переважно мають свою косметику. Хто не має — бере у мами чи сестри. Нам не важливо, який бренд, головне, щоб на косметику не виникало алергії», — пояснює Вікторія Степанова.

Крім макіяжу, до гуртка також додали курси з перукарства, де учні вчаться робити нескладні зачіски, плетіння та накрутки. 

«Студія наразі укомплектована всім необхідним, а деякі учні навіть кажуть, що вона на вигляд краща, ніж більшість перукарень у місті», — підсумовує Вікторія. Вона додає, що це місце стало не просто пришкільним гуртком, тут діти мають змогу спілкуватися у неформальному середовищі.

«Ми хотіли створити щось інноваційне, але була проблема із залученням старших учнів. Цей гурток для дівчат від 6 класу, тут вони можуть знімати відео для своїх соцмереж, ділитися враженнями, неформально спілкуватися», — каже Вікторія. Адже школа має певні межі і не завжди є комфортним простором для вільного спілкування, яке так потрібне підліткам.

У колажах використані фото героїв

§§§

Проєкт «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3) розрахований на 36 місяців і покликаний забезпечити ефективне подолання викликів і реалізацію перспективних можливостей в галузі розвитку на місцевому рівні шляхом покращення співробітництва між організаціями громадянського суспільства (ОГС) та місцевими органами влади (МОВ) в Україні. 

Він співфінансується Британською Радою та Європейським Союзом та здійснюється Британською Радою спільно з трьома досвідченими співзаявниками (ОГС): ГО «Міцна громада», ГО «Молодіжна Платформа», та Херсонським обласним благодійним фондом «Об’єднання», що розміщуються на сході, заході та на півдні України відповідно. Проєкт здійснюється на всій території України, за винятком тимчасово окупованих територій.

Цю публікацію було підготовлено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю авторів і не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Ілюстрації
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!