[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]
Здається, достатньо деяким людям зайняти керівну посаду, як у них тут же псується характер. Втім, влада так впливає далеко не на всіх. Згідно з нашими дослідженнями, є кілька ключових рис характеру, які визначають неетичну поведінку в ролі лідера.
Ми вивчили інформацію про особу і поведінку 3,5 тисяч керівників із 30 організацій і дані про параметри етичної поведінки (чесність, відповідальність та інші якості). В основному це були середні і великі мультинаціональні компанії з різних галузей. Ми простежили, як певні риси характеру позначаються на лідерстві в різних умовах і ситуаціях. З’ясувалося, що деякі з них найбільш явно провокують неетичну поведінку.
Отже, як повинні поводитися сучасні керівники, щоб збудувати довірливі відносини з командою і суспільством? Ось кілька порад, заснованих на результатах нашого дослідження.
1. Будьте простішими, а не харизматичнішими. Так, спочатку нас приваблюють люди, здатні надихнути, розвеселити і захопити. Харизма і драйв дійсно допоможуть вам виділитися з натовпу і пробитися в керівники. Також харизма допоможе надихнути колег на роботу. Однак, якщо ви переборщите з яскравими проявами своєї особистості, то колег це скоріше відштовхне. Занадто явна демонстрація харизми може створити репутацію самозакоханої особи, яку цікавить лише вона сама. Коли підлеглим здається, що начальник зосереджений винятково на власних проблемах та ідеях, то вони не відчувають підтримки з його боку. Люди можуть переживати, що керівник діє тільки в своїх інтересах і не дбає про благо компанії.
2. Будьте стійкими і надійними — так ви просунетеся набагато далі. Цілком ймовірно, що саме завдяки харизмі вас помітили і висунули на роль керівника, однак для ваших підлеглих набагато важливіше знати, що ви надійні, відповідальні та вмієте дотримуватися правил. Як лідер, ви маєте в своєму розпорядженні величезну свободу і владу приймати рішення. А раз так, люди повинні бути впевнені у вашій здатності тримати слово і працювати на користь організації. Що частіше ви демонструєте підлеглим своє вміння виявляти обережність, ретельно прораховувати ризики і керуватися корпоративними принципами, то більше вони вам довірятимуть.
3. Пам’ятайте, що скромність прикрашає. Всім подобається іноді попрацювати в неформальній обстановці або з начальником, який вміє не дуже переживати через дрібниці. Однак від керівників все ж очікують певної міри відповідальності і професіоналізму. Намагаючись всім сподобатися й отримати славу «веселого боса», в довгостроковій перспективі ви тільки нашкодите своїй репутації. Не бійтеся бути не в центрі уваги і витримувати дистанцію між собою і командою. Це дасть сигнал про те, що ви працюєте на благо співробітників і що на вас можна покластися.
Оригінал — Ней Кімберлі, Джефф Фостер
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unplash.com