img

Олександр Васецький, Lviv.com

14.06.2018 Тарас Прокопишин

#МедіаПрактики: Cпівзасновник і редактор Lviv.com про старт проекту, важливість аналітики у щоденній роботі медіа, розробку ігор для медіа та медіа-підприємництво.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про старт Lviv.com 

Як взагалі виник Lviv.com і чому з’явилася сама ідея? У мене була чітка потреба. У Львові не було медіа, які мені хотілося б читати щодня. Є величезні медіа. Вони комусь належать, публікують якісь новини, але 90% тих новин — це жесть.

Щоб знайти новину, яка мене стосується, хоч якимось чином, мені треба було витратити купу часу. В мене була потреба. Була потреба у моїх друзів.

Саме тому ми зробили медіа для прогресивної молоді. Медіа, де не буде трешу, брудної політики, буде фокус на IT. Ми обрали собі стратегію бути маленькою рибою у великому озері. А далі — масштабуватися на інші проекти.

 Про стиль комунікації 

Є два види комунікацій: вертикальна і горизонтальна. Вертикальна комунікація — це коли є медіа, воно велике, статусне і пафосне.

Стиль комунікації нашого медіа — це наче розмова з товаришем, розмова із «бро», який за тебе хвилюється. Це твій друг, який може тобі щось порадити і розповісти про щось прикольне.

 Про Івана Маска і Люсю Шишкіну 

У нас на сайті «живуть» певні дивні створіння. Це Люся Шишкіна і Іван Маск.

Люся Шишкіна — творча дівчина, яка малює картини час від часу. Іван Маск —вигадує різноманітні стартапи, які трошки дивні і які можна втілити у Львові. Вони мають свої сторінки у Facebook і теж збирають аудиторію, яка є для них цікавою.

Значно цікавіше, коли є якісь персонажі, які з тобою комунікують. Це краще, ніж якесь величезне безлике медіа. Нам важливе відчуття, коли тексти пише жива людина і вона може щось цікаве розповісти.

 Про ігри у медіа 

Ми не робимо акценту на іграх. Ігри у нас — це буденна штука. Є якась прикольна ідея чи інформаційний привід — робимо. Наш інвестор — людина з IT. Це наш колега і він також допомагає з цим форматом.

Зазвичай, тут те саме, що і з фрілансерами: приходить програміст чи дизайнер, пропонує ідею і реалізовує.

Люди не хочуть працювати для того, або просто працювати. Вони хочуть отримувати задоволення від робочого процесу. Тому знайти зацікавлених людей, які готові зробити якусь прикольну гру, можна завжди. І не обов’язково шукати ІТ-спеціалістів, бо є багато білдерів, у яких ці ігри можна створювати.

У гру «Не пусти бабульку» зіграли більше 35 тисяч людей. Це класний контент, який розважає і затягує.

Якщо робити цей проект без активістів-волонтерів і за гроші, то це точно коштувало б більше тисячі доларів. Зараз одна гра виготовляється приблизно місяць. Але це лише тому, що вони створюються у вільний від роботи час. Можна робити і швидше.

 Про нативну рекламу 

Із самого початку ми вирішили, що у нас на сайті не буде банерів і всякої єресі. Ми одразу розуміли, що потрібно робити ставку на нативну рекламу. На мою думку, за нею майбутнє. Це реклама, яка не кричить «Купи! Купи», а яка допомагає людям ставати щасливішими.

Ми почали із дослідження нашої аудиторії, з розуміння, що їй взагалі потрібно. Сегментували ринок рекламодавців за інтересами, визначили певну межу, яку ми не можемо переходити. Продавати нативну рекламу почали декілька місяців тому.

Ми зрозуміли, що найбільш дієвою штукою є різні освітні заходи й презентації, які ми організовуємо. Після цього приходять клієнти, які готові працювати і які розуміють цінність цього підходу.

 Про перший крок медіа-активістів 

Із самого початку потрібно мати у штаті маркетолога. Бо якщо ти просто журналіст і просто робиш щось, не придумавши, як заробляти, то 99%, що зафейлиш.

 Про відвідуваність 

Ми позиціонуємо себе як нішеве медіа. Відповідно, мільйонних переглядів не збираємо і вони нам не потрібні. Наша ціль — збирати щомісяця близько 100 тисяч людей. Зараз маємо від 50 до 70 тисяч.

Цього нам вистачає, бо ми розуміємо, що це адекватна аудиторія — саме та, яку ми хочемо отримати. Це все — наші «бро».

 Про місію проекту 

Наша ключова ідея — це популяризація здорового глузду. У рекламі, у текстах, у всьому. Ця ідея є і нашою стратегією, і нашою місією.

 Про створення споживача 

Задача будь-якого бізнесу за Пітером Друкером — створити споживача. Не заробити гроші, а саме створити споживача. А вже далі споживач тобі ці гроші принесе. Важливо це розуміти.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

Тарас Прокопишин Середа Ірина

Схожі публікації

1088 5

Оксана Хмельовська, Читомо

Співзасновниця і редакторка культурно-видавничого проекту «Читомо» про запуск медіа, важливість нішевих медіа та бізнес-модель проекту

12.06.2018 Тарас Прокопишин
1093 5

Ольга Руденко, Kyiv Post

Заступниця головного редактора KyivPost про пояснювальну журналістику, організацію роботи KyivPost та перспективи використання paywall в Україні

13.06.2018 Тарас Прокопишин
581 5

Андрій Бродецький, Vector

Автор Telegram-каналу «Технології, медіа і суспільство» та редактор у vctr.media — про Telegram для медіа, ЗМІ без сайтів та curated контент

20.07.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

52120 5

Піаніно для Ніколя

Як «нездатному до навчання» хлопчику вдається перемагати у міжнародних фортепіанних конкурсах
13.04.2017 Катерина Олексенко
32704 6

Святослав Вакарчук

Розмова з українським співаком, лідером гурту «Океан Ельзи»
24.12.2015 Володимир Бєглов

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

    Введіть слово, щоб почати