Ваш стартап близький до провалу

Ваш стартап близький до провалу

20 причин, через які ваш стартап може зазнати невдачі

13 Серпня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Правда в тому, що всім підприємцям слід змиритися з тим, що будь-який бізнес має великий ризик невдачі. Понад 51% усіх видів бізнесу стає провальним вже за перші 5 років свого існування (офіційні  статистичні дані США), і навіть 25-30% застрахованих підприємств також зазнають невдачі. Якщо ви прагнете інновацій і хочете долучитися до них, вам слід прийняти той факт, що будь-яка підприємницька діяльність — це ризик. Але ж як ви можете знизити ризик провалу свого наступного стартапу?

Часто в пригоді стає корисний досвід інших людей, який допоможе дізнатися, які уроки ми можемо взяти з чужих невдач і зменшити тривалість свого навчання. Навіть якщо ви відчуваєте, що досягли свого максимального рівня розвитку на цей момент, однак навчатися ніколи не буває занадто пізно. Наприклад, Джефрі Бротман, засновник Costco, не здійснив успішного запуску компанії, доки йому не виповнилося 40.  

Зрештою, 35 — вік, коли чудово розпочинати успішну компанію. Для того, щоб навчитися запускати успішний бізнес, потрібен час, і дуже часто цей успіх виходить із гіркого досвіду кількох попередніх невдач.

То чому ж стартапи не вдаються? Знаючи це, ви зможете оцінити можливості власного стартапу та переконатися, що ви не натрапите на одну із невеличких, проте нищівних перешкод для успішного запуску продукту.

В цій статті ви ознайомитеся із 20 причинами, які призводять до провалу більшість стартапів, згідно з даними досліджень CBInsights.com.

Деякі з них є загальновідомими, як, наприклад, відсутність попиту — головна причина провалу більшості стартапів. Якщо ви не відповідаєте потребам або не знаходите унікального рішення цієї проблеми, то ви не маєте диференціації та конкурентних переваг.

Інші причини ймовірного провалу можуть викликати у вас здивування. Я був вражений тим, що дисгармонія в команді або в роботі з інвесторами — це одна з перших причин невдачі. Нам не подобається думати, що міжособистісні стосунки на зразок цих можуть стати причиною провалу, але, як виявляється, це трапляється дедалі частіше, ніж здається.

Використовуйте ці дані для оцінки власної стратегії запуску продукту та переконайтеся, що у вас цих проблем нема. Подивіться, чи не ризикуєте ви наткнутися на один з таких підводних каменів.

 Ось топ-20  причин невдалих стартапів:

1. Відсутність попиту. Стартапи стають успішними тоді, коли відповідають потребам ринку або вирішують проблеми, які хвилюють споживачів.

2. Нестача коштів. Коштів може виявитися замало не лише тому, що не вистачає фінансування, а й тоді, коли їх витрачають неналежним чином.

3. Неправильна команда. Відсутність мотивації або спільного бачення — все це може легко призвести до того, що стартап стане неуспішним.

4. Конкурентоспроможність. Поєднання деталей, таких, скажімо, як досвід, мотивація, фінансування, може призвести до того, що один стартап може витіснити інший.

5. Ціна. Деяким стартапам вдається запустити прекрасний продукт, але дорогий. Це вплине на продажі та прибутки.

6. Неякісний продукт. Якщо головний акцент засновників поставлено не на продукт, то кінцевий результат може розчарувати споживачів.

7. Відсутність бізнес-моделі. Лише прекрасної ідеї недостатньо. Засновники повинні з самого початку мати хорошу стратегію її втілення.

8. Недостатня реклама. Деякі засновники вважають, що чудовий продукт — сам собі реклама, і через це представляють його або  не тій аудиторії, або використовують не ті канали.

9. Ігнорування споживачами. Суперечки та інші відволікальні фактори можуть спричинити те, що ваш товар не привертатиме уваги споживачів.

10. Невчасний випуск продукції. Успіх вашого стартапу напряму залежить від часу його запуску. Якщо ви випускаєте щось занадто швидко або занадто зволікаєте з запуском, це може мати невтішні наслідки.

11. Втрата фокусу. Зміна бачення та ідей може спровокувати ситуацію, коли засновники почуватимуться занадто егоцентрично, а, відтак, вони можуть  «загубити» свої початкові цілі та ідеї.

12. Дисгармонія в команді/ з інвесторами. Ігнорування вимог інвесторів або занадто неухильне підпорядкування можуть послабити вашу компанію. Те ж саме стосується і міжусобиць серед співзасновників.

13. Різка зміна стратегії.  Якщо не вдається вдало впровадити зміну стратегії, особливо якщо вона недостатньо продумана та визначена часом, це може завадити компанії стати на правильний шлях.

14. Нестача ентузіазму. Якщо інвесторів цікавить насамперед не продукт, а прибуток, який вони отримають, і якщо вони не вірять в саму ідею успіху, то дуже швидко можуть втратити інтерес.

15. Невдале місцерозташування. Перебування у місці, переповненому талановитими людьми та чудовими ідеями, може допомогти засновникам побачити якнайкращі шляхи просування свого продукту. Окрім того, хороше місцерозташування сприятиме тому, щоб ваш продукт став популярним.

16. Відсутність фінансування та інтересу інвесторів. Нестача фінансування та інтересу інвесторів може свідчити про те, що ідея має незначний бізнес-потенціал або що її презентували в неправильний спосіб.

17. Юридичні проблеми. Неочікувані юридичні питання можуть виникати тоді, коли ваш стартап швидко розвивається у кількох сферах, потрапляючи на різні ринки.

18. Відсутність взаємодії. Якщо засновники стартапу не намагаються використовувати зв’язки інвесторів, чи власні, задля просування своєї справи, а також якщо вони не дослухаються до порад, це може стати причиною того, що вони не зможуть отримати належної підтримки.

19. Вигорання. Засновники стартапів дуже рідко мають збалансований ритм роботи та життя, вони часто розриваються між багатьма завданнями одночасно, а це може призвести до їхнього вигорання.

20. Неспроможність визнавати помилки. Впертість та небажання визнавати свої помилки можуть коштувати для стартапів чимало, розчаровуючи як інвесторів, так і споживачів. 

Оригінал — Larry Kim
Переклад — Ліля Гук

Зображення — unplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Дякуємо і до зв’язку незабаром! Ваш тарифний план буде активовано на протязі 10 хвилин.

Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки