img

Ваш стартап близький до провалу

13.08.2018 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Правда в тому, що всім підприємцям слід змиритися з тим, що будь-який бізнес має великий ризик невдачі. Понад 51% усіх видів бізнесу стає провальним вже за перші 5 років свого існування (офіційні  статистичні дані США), і навіть 25-30% застрахованих підприємств також зазнають невдачі. Якщо ви прагнете інновацій і хочете долучитися до них, вам слід прийняти той факт, що будь-яка підприємницька діяльність — це ризик. Але ж як ви можете знизити ризик провалу свого наступного стартапу?

Часто в пригоді стає корисний досвід інших людей, який допоможе дізнатися, які уроки ми можемо взяти з чужих невдач і зменшити тривалість свого навчання. Навіть якщо ви відчуваєте, що досягли свого максимального рівня розвитку на цей момент, однак навчатися ніколи не буває занадто пізно. Наприклад, Джефрі Бротман, засновник Costco, не здійснив успішного запуску компанії, доки йому не виповнилося 40.  

Зрештою, 35 — вік, коли чудово розпочинати успішну компанію. Для того, щоб навчитися запускати успішний бізнес, потрібен час, і дуже часто цей успіх виходить із гіркого досвіду кількох попередніх невдач.

То чому ж стартапи не вдаються? Знаючи це, ви зможете оцінити можливості власного стартапу та переконатися, що ви не натрапите на одну із невеличких, проте нищівних перешкод для успішного запуску продукту.

В цій статті ви ознайомитеся із 20 причинами, які призводять до провалу більшість стартапів, згідно з даними досліджень CBInsights.com.

Деякі з них є загальновідомими, як, наприклад, відсутність попиту — головна причина провалу більшості стартапів. Якщо ви не відповідаєте потребам або не знаходите унікального рішення цієї проблеми, то ви не маєте диференціації та конкурентних переваг.

Інші причини ймовірного провалу можуть викликати у вас здивування. Я був вражений тим, що дисгармонія в команді або в роботі з інвесторами — це одна з перших причин невдачі. Нам не подобається думати, що міжособистісні стосунки на зразок цих можуть стати причиною провалу, але, як виявляється, це трапляється дедалі частіше, ніж здається.

Використовуйте ці дані для оцінки власної стратегії запуску продукту та переконайтеся, що у вас цих проблем нема. Подивіться, чи не ризикуєте ви наткнутися на один з таких підводних каменів.

 Ось топ-20  причин невдалих стартапів:

1. Відсутність попиту. Стартапи стають успішними тоді, коли відповідають потребам ринку або вирішують проблеми, які хвилюють споживачів.

2. Нестача коштів. Коштів може виявитися замало не лише тому, що не вистачає фінансування, а й тоді, коли їх витрачають неналежним чином.

3. Неправильна команда. Відсутність мотивації або спільного бачення — все це може легко призвести до того, що стартап стане неуспішним.

4. Конкурентоспроможність. Поєднання деталей, таких, скажімо, як досвід, мотивація, фінансування, може призвести до того, що один стартап може витіснити інший.

5. Ціна. Деяким стартапам вдається запустити прекрасний продукт, але дорогий. Це вплине на продажі та прибутки.

6. Неякісний продукт. Якщо головний акцент засновників поставлено не на продукт, то кінцевий результат може розчарувати споживачів.

7. Відсутність бізнес-моделі. Лише прекрасної ідеї недостатньо. Засновники повинні з самого початку мати хорошу стратегію її втілення.

8. Недостатня реклама. Деякі засновники вважають, що чудовий продукт — сам собі реклама, і через це представляють його або  не тій аудиторії, або використовують не ті канали.

9. Ігнорування споживачами. Суперечки та інші відволікальні фактори можуть спричинити те, що ваш товар не привертатиме уваги споживачів.

10. Невчасний випуск продукції. Успіх вашого стартапу напряму залежить від часу його запуску. Якщо ви випускаєте щось занадто швидко або занадто зволікаєте з запуском, це може мати невтішні наслідки.

11. Втрата фокусу. Зміна бачення та ідей може спровокувати ситуацію, коли засновники почуватимуться занадто егоцентрично, а, відтак, вони можуть  «загубити» свої початкові цілі та ідеї.

12. Дисгармонія в команді/ з інвесторами. Ігнорування вимог інвесторів або занадто неухильне підпорядкування можуть послабити вашу компанію. Те ж саме стосується і міжусобиць серед співзасновників.

13. Різка зміна стратегії.  Якщо не вдається вдало впровадити зміну стратегії, особливо якщо вона недостатньо продумана та визначена часом, це може завадити компанії стати на правильний шлях.

14. Нестача ентузіазму. Якщо інвесторів цікавить насамперед не продукт, а прибуток, який вони отримають, і якщо вони не вірять в саму ідею успіху, то дуже швидко можуть втратити інтерес.

15. Невдале місцерозташування. Перебування у місці, переповненому талановитими людьми та чудовими ідеями, може допомогти засновникам побачити якнайкращі шляхи просування свого продукту. Окрім того, хороше місцерозташування сприятиме тому, щоб ваш продукт став популярним.

16. Відсутність фінансування та інтересу інвесторів. Нестача фінансування та інтересу інвесторів може свідчити про те, що ідея має незначний бізнес-потенціал або що її презентували в неправильний спосіб.

17. Юридичні проблеми. Неочікувані юридичні питання можуть виникати тоді, коли ваш стартап швидко розвивається у кількох сферах, потрапляючи на різні ринки.

18. Відсутність взаємодії. Якщо засновники стартапу не намагаються використовувати зв’язки інвесторів, чи власні, задля просування своєї справи, а також якщо вони не дослухаються до порад, це може стати причиною того, що вони не зможуть отримати належної підтримки.

19. Вигорання. Засновники стартапів дуже рідко мають збалансований ритм роботи та життя, вони часто розриваються між багатьма завданнями одночасно, а це може призвести до їхнього вигорання.

20. Неспроможність визнавати помилки. Впертість та небажання визнавати свої помилки можуть коштувати для стартапів чимало, розчаровуючи як інвесторів, так і споживачів. 

Оригінал — Larry Kim
Переклад — Ліля Гук

Зображення — unplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

947 5

5 речей, яких ніколи не слід казати своїм найкращим працівникам

Якщо ви заміните ці висловлювання більш позитивними, то вам буде набагато простіше готувати нових лідерів своєї компанії

28.02.2018 The Ukrainians
3310 3

4 фактори офісного планування, які зроблять команду щасливішою

Фактори, що допоможуть підвищити продуктивність працівників

31.01.2017 The Ukrainians
1533 4

Що робити, якщо керівник не захищає вас

Tри поради для тих, хто вважає, що їх недооцінюють

24.07.2018 The Ukrainians

Популярні публікації

39772 6

Хочу здати кров. Як? Де? Коли?

16 карток про те, як cтати донором крові та чого не можна робити перед процедурою
22.02.2017 Ірина Сало
52879 5

Піаніно для Ніколя

Як «нездатному до навчання» хлопчику вдається перемагати у міжнародних фортепіанних конкурсах
13.04.2017 Катерина Олексенко
65386 5

Громада в дії

Чому в селі, де з’явився вуличний вай-фай, перестали красти квіти
07.02.2017 Альона Вишницька

Введіть слово, щоб почати