Візьміть мікровідпустку

Чотири способи відновитись до того, як відчуєте повне виснаження

18 Липня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Ідея відпустки часто викликає думки про подорожі в далекі краї. Хоча тривалі мандрівки дійсно можуть бути цікавими і навіть відновлювати наші сили, вони також можуть потребувати багато часу, енергії та грошей.

Сама думка про планування відпустки викликає у багатьох занепад сил: справа не тільки в виборі часу з урахуванням особистих зобов’язань і шкільних канікул, а і в тому, як делегувати великі проекти або зробити паузу в роботі, щоби влаштувати відпустку без стресів. Через це дехто відкладає відпустку, вважаючи, що займеться нею, коли список справ буде не таким великим, але вкінці року виявляється, що вони своєї оплачуваної відпустки так і не використали.

Я працюю консультантом з управління часу і маю власний бізнес. Це дозволило мені помітити, що відпустки не обов’язково мають бути довгими, щоби принести велику користь для вашого здоров’я і щастя. Взагалі-то я експериментую з частими мікровідпустками і зазвичай беру їх через тиждень. Такі невеликі відрізки вільного часу підсилюють моє відчуття щастя і дають відчути, що я можу вільно вдихнути.

На мою думку, мікровідпустка — це вільний від роботи час, для якого вам знадобиться день або менше. Позаяк така відпустка менша за звичайну, то, як правило, вона вимагає менше зусиль для планування. І, звичайно, вам не потрібно координувати інших людей, які будуть займатися вашою роботою, поки ви у від’їзді. Завдяки цим перевагам мікровідпустку можна влаштовувати часто протягом всього року. Це дозволить відновлювати сили до того, як ви відчуєте повне виснаження.

Якщо ви вважаєте, що вам потрібно відволіктися від повсякденної рутини, але не можете знайти часу на тривалу відпустку, нижче описані чотири способи, які дозволять розбавити своє життя мікровідпусткою.

Поїздки на вихідні. Замість того, щоб робити з відпустки пригоди завдовжки в тиждень, подумайте про можливість поїхати на 2-3 дні кудись поблизу. Мені пощастило: я живу в штаті Мічиган, і одна з моїх улюблених подорожей на вихідні — автомобілем в невеликий орендований котедж на березі озера або мандрівка в заповідник на півночі штату. Якщо ви живете в міському середовищі, то навіть кілька годин в дорозі можуть викликати у вас відчуття, ніби ви потрапили в інший світ.

Щоби зробити поїздку максимально корисною для відновлення сил, візьміть вихідний в п’ятницю: так ви зможете закінчити збір речей, дістатися до потрібного місця і зробити кілька справ до того, як заснете. Таким чином, у вас залишиться ще два дні для огляду околиць. Якщо ви повернетеся додому вечері в неділю, то зможете розпакувати речі і навести лад в будинку, перш ніж почнеться черговий робочий тиждень.

Можливо, в понеділок буде трохи більше, ніж зазвичай, листів для прочитання, але навряд чи щось ще спричинить значне збільшення робочого навантаження.

Час на особисті справи. Іноді виконання навіть дрібних речей викликає хороший настрій.  Як стосовно того, щоби виділити другу половину дня — або й навіть цілий день — на неробочі завдання, які вам дійсно хочеться виконати, але на які складно знайти час? Наприклад, подумайте про такі речі, як похід в перукарню або на манікюр, заміну масла в автомобілі або відвідування лікаря. Вам відомо, що про такі справи потрібно подумати заздалегідь, але на це важко знайти час з урахуванням звичайного розкладу.

Можливо, ви хочете знайти час на пошук меблів для дачі, на розпакування останніх коробок в гостьовій кімнаті або відкриття пенсійного рахунку. Досить імовірно, ви могли б зайнятися такими справами в будній вечір або у вихідні. Але якщо ви знову і знову зауважуєте, що не робите цього, і у вас є відпустка, то використовуйте її, щоби трохи скоротити список невиконаних завдань.

Скорочені робочі дні для спілкування. Коли люди стають старшими, і особливо після того, коли вони беруть шлюб, час, який вони проводять з друзями, як правило, скорочується. Один із способів знайти час на друзів так, щоб не завдавати шкоди сім’ї, — скоротити робочий день на одну-дві години. Це дозволить зустрітися з друзями за вечерею, перш ніж ви підете додому. Якщо ви можете ділити свій час відпустки на короткі відрізки, то один день відпустки з легкістю дасть вам чотири можливості провести час з друзями.

Подібна стратегія може бути корисною, якщо вам складно поговорити з чоловіком, не відволікаючись на дітей, які завжди поруч. Визначте дні, коли ви можете приділити одне одному трохи вільного часу. Одна-дві години навряд чи вплинуть на вашу роботу, але можуть мати позитивні наслідки на якість ваших відносин.

Дні віддаленої роботи для зменшення стресу. Багато роботодавців пропонують варіанти віддаленої роботи протягом декількох днів або всього тижня. Якщо така пропозиція існує і дистанційна робота поєднується з вашими завданнями, скористайтеся таким варіантом з користю.

По суті, дистанційна робота — це не мікровідпустка, але часто саме так вона і сприймається. (Будь ласка, виконуйте свою роботу, адже нам не потрібні через це неприємності!) Якщо вам доводиться витрачати годину або більше на дорогу до роботи і стільки ж назад, відсутність необхідності проводити цей час в дорозі поверне в ваше життя як мінімум дві вільних години, які можна витратити на особисті справи або спілкування.

Люди, що працюють в офісах, де шумно і немає вікон або де прийнято проводити спонтанні зустрічі, можуть поставитися до віддаленої роботи як до довгоочікуваного відпочинку. До того ж, швидше за все, це дозволить виконати більше роботи, ніж зазвичай. До речі, якщо ви розпочнете роботу над складним проектом не в офісі, а в якомусь мальовничому місці, ви можете відчути небувалий спокій. Я помічаю це за собою. Якщо я працюю в якомусь прекрасному місці, наприклад, біля озера, така робота здається мені майже такою ж приємною, як і відпустка. Місцезнаходження має великий вплив на моє самопочуття.

Замість того, щоб вважати відпустку великою подією, що відбувається один раз або максимум двічі на рік, подумайте над тим, аби регулярно використовувати мікровідпустку. Дозволяючи самому собі витрачати час на себе, ви зможете з більшою впевненістю та спокоєм керувати своїм часом.

Оригінал — Elizabeth Grace Saunders
Переклад —  Інна Березніцька

Зображення — unplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!