img

Взаємини — це те, що перетворює важку роботу в успіх

27.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Кожен успішний підприємець знає, що хороші взаємини — це ключ до успіху. Жодний бізнес не розвивається у вакуумі, тому те, як ви спілкуєтеся з клієнтами, працівниками та іншими підприємцями, може допомогти вашій справі, але може і посприяти загибелі.

На жаль, ідеальних способів розвитку «правильних» взаємин не існує. Скажімо, ви випадково зустріли людину, яка може виявитися потенційним великим клієнтом вашого стартапу. Невдале висловлювання чи навіть погана мова тіла, можуть покласти край стосункам ще до їхнього початку.

Підприємці також повинні бути впевненими у людях, з якими вибудовують взаємини. Якщо ваш найбільший клієнт — це особа, якій ви не можете довіряти, то постає питання, чи безпечні ці стосунки для вашого бізнесу? Довірившись не тій людині, ви можете поставити під удар справу свого життя.

Розуміючи усе це, ви також повинні знати, що навряд чи вам вдасться просунути далеко власну справу, не розвинувши деяких хороших взаємин. Ви ніколи не знатимете, що саме стосунки можуть вам дпти, тому що більшою є ваша мережа, то краще.

Об’єднуйтеся з іншими.

Одна з перших речей, яка вам слід реалізувати одразу після запуску свого бізнесу — а ще краще навіть до його запуску — це вибудувати правильні зв’язки. Вони допоможуть вам досягти успіху. Але де їх шукати, і що робити, знайшовши?

Найкращий спосіб знайти потрібні зв’язки — через нетворкінг. І робити можна це багатьма способами — ви можете запитати рідних та друзів, чи знають вони кого-небудь, хто міг би вам допомогти, можете шукати бажані зв’язки самостійно, відвідуючи відповідні заходи.

Навіть якщо ви не дуже вправні у нетворкінгу, не дозвольте цьому факту зупиняти вас. Мало людей мають вроджений хист до нетворкінгу, тому побудова ділових зв’язків із незнайомцями може бути складним процесом. Але саме практика дозволяє досягти ідеальності — окрім того, ці зв’язки необхідні для досягнення успіху. Ви не можете дозволити собі пропустити цих людей. Якщо ви вмієте швидко адаптовуватися, за допомогою різноманітних онлайн довідників ви легко навчитеся усім тонкощам нетворкінгу.

Іноді, комунікувати просто, а от знайти людину завдяки таким зустрічам — значно складніше. Якщо це ваш випадок, прогляньте список організацій, які можуть вам у цьому допомогти. Також переконайтеся, що ви проглянули абсолютно всі заходи підприємницькі події. Такі заходи відбуваються постійно, тому навіть швидкий онлайн-пошук може допомогти знайти щось потрібне неподалік.

Створюйте цінність.

Одна порада, яку я хотів би дати людям, які не є майстрами нетворкінгу — намагатися бути цінними.

Задумайтеся, як організований процес нетворкінгу. Як правило, це коли ви спілкуєтеся із зовсім незнайомою вам людиною. Ви звертаєтесь до неї, бо вона має або ж знає те, що вам потрібно чи чого ви хочете. Отже для вас спілкування з цією особистістю має важливе значення.

Уявімо, що ви прийшли до цієї людини та просите негайно дати вам щось. Вона одразу погодиться, як гадаєте? Якщо так, то ви натрапили на одну із найщедріших людей у світі. Якщо ні — перед вами раціональна особистість.

Якщо до вас підійде незнайомець, запропонує вам вислухати його бізнес-ідею, попросить дати контакти того, хто б міг йому допомогти, або профінансувати його, то, швидше за все, ви відмовите. І, чесно кажучи, саме такою повинна бути ваша реакція. Зрештою, чому б ви мали ділитися чимось важливим із незнайомою людиною, навіть якщо вона попросила.

Те ж саме стосується і нетворкінгу. Зазвичай для іншої людини ви — незнайомець. Зробіть усе можливе, щоб бути цінним для іншого. Якщо ви хочете отримати його підтримку, спробуйте встановити щирий контакт. Кожен, хто відвідує різноманітні нетворкінгові заходи, хоче щось із них отримати. Тож якщо ви в цьому зможете допомогти, то й інші навзаєм спробують зробити щось для вас.  

Якщо ж вони нічого не шукають, то дізнаються про вас більше у процесі спілкування. Якщо ви зможете налагодити з ними зв’язки, то імовірніше, що вони погодяться вам допомогти, коли ви цього потребуватимете.

Працюйте з іншими підприємцями.

Однією із особливостей підприємництва є те, що у процесі усе постійно змінюються. Це підтримує динаміку, але також означає, що з кожним днем сфера оновлюється, а інновації — це завжди добре. 

Інновації, які я маю на увазі, відбувається у взаємозв’язках між підприємцями. Підприємці частіше працюють разом, замість того, щоб конкурувати проти інших.

Це відбувається, бо підприємці розуміють важливість відносин. Будь-які стосунки, що ви намагаєтесь вибудувати — це зв’язки, які можуть допомогти вам на шляху до реалізації власної мрії.

Просто пам’ятайте, що ви можете бути значимими для будь-кого — вам просто потрібно їм це довести. Якщо ви хочете, щоб вам хтось допоміг, допоможіть спершу їм. Що більше ви робите для інших, то більше вони робитимуть для вас. Люди створені, щоб працювати разом у спільнотах і мережі — не виняток.

Оригінал — Gerard Adams
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

10132 5

6 порад для підвищення продуктивності, про які ніхто не хоче говорити

Допоки ви не почнете робити потрібні речі, ви нічого не можете змінити

28.02.2017 The Ukrainians
1943 5

Як покращити уважність

Кілька способів зміцнити увагу і виконати всю роботу

25.09.2018 The Ukrainians
2059 5

Вам потрібний сталий щоденний ритуал. Ваш довготерміновий успіх залежить від нього

Без продуманої структури ви виснажуєте себе психічно, фізично та емоційно більше, ніж можете собі уявити

04.07.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

50592 11

Несистемна міністр

Один день із життя Уляни Супрун: заради чого вона взялася реанімувати українську медицину і чому продовжує, попри спротив пацієнтки
13.07.2017 Марічка Паплаускайте
266654 6

8 речей, які кожен повинен зробити до 8 ранку

Декілька простих, але важливих порад
25.02.2017 The Ukrainians
45436 8

Сам собі пастир

Що знайшов у лісах Житомирщини колишній в’язень «ЛНР» і чому краще фантазувати, ніж бути реалістом
19.07.2016 Євген Руденко

Введіть слово, щоб почати