35 звичок, які зроблять вас незамінним працівником

Якщо ви працівник — намагайтеся робити так, якщо роботодавець — цінуйте та винагороджуйте таку поведінку

The Ukrainians
27 Лютого 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Працівник не повинен буди першим за кількістю проданого товару, аби мати надзвичайну важливість для компанії. Дивовижні колеги виділяються із натовпу багатьма іншими способами.

Простіше кажучи, їхній внесок значно вищий від їхньої вартості, незалежно від витрат.

Сьогодні є багато роботодавців, котрі готові платити великі гроші потрібним людям, але вони не завжди можуть розпізнати цих «ключових гравців» через те, що неправильно визначають риси, якими ті повинні володіти.

Ось перелік тих звичок, рис характеру та моделей поведінки, на які часто орієнтуються компанії. Якщо ви працівник — намагайтеся робити саме так, якщо роботодавець — цінуйте та винагороджуйте таку поведінку.

1. Вони не чекають, аби їх попросили.

Багато роботодавців звикли до того, що вони повинні говорити працівникам, що потрібно робити. Але працівники стають важливими тоді, коли самостійно визначають, що потрібно зробити, і роблять це без будь-яких вказівок.

2. Вони атакують хворобу, а не симптоми.

Компанії витрачають дуже багато часу на боротьбу з наслідками певних проблем. Тому працівника починають цінувати тоді, коли він знаходить суть проблеми і вносить системні зміни, які забезпечують ліквідацію цих труднощів.

3. Вони ліквідують, а не провокують напружену робочу атмосферу.

Стрес є звичним явищем на роботі, і манірні люди можуть живитися за рахунок одне одного. Але працівники стають важливими, коли вони здатні «розрядити» обстановку і таким чином посприяти високому рівню продуктивності.

4. Вони планують свою роботу і працюють за планом.

Хаотичне мислення та дії зазвичай дають посередні результати. Працівники стають ціннішими, якщо можуть вибудувати чітку стратегію роботи та з її допомогою ефективно ведуть компанію вперед.

5. Вони виконують «домашнє завдання».

Генерація ідей — справа потрібна, проте не кожна пропозиція є корисною або доцільною. Хибна ідея може відволікти команду або спровокувати її розпад. Працівників цінують, якщо вони досліджують свої ідеї, прогнозують їхні наслідки ще до того, як почнуть їх втілювати, таким чином мінімізуючи зусилля, витрачені на недосяжне.

6. Вони намагаються бути розумнішими за свого керівника.

Люди не можуть ідеально знати усе, і навіть лідерам є чому повчитися. Працівників починають цінувати, коли вони знають те, чого не знає їхній керівник.

7. Вони дивляться на п’ять кроків уперед.

Багато працівників бачать лише ті завдання, що стоять у них перед носом. Але особливо важливими стають ті з них, які можуть прорахувати необхідні дії на декілька кроків уперед. Часто вони взагалі вирішують проблему ще до того, як вона проявиться. А найсумлінніші працівники завжди намагаються бути на крок попереду.

8. Вони бачать повну картину.

Люди, які працюють окремо і враховують лише специфіку своєї роботи, часто можуть створити проблеми для колег чи відділів компанії. Працівників цінують тоді, коли вони можуть спрогнозувати вплив власних зусиль на роботу інших для того, щоб внести необхідні корективи.

9. Вони будують мости, а не бомби.

Є багато людей, які, намагаючись показати себе, підбурюють інших. Ідеальний працівник створює товариську атмосферу.

10. Вони обмінюються знаннями та досвідом зі своїми колегами.

Компанія, колектив якої складається з індивідуалістів, постійно ризикує втратити спеціальні знання та здібності.

11. Вони створюють коло впливу.

Компанії, яка розвивається, потрібні лідери. Роботодавець починає цінувати працівника тоді, коли той може мотивувати інших до активних дій як у межах компанії, так і поза нею.

12. Вони працюють на випередження.

Майбутнє постійно наближається, і ознаки того, що має статися, завжди наявні. Співробітники стають цінними, коли вони можуть спрогнозувати, що має відбутися, і скоординувати свої дії так, щоб вони принесли позитивні результати.

13. Вони проактивно та ефективно комунікують.

Неоднозначність та звичка змушувати людей сумніватися у тій чи іншій інформації провокують розлади здорової робочої обстановки. Працівники стають важливими, якщо вони ініціюють послідовну та цілісну комунікацію, яка дозволяє усім бути в курсі подій.

14. Вони знають, коли потрібно стати лідером і коли йти за лідером.

Лідер не може постійно вести за собою, якщо ті, що йдуть за ним, також постійно продовжують розвиватися. Роботодавці поважають працівника, якщо він здатен заохочувати інших просуватися вперед і, зайнявши другорядну позицію в команді, може підтримувати колегу.

15. Вони борються за те, що є правильним і досяжним.

Люди, котрі йдуть напролом безпідставно, можуть даремно відібрати час та налякати. Роботодавці поважають працівників, якщо вони відстоюють своє бачення та приймають прагматичні рішення перед тим, як зануритися у роботу з головою.

16. Вони перетворюють офіс на чудове місце для роботи.

Люди, які постійно мають поганий настрій, знижують бойовий дух та демотивують. Працівника цінують, якщо він може допомогти створити таку робочу атмосферу, до якої всі хотітимуть приєднатися.

17. Вони інтегрують час для навчання та роботи на компанію.

Є багато інших справ, окрім звичної щоденної рутини. Співробітники стають цінними, коли вони самі розвиваються у тому напрямку, який може допомогти розвитку компанії та досягненню високих цілей.

18. Вони мотивують колег та керівників.

Людей потрібно заохочувати незалежно від того, яку позицію вони займають.  Працівники стають важливими, якщо їм вдається зробити так, щоб колеги відчували, що вони роблять щось хороше.

19. Вони викликають в інших захоплення своєю компанією.

Один поганий представник компанії формує негативну думку про усю компанію. Працівники мають важливе значення, якщо створюють позитивний імідж.

20. Вони роблять усе можливе, аби інші почувалися дивовижно.

Звичка повипендрюватися може відштовхнути всю команду, викликаючи розчарування та озлобленість. Працівників високо цінують, коли вони розділяють радість з іншими членами команди, таким чином підвищуючи почуття радості та впевненості у кожного.

21. Вони щодня роблять приємні сюрпризи.

Будь-яке робоче середовище може стати тьмяним і нецікавим. Працівників цінують, якщо вони стимулюють приріст енергії і творчого потенціалу на робочому місці.

22. Вони не скиглять, а вирішують проблеми.

Постійні скарги є великою загрозою для подальшого розвитку. Працівників цінують, коли вони не скаржаться, а допомагають людям зосередитися на вирішенні проблеми.

23. Вони долають перешкоди й ліквідовують недоліки.

Навіть найпродуктивніші люди можуть рухатися занадто швидко, іноді випускаючи певні деталі з-під контролю. Працівників вважають цінними, якщо вони можуть створити ситуацію безпеки.

24. Вони залишають особисте поза роботою.

Особисте життя може легко втрутитися в робочу атмосферу, відволікти інших від роботи та поставити їх у незручне становище. Працівників цінують, якщо вони здатні чітко відмежувати особисте життя від роботи і створити такий баланс, який може слугувати прикладом для інших.

25. Вони перетворюють тих, хто створює проблеми, на тих, хто приносить користь.

У діловому світі завжди будуть люди, які створюють проблеми. Працівника цінують, якщо йому вдається перетворити циніків на захисників, а боягузів — на чемпіонів.

26. Вони сприяють вирішенню нездорових конфліктів.

Стрес та напруга часто наявні на будь-якій роботі, тому люди направляють його на інших. Роботодавці цінують працівників, які сприяють вирішенню конфліктів і допомагають людям повернутися до коректних відносин.

27. Вони беруть участь у здорових конфліктах.

Компанія без здорових дискусій всередині колективу завжди перебуває у небезпеці. Працівників цінують, якщо вони ініціюють та обговорюють ті питання й точки зору, які не є позитивними чи популярними.

28. Вони роблять так, що складні завдання здаються легкими.

Якісна робота вимагає більше спільних зусиль, ніж будь-коли раніше. Працівника цінують, якщо він може легко менеджувати завдання, надихаючи інших та підвищуючи їхню продуктивність.

29. Вони не просто працюють, вони навчають.

Компаніям потрібні люди, які допомагають іншим розвиватися. Працівника цінують, якщо він підвищує професійність колективу та делегує повноваження, даючи іншим можливість отримати нові знання та впевненість у собі.

30. Вони вміло справляються з перешкодами та перетворюють їх на можливості.

Вибоїни на дорозі трапляються часто. Працівників цінують, якщо вони легко та із задоволенням долають труднощі.

31. Вони розширюють коло впливу кожного.

Компанія не росте випадково, а генеральний директор не єдиний, хто приймає рішення. Працівники стають цінними, якщо вони просувають компанію, наче провідники, створюючи можливості на кожному кроці.

32. Вони часто впливають та за необхідності маніпулюють.

Сидіти в кутку та виконувати завдання — це мінімум, який ви повинні робити, щоби отримувати зарплатню. Працівників цінують, якщо вони спонукають людей реалізувати свій потенціал і допомагають подолати їхні внутрішні страхи.

33. Вони залишають слід завдяки керованому процесу.

Часто компанії рухаються так швидко, що постійно змушені вигадувати колесо. Працівників цінують, коли вони запам’ятовують ефективні кроки і повторюють їх.

34. Вони залучають інших важливих працівників.

Цінних співробітників важко знайти, але вони зазвичай знають одне одного. Колег цінують, якщо вони діють як маяк для тих, хто прагне бути зразком для наслідування.

35. Вони втілюють основні цінності компанії.

Компанія, що не має чітко сформованих сталих цінностей, по суті, рухається за течією і навряд чи буде успішною в довгостроковій перспективі. Працівників цінують, якщо вони демонструють іншим поведінку та відносини, які сприятимуть успіху.

Оригінал — Kevin Daum
Переклад — Ліля Гук
Зображення — Oli Dale

Текст
The Ukrainians

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки