45 дрібних порад, що допоможуть покращити ваше резюме

Ось поради, що допоможуть зробити ваше резюме набагато привабливішим

30 Листопада 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Оновлювати резюме бажано систематично, проте іноді у вас є всього декілька хвилин. Ось поради, що допоможуть зробити ваше резюме набагато привабливішим.

 

Змініть шрифт

Змініть шрифт свого резюме на Helvetica, Arial або Times New Roman — іншими словами, він повинен читатися легко (і це не має бути стандартний Calibri). Використання простого, доречного шрифту, можливо, і не зробить ваше резюме найкрасивішим, але точно покращить читабельність.

Видаліть фразу «Рекомендації надам за запитом»

Якщо вони захочуть побачити рекомендації, вони їх попросять! Краще використовуйте вільний простір, щоб додати детальну інформацію про свої здібності або досягнення.

Видаліть пункт «кар’єрна мета»

Нудна шаблонна фраза «Я наполегливий професіонал, який хоче працювати в […] галузі» і так очевидна — бо чому ж ви надсилаєте резюме?

Перевірте орфографію

…і виправте помилки.

Збережіть резюме правильно

Збережіть своє резюме в форматі PDF. Тоді форматування не «злетить», якщо файл відкриють на іншому комп’ютері.

Змініть ім’я файлу

Змініть ім’я файлу з «Резюме» на «Ім’я, прізвище, резюме» — це спрощує роботу HR-менеджерів і гарантує, що ваше резюме не загубиться серед безлічі інших.

Видаліть свою адресу

Якщо ви не місцевий, то рекрутери можуть не читати далі. Якщо місцевий, вони можуть підрахувати час, який вам буде потрібен, щоб дістатися до роботи, і відмовити, якщо вважатимуть, що це занадто довго.

Додайте свій профіль у соціальних мережах

Замість адреси додайте посилання на свій профіль LinkedIn, а також будь-які інші релевантні посилання на соціальні мережі (Twitter, якщо він пов’язаний з професійною діяльністю, Instagram або Flickr, якщо ви претендуєте на творчу посаду). Застереження: ніколи не давайте посилання на профіль Facebook, навіть якщо вважаєте його кришталево чистим.

Зробіть всі гіперпосилання клікабельними

Ваше резюме, найімовірніше, проглядатимуть на комп’ютері, тому клікабельні посилання на адресу електронної пошти, сторінки у соцмережах, а також персональні веб-сайти допоможуть рекрутеру більше дізнатися про вас.

Видаліть неважливі дані

Видаліть інформацію про дату народження, сімейний стан або релігійні переконання. Оскільки обирати співробітників за цими ознаками незаконно, роботодавці не мають права їх вимагати.

Видаліть рік закінчення вишу

Якщо ви отримали диплом більш як три роки тому, то не вписуйте року закінчення навчання. Рекрутерам потрібно знати тільки те, що диплом у вас є, тому не створюйте їм зайвої можливості дискримінувати вас за віком.

Впишіть інформацію про освіту

Зробіть невелике перегрупування і перемістіть дані про освіту нижче за досвід роботи. Якщо ви не недавній випускник, то кілька останніх місць роботи зіграють важливішу роль в отриманні нової посади, аніж університет, в якому ви навчалися.

Зробіть резюме легшим для читання

Щоб поліпшити читабельність, наприклад, збільште інтервал між рядками.

Зменште поля

Потрібно трохи більше місця? Можна зменшити верхні і нижні поля до 13 мм, а бічні — до 20 мм. Так ваше резюме залишиться приємним і легким для читання, а ви отримаєте більше можливостей розповісти про свої достоїнства.

Не згадуйте про школу

Видаліть все, що пов’язане з середньою школою, якщо тільки ви не закінчили коледжу цього року, або, в іншому разі,  впишіть у резюме щось дуже важливе (і дивовижне), що відбулося під час навчання в школі.

Оновіть розділ навичок

Додайте всі нові навички, які ви отримали, і видаліть те, що застаріло (нікому не хочеться бачити, що у вас є досвід роботи з Microsoft Word, — це очевидно).

Розділіть навички на групи

Якщо у вас є багато навичок, що потрібні для певної вакансії, то спробуйте поділити їх на групи і розписати кожну окремо («Мовні навички», «Навички програмного забезпечення» тощо).

Двічі перевірте форматування

Переконайтеся, що форматування однакове у всьому резюме. Всі заголовки повинні бути в одному стилі, все відступи — в одну лінію, всі точки маркерів мають збігатися і т.д. Ваш стиль не повинен мати недбалий вигляд!

Видаліть абревіатури

Заберіть всі скорочення і напишіть повну назву посади, сертифікації або організації.

Позбудьтеся відволікаючого дизайну

Якщо ви не дизайнер і не уявляєте, яким має бути творче резюме, то видаліть фотографії та візуальні елементи. У традиційному резюме вони зазвичай тільки відволікають від наявної інформації (і можуть заплутати автоматичні системи пошуку кандидатів).

Сховайте паузи

Якщо у вас є паузи у роботі тривалістю  декілька місяців, то замініть звичайні дати початку і закінчення роботи для кожної позиції тільки роками (наприклад, 2010-2012).

Замініть дієслова

Поміняйте кілька нудних дієслів на потужніші (та цікавіші).

А тепер замініть прикметники

Поміняйте кілька загальних прикметників або заголовків (такі слова, як «відповідальний» або «досвідчений», часто використовують, але не надто багато говорять рекрутеру) на сильніші вирази, які краще описують ваші унікальні переваги.

Зазначте свої посади правильно

Працювали на кількох посадах в одній організації? Подивіться, як зазначити їх правильно, а потім оновіть.

Залиште історію в минулому

Як правило, вказують тільки останні 10-15 років кар’єри і вписують у резюме лише досвід, який релевантний позиції, на яку ви претендуєте. Якщо якісь дані дійсно застаріли, то видаліть їх і використовуйте простір, щоб заповнити інші розділи або додати щось важливіше.

Шукайте «слова-сироти»

Зверніть увагу на будь-які слова, які єдині у рядку. Так ваше резюме матиме акуратніший вигляд.

Спростіть перегляд

Щоб резюме було легко переглядати, додайте лінії розмежування між секціями.

Використовуйте цифри

У резюме потрібно вписати цифри? Пишіть 30%, а не «тридцять відсотків».

Прочитайте вголос

Це допоможе вам не лише знайти орфографічні або граматичні помилки, а і помітити речення, які важко зрозуміти.

Перевірте «шапку» резюме

Подивіться на верхню третину свого резюме — ту частину, яка з’явиться на екрані, коли HR-менеджер відкриє PDF-файл. Ця частина відповідає за перше враження, тому постарайтеся, щоб вона інтригувала і змушувала читати далі.

Скоротіть ключові пункти

Переконайтеся, що в кожній позиції у вас не більш як шість-сім пунктів. Якщо більше, то видаляйте і скорочуйте. Незалежно від того, як довго ви працювали на цьому місці і наскільки хороші ваші досягнення, рекрутер просто не прочитає їх.

Визначте свою концепцію

Дайте своє резюме тому, хто не дуже добре вас знає. Нехай він подивиться на нього протягом 30 секунд, а потім назве три речі, які найбільше запам’яталися. На основі цього відгуку подумайте, як можна оновити резюме, щоб наблизитися до мети.

Використовуйте хмару тегів

Скопіюйте текст свого резюме у генератор хмари тегів і подивіться, які ключові слова будуть обрані. Якщо найпомітніші з них — зовсім не те, чим би ви хотіли запам’ятатися, або в списку немає важливих для вас слів, то подумайте про те, як можна змінити резюме, щоб сфокусуватися на ключовому.

Цифри

Перегляньте свої досягнення і додайте якомога більше чисел та відсотків, що дають змогу оцінити вашу роботу кількісно. З якою кількістю людей взаємодіяли? На скільки відсотків перевиконали свої плани?

Конкретизуйте свої переваги

Виберіть кілька пунктів, які демонструють, яку користь ви приносили своєму начальнику або компанії. Роблячи це, ви говорите не тільки про те, на що здатні, а і про пряму вигоду, яку роботодавець отримає, найнявши вас.

Додайте секцію, що підсумує вашу кваліфікацію

Це повинен бути розділ з шістьма пропозиціями (або пунктами), які коротко описують всі ваші досягнення, основні навики і важливий досвід.

Зробіть заголовок, що «чіпляє»

Вам не потрібно бути фахівцем у дизайні, щоб заголовок виглядав елегантно і «чіпляв» око рекрутера. (Примітка: використовуйте один і той же заголовок в резюме і супровідному листі, щоб ваш «персональний бренд» був дійсно цілісним.)

Доповніть резюме

Вам потрібно наповнити резюме, а ви відчуваєте брак досвіду? Не обов’язково вписувати в резюме тільки роботу на повний день або тільки оплачувану роботу. Якщо ви були волонтером, займалися фрілансом чи вели блог, то сміливо додавайте кілька таких речей в хронологію своєї кар’єри.

Або скоротіть його

Якщо вам потрібно більше місця в резюме, перевірте, чи не забирає якесь із ваших рішень стосовно форматування забагато місця. Ваш заголовок занадто великий? Або в документі є порожні рядки, які вам не дуже потрібні? Попрацюйте з форматуванням і подивіться, скільки місця ви зможете звільнити (але так, щоб резюме не видавалосяпереповненим або сумбурним).

Переконайтеся, що ключові пункти зрозумілі

Перечитайте кожен пункт і переконайтеся, що вони зрозумілі для звичайної людини. Пам’ятайте, що першою людиною, яка побачить ваше резюме, може бути рекрутер, помічник або навіть керівник високого рівня, тому воно має бути зручним для читання, доречним і цікавим для них усіх.

Використовуйте шаблон резюме

Завантажте цей безкоштовний шаблон, щоб ваше резюме було бездоганним.

Оновіть усі свої ролі

Не забудьте оновити дані про досвід. Додайте інформацію про всі отримані нагороди, здобуті навики, опубліковані статті або ще щось дивовижне, що ви зробили.

Синхронізація

Перейдіть в LinkedIn і внесіть туди всі оновлення, які ви тільки що зробили в резюме.

Попросіть друга про допомогу

Напишіть трьом своїм друзям або колегам з проханням поглянути на ваше резюме. Так ви могли б отримати натхнення (або навіть допомогти їм).

Надсилайте!

Знайдіть вакансію, що вам імпонує, і не забудьте написати супровідного листа.

Оригінал — The Muse
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!