Справити хороше враження: 5 порад для інтровертів перед інтерв’ю

Найкращий спосіб справити гарне враження під час інтерв’ю — це правильно використати переваги інтровертів

19 Серпня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Якщо ви інтроверт, який переконаний, що сором’язливість — це ваша слабкість, тоді вам варто змінити свою думку. Завдяки правильному підходу інтроверти можуть справити чудове — і тривале — перше враження на будь-якій співбесіді при прийомі на роботу.

Численні відео про те, як поводити себе на співбесіді, показують там стереотипну сцену, в якій сором’язливість демонструється як слабкість, а не перевага. Через це багато інтровертів дотримуються думки, що їм ніколи не вдасться залишити про себе хороше перше враження. Доволі часто така помилкова думка ще аргументується тим, що вдалий результат співбесіди залежить лише від вашої сильної особистості, а не від рівня кваліфікації чи досвіду роботи.

Адже варто бути екстравертом, щоб справити гарне враження на співбесіді, хіба не так?

Зовсім ні.

Найкращий спосіб справити гарне враження під час інтерв’ю — це правильно використати переваги інтровертів. Не намагайтесь стати тим, ким ви не є. Підкреслюйте ті хороші риси, які у вас вже є.

Не забувайте також про те, що деякі з найуспішніших в світі осіб, також є інтровертами. Згадайте Сюзан Кейн, авторку книжки «Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати», котра писала наступне: «Білл Гейтс тихий та педантичний; помітно, що його не надто турбує думка інших про нього. Він — інтроверт, але не сором’язливий».

Воррен Баффетт також інтроверт. Джоан Роулінг згадувала, що соромилась попросити у когось ручку, щоб записати ідеї для серії книг про Гаррі Поттера, коли вони вперше спали їй на думку.

Список можна продовжити. Що ж допомагає інтровертам досягати успіху в бізнесі?

Давайте поглянемо на список рис, які дозволяють інтровертам випереджати інших у світі бізнесу.

1. Ваші вчинки важливіші за ваше уявлення про те, ким ви є.

Бо дії мають найбільше значення.

Якщо ви інтроверт, то вам скоріш за все складно говорити про себе. Нічого страшного. Розкажіть про те, чого ви досягли. Зосередьтесь на завершених проектах та досягнених цілях… зосередьтесь на що, а не на хто.

Коли ви опишете «що», уже не треба буде пояснювати «хто».

2. Дайте собі час подумати — вміння споглядати та аналізувати вражає.

Багато інтровертів можуть проводити цілі години наодинці. Звісно, це чимала перевага, якщо вам потрібно спланувати серію кроків для роботи над великим проектом, але не тоді, коли інтерв’юер задав вам питання і ви відчуваєте потребу негайно відповісти.

Пам’ятайте, що навряд чи ваш співрозмовник очікує, що ви заповнюватимете кожну хвилину мовчанки. Зазвичай інтерв’юери очікують від вас демонстрації ваших навичок, кваліфікації, досвіду, а також думок та ідей. Якщо вони добре володіють своєю справою, тоді дадуть вам трохи часу обдумати питання. Професійні інтерв’юери хочуть підтримувати з вами розмову, а не проводити допит у форматі «запитання-відповідь».

Чому? Хороші роботодавці добре продумують свої наступні кроки, замість того, щоб відволікатись на соціалізацію та бездумні балачки. Вміння зосереджуватись лише на головній цілі життєво важливе для бізнесу, адже ваш успіх прямо залежить від того, як ви використовуєте власний час.

Саме тому спершу думайте, а тоді говоріть. Так правильно. Якщо після дещо незручної мовчанки ваш співбесідник почує продуману відповідь, то він більше ніколи не згадає ті декілька секунд, коли ви думали не про те, як відповісти, а про те, як відповісти якнайкраще.

3. Активно слухайте інтерв’юера — адже вміння слухати є ознакою хорошого товариша в команді.

Дослідження Fast Company підтверджують, що інтроверти загалом мають більш розвинене почуття емпатії та вміння слухати інших.

Важливо вміти слухати. Інтроверти краще розуміють потреби замовника, працівника чи клієнта, коли вони чимось незадоволені. Замість того, щоб негайно зреагувати на проблему, інтроверт спершу збирає усю потрібну інформацію і критично аналізує усі можливі рішення. 

Прислухайтесь до інтерв’юера. Задавайте питання, якщо чогось не розумієте. Просіть роз’яснень. Намагайтеся використовувати своє вміння прислухатись, щоб знайти з ним спільну мову. Що більше ваше інтерв’ю схоже на звичайну розмову, то комфортніше ви себе почуватимете.

Після цього наведіть приклади того, як ваше вміння слухати та аналізувати сприяло розвитку вашої кар’єри. Опишіть коли, як і який це дало результат.

Знову ж таки, зосереджуйтесь на тому, що ви зробили, а не на тому, ким ви є.

4. Підготуйте ідею. Ваші аналітичні навички — це ваша найбільша перевага.

Окрім вміння прислухатись, підприємці-інтроверти також рідко дозволяють своєму его затьмарювати свої судження. Вони постійно перебувають у пошуку найкращих рішень. Вейлі Ґреґуар, автор у NextShark, пише, що поки екстраверти прагнуть популяризувати власні бізнес-плани, «інтроверти зосереджуються на думках та діях інших… інтровертам більш характерне вміння аналізувати ідеї інших, пропонуючи обдуманий зворотній зв’язок, формувати в єдине ціле пропозиції інших».

Використовуйте ці навички, щоб продемонструвати власне вміння занурюватись у справу з головою. Визначте одну чи дві важливі речі, до яких ви зможете долучитись з першого ж дня. Після цього представте свої ідеї іншим. Якщо ви програміст, то це може бути макет нового додатку. Якщо хочете працювати у продажах — адже інтроверти часто досягають у цьому успіху — придумайте план, де пропишіть те, як ви працюватимете з іншим ринком чи клієнтською базою, або як ви будете запроваджувати маркетингові стратегії, які цей бізнес зараз не використовує.

Якщо ви знаєте компанію і знаєте, що можете їй запропонувати, то доведіть це. Після цього ви зможете зосередитись на діях, а не розмовах.

5. Не бійтеся скромності — це хороша риса для тих, хто працює в команді.

Інтроверти не бояться помилятись. Вони не бояться визнавати заслуги інших, якщо вони справді є. Інтроверти часто применшують власні досягнення, але це лише тому, що вони швидко помічають, що можуть зробити щось навіть краще.

Вони хороші командні гравці. Адже ніщо так не руйнує моральний дух в команді, ніж гравець, який не хоче визнавати власні помилки, не може розділити славу чи визнати, що досконалість — річ неможлива, хоч ви й повинні її прагнути.

Тому, якщо ви допустилися помилки — обговоріть її, а потім поділіться отриманим досвідом й подумайте, що варто було б зробити інакше. Завжди відзначайте внесок ваших колег. Покажіть, що йдеться не лише про вас.

Усе це допоможе вам справити чудове перше враження, яке інші запам’ятають надовго.

Оригінал — Jeff Haden
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!