6 способів, які допоможуть залишатися продуктивним у другій половині дня

Обідній час прийшов і пішов. Це був довгий день і ви дійсно хочете якомога швидше завершити свою роботу. Ось, як це можна зробити

The Ukrainians
10 Грудня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

На годиннику 14:55 і ви вже готові йти додому. Здається, закінчився давним-давно, а пообідня кава чомусь не допомагає. Facebook і Twitter під рукою. А можливо ви читаєте цю статтю, щоби якось вбити час.

Цікаво, що багато експертів щодо продуктивності вчать, як організувати свій ранок і відразу ж зробити найважливішу роботу. Ми одержимі думкою, як правильно розпочати день — і навіть оптимізуємо вечір заради того, щоби пробудження було швидким і безболісним. Але як щодо другої половини дня? Пообідній час, на думку багатьох — найпродуктивніша частина дня. Однак, є цілком конкретні прийоми, що допомагають скористатися цим годинником, а не просто пережити буденні нудні моменти. Ось декілька з них.

 

Робіть перерви

Часом виникає бажання перебороти себе й силою змусити працювати далі. Не піддавайтеся цій спокусі і думці, яку вона вам нав’язує. Якщо люди працюють, не зупиняючись, то продуктивність знижується. І, як кажуть нейрологи, наші робочі звички — це найчастіше тільки релікти індустріальної епохи, які зовсім не відповідають реальній роботі мозку.

Тому відійдіть від комп’ютера. Як продемонстрували результати недавнього дослідження, якщо ви зробите перерву, але в перерві, наприклад, подивитеся відео з собачками, це може зняти стрес, але не покращить вашої продуктивності. Потрібна реальна перерва, яка допоможе вам відновитися і почуватися краще. Це ефективніше використання пообіднього часу. Прогуляйтеся — можна навіть просто по офісу. Ваш настрій покращиться, і ви будете готові до майбутніх завдань.

Нехай втома працює на вас

Пообідню втому можна використовувати для мозкового штурму. Так-так: ми більш креативні, коли втомлюємося. Дослідники з’ясували, що завдання, пов’язані з творчістю, часом краще виконувати не у найпродуктивніший час. Коли ми зосереджені, ми починаємо придумувати найлогічніші рішення проблем. Зазвичай так і треба. Але іноді потрібне нетипове, незвичайне рішення.

Коли ви втомилися, то вищою є ймовірність того, що ви мислитимете нестандартно. Як зазначає психолог Сінді Мей у журналі Scientific American, «це відкриває доступ до більшої кількості альтернатив та інтерпретацій і заохочує інновації та оригінальні знахідки».

Поспілкуйтеся з колегами

Наради о 15 годині у вівторок — часто найчисленніші. Чому? Тому що це не найактивніший час дня, і при цьому тиждень тільки-но почався, а до п’ятничних дедлайнів далеко. Ваші колеги теж можуть відчувати пообідню втому і шукати спосіб відволіктися. Це відмінний момент для спільної роботи і творчого вирішення проблем. Спробуйте при цьому забронювати переговорну подалі від тих кімнат, де ви з колегами сидите. Навіть кілька хвилин на те, щоби дістатися туди, допоможуть перезарядитися.

Перевіряйте та надсилайте листи, коли найвища ймовірність, що їх прочитають

Один менеджер у Google в листі колегам радив ділити день на 30-хвилинні проміжки, щоби був час для осмисленої роботи. Він також рекомендував на другу половину дня планувати механічніші завдання. Що саме? Наприклад, емейли. Перевірка пошти вранці інколи шкодить продуктивності. Тім Ферріс, автор книги «Як працювати по чотири години у тиждень», рекомендує перевіряти пошту лише двічі у день — в 12 і в 16 годині.

Це хороша порада ще й тому, що ви відправляєте листи приблизно у той же час, коли й читаєте їх. Ви не єдина людина, яка після обідньої перерви шукає можливості відволіктися і не займатися реальною роботою. Тому, як доводять дослідження, в цей час емейли найчастіше відкривають. Утім, чимало людей читає листи вранці, коли йде в офіс. Це теж не проблема: ви можете написати важливий лист після обіду, а відправити — наступного ранку.

Правильно використовуйте соціальні мережі

У середньому офісні працівники найчастіше відволікаються на соціальні мережі якраз після обіду. І якщо вже ви зайшли в Facebook після третьої, чому б не зробити там щось корисне по роботі? Дані моєї компанії, CoSchedule, показують, що найкращий час для публікацій в соцмережах — після обіду.

У Facebook — з 13 до 16, в Twitter — з 12 до 15, в Pinterest — з 14 до 16, в LinkedIn — з 17 до 16, в Instagram — близько 17 години.

Почніть планувати завтрашній день

Автор книги The Disciplined Leader — Джон Меннінг — каже, що якщо ви виділите десять хвилин приблизно о 5 годині вечора, щоби спланувати подальшу роботу, то це допоможе вам ефективно розставити пріоритети на завтра. А це, у свою чергу, знизить ймовірність стресу і дозволить самим контролювати свій графік, а не бути його рабом.

Це хороший спосіб закінчити робочий день, тому що ваш список завдань на день наступний допоможе вам одразу ж взятися за справу. Тому, якщо навіть ви і не займаєтеся важливою роботою у другій половині дня, а просто плануєте, то це все одно час, проведений не дарма.

Оригінал — Nathan Ellering
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
The Ukrainians

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки