img

6 способів, які допоможуть залишатися продуктивним у другій половині дня

10.12.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

На годиннику 14:55 і ви вже готові йти додому. Здається, закінчився давним-давно, а пообідня кава чомусь не допомагає. Facebook і Twitter під рукою. А можливо ви читаєте цю статтю, щоби якось вбити час.

Цікаво, що багато експертів щодо продуктивності вчать, як організувати свій ранок і відразу ж зробити найважливішу роботу. Ми одержимі думкою, як правильно розпочати день — і навіть оптимізуємо вечір заради того, щоби пробудження було швидким і безболісним. Але як щодо другої половини дня? Пообідній час, на думку багатьох — найпродуктивніша частина дня. Однак, є цілком конкретні прийоми, що допомагають скористатися цим годинником, а не просто пережити буденні нудні моменти. Ось декілька з них.

 

Робіть перерви

Часом виникає бажання перебороти себе й силою змусити працювати далі. Не піддавайтеся цій спокусі і думці, яку вона вам нав’язує. Якщо люди працюють, не зупиняючись, то продуктивність знижується. І, як кажуть нейрологи, наші робочі звички — це найчастіше тільки релікти індустріальної епохи, які зовсім не відповідають реальній роботі мозку.

Тому відійдіть від комп’ютера. Як продемонстрували результати недавнього дослідження, якщо ви зробите перерву, але в перерві, наприклад, подивитеся відео з собачками, це може зняти стрес, але не покращить вашої продуктивності. Потрібна реальна перерва, яка допоможе вам відновитися і почуватися краще. Це ефективніше використання пообіднього часу. Прогуляйтеся — можна навіть просто по офісу. Ваш настрій покращиться, і ви будете готові до майбутніх завдань.

Нехай втома працює на вас

Пообідню втому можна використовувати для мозкового штурму. Так-так: ми більш креативні, коли втомлюємося. Дослідники з’ясували, що завдання, пов’язані з творчістю, часом краще виконувати не у найпродуктивніший час. Коли ми зосереджені, ми починаємо придумувати найлогічніші рішення проблем. Зазвичай так і треба. Але іноді потрібне нетипове, незвичайне рішення.

Коли ви втомилися, то вищою є ймовірність того, що ви мислитимете нестандартно. Як зазначає психолог Сінді Мей у журналі Scientific American, «це відкриває доступ до більшої кількості альтернатив та інтерпретацій і заохочує інновації та оригінальні знахідки».

Поспілкуйтеся з колегами

Наради о 15 годині у вівторок — часто найчисленніші. Чому? Тому що це не найактивніший час дня, і при цьому тиждень тільки-но почався, а до п’ятничних дедлайнів далеко. Ваші колеги теж можуть відчувати пообідню втому і шукати спосіб відволіктися. Це відмінний момент для спільної роботи і творчого вирішення проблем. Спробуйте при цьому забронювати переговорну подалі від тих кімнат, де ви з колегами сидите. Навіть кілька хвилин на те, щоби дістатися туди, допоможуть перезарядитися.

Перевіряйте та надсилайте листи, коли найвища ймовірність, що їх прочитають

Один менеджер у Google в листі колегам радив ділити день на 30-хвилинні проміжки, щоби був час для осмисленої роботи. Він також рекомендував на другу половину дня планувати механічніші завдання. Що саме? Наприклад, емейли. Перевірка пошти вранці інколи шкодить продуктивності. Тім Ферріс, автор книги «Як працювати по чотири години у тиждень», рекомендує перевіряти пошту лише двічі у день — в 12 і в 16 годині.

Це хороша порада ще й тому, що ви відправляєте листи приблизно у той же час, коли й читаєте їх. Ви не єдина людина, яка після обідньої перерви шукає можливості відволіктися і не займатися реальною роботою. Тому, як доводять дослідження, в цей час емейли найчастіше відкривають. Утім, чимало людей читає листи вранці, коли йде в офіс. Це теж не проблема: ви можете написати важливий лист після обіду, а відправити — наступного ранку.

Правильно використовуйте соціальні мережі

У середньому офісні працівники найчастіше відволікаються на соціальні мережі якраз після обіду. І якщо вже ви зайшли в Facebook після третьої, чому б не зробити там щось корисне по роботі? Дані моєї компанії, CoSchedule, показують, що найкращий час для публікацій в соцмережах — після обіду.

У Facebook — з 13 до 16, в Twitter — з 12 до 15, в Pinterest — з 14 до 16, в LinkedIn — з 17 до 16, в Instagram — близько 17 години.

Почніть планувати завтрашній день

Автор книги The Disciplined Leader — Джон Меннінг — каже, що якщо ви виділите десять хвилин приблизно о 5 годині вечора, щоби спланувати подальшу роботу, то це допоможе вам ефективно розставити пріоритети на завтра. А це, у свою чергу, знизить ймовірність стресу і дозволить самим контролювати свій графік, а не бути його рабом.

Це хороший спосіб закінчити робочий день, тому що ваш список завдань на день наступний допоможе вам одразу ж взятися за справу. Тому, якщо навіть ви і не займаєтеся важливою роботою у другій половині дня, а просто плануєте, то це все одно час, проведений не дарма.

Оригінал — Nathan Ellering
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

5889 5

Термінові чи важливі: найпростіший спосіб працювати над потрібними речами та бути продуктивним

Вам треба витрачати більшість своїх зусиль на виконання важливих завдань

31.05.2017 The Ukrainians
2091 5

На вихід: як попрощатися з керівництвом та колегами

«Потрібно все подати в правильній манері, показати, що звичний хід справ не буде порушений, все під контролем»

30.05.2018 The Ukrainians
1565 5

11 речей, які варто зробити ввечері перед співбесідою

А що, якщо не зможу відповісти на питання? Що, якщо заблукаю на шляху до офісу компанії?

15.11.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

53503 5

Будьте наполегливими. Це важливо

Наполегливість — це вміння продовжувати, не зважаючи на почуття
24.04.2017 The Ukrainians
278064 6

8 речей, які кожен повинен зробити до 8 ранку

Декілька простих, але важливих порад
25.02.2017 The Ukrainians
51210 8

Легенда Хрещатика

Чому інженер, який запускав у космос ракети, а тепер миє вікна на Хрещатику, так не любить вихідних
25.11.2016 Анна Давидова

Введіть слово, щоб почати