img

7 кроків, які варто зробити, якщо ваша кар’єра зазнала краху

10.07.2017 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

 

Відновлення себе — на перший погляд, не дуже просте завдання, але ці 7 кроків розділять цей процес на кілька невеликих етапів, що допоможуть вам залишатися зосередженими та досягти значного прогресу в процесі трансформації у «нового» себе.  

Не панікуйте.

Це надзвичайно важливо, особливо коли вам потрібно віднайти абсолютно «нового» себе. Паніка викликатиме у вас відчай, а відчай спричинить прийняття помилкових рішень. Тому зберігайте спокій і знайте — усе минеться.

Молитви, медитування чи йога можуть допомогти вам не втратити почуття впевненості в собі у період перетворення. Сфокусуйте свій час та енергію на вчинки, які допоможуть вам відновитися.

Складіть список своїх цінностей та переконань.

За допомогою цього прийому ви отримаєте чітке уявлення про те, що для вас є найважливішим, а тому зможете спрямувати нову кар’єрну діяльність на роботу, яка вас справді цікавить. Складаючи такий список, ви повинні детально розглянути усі важливі речі, що спали вам на думку, та занотувати їх, навіть якщо деякі здаватимуться дивними.

Спілкуючись із потенційним роботодавцем, переконайтеся в тому, що ваші цінності збігаються  з інтересами його компанії. Якщо ні — продовжуйте пошуки. В іншому випадку вам буде важко повністю зануритися в нову роботу.  

Також  важливо, щоб ви добре розуміли, чого очікуєте та у що ви вірите, оскільки це може мати значний (як позитивний, так і негативний) вплив на ваше перетворення. Міхаель Хаят записав феноменальне відео про обмеженість переконань і про те, як саме це може знизити мотивацію змінюватися.

Наведімо один із прикладів таких обмежень: «Я занадто старий, щоб працювати в іншому місці та вчитися чомусь новому». Міхаель говорить, що такі думки потрібно переписувати із протилежним значенням, наприклад, ось так: «У мене за плечима гора знань та досвіду, які можуть знадобитися, а також я готовий розвиватися та опановувати нові вміння».  Відкрийте собі власні сподівання та, якщо це необхідно, перепишіть, щоб наповнити їх новим змістом для змін.

Записуйте власні «Be Statement».

У своїй книжці «Letting Go of Stuff: Powerful Secrets to Simplify Your Life» Даррен Л. Джонсон описує «Be Statement». Він говорить, що це не просто чітке уявлення майбутнього себе, а своєрідний план, що допоможе вам стати таким, яким ви прагнете бути.

Записуйте від трьох до п’яти суджень у теперішньому часі про те, яким хочете стати, та використовуйте їх для підвищення внутрішньої мотивації. Ось мій власний приклад із «Be Statement»: «Я творча людина, яка отримує насолоду від спілкування з читачами через написані мною твори та театральні вистави». Перечитуйте такі свої записи щодня та програмуйте своє мислення на зміни.

Зясуйте свої цілі за допомогою методу SMART.

Запишіть свої цілі. Переконайтеся, що усі вони:

S — специфічні, тобто особливі;
M — чітко визначені та обґрунтовані;
A — досяжні;
R — релевантні, тобто доречні;
T — обмежені в часі.

До кожної своєї цілі складіть список необхідних дій, які потрібно зробити для її досягнення. Цей список стане вашою дорожньою картою на шляху до «нового» себе, тому завжди тримайте його під рукою.

Складіть план здобуття нових навичок.

Визначте, які нові навички вам потрібно опанувати, і складіть план вашого розвитку, спрямований на їхнє здобуття. За допомогою різноманітних сучасних навчальних онлайн-програм та платформ ви можете дізнатися абсолютно усе.

Отже, якщо у вас є відчуття, що знаєте не все, що повинні знати, то не зволікайте, а складайте план та насолоджуйтеся вивченням чогось нового.

Відстежуйте досягнення та відзначайте перемоги.

Коли ви рухаєтесь шляхом відновлення та пошуків «нового» себе, підйоми та падіння неминучі. Кожен крок вперед — крок у правильному напрямку.

Відстежуйте досягнення ваших цілей і не забувайте святкувати кожну, навіть найменшу, перемогу. Важливо постійно підбадьорювати себе, оскільки це підтверджує правильність вашого бачення та підвищує мотивацію у складні  моменти.

Оберіть наставника.

Для того, щоб успішно пройти через усі невідомі вам перешкоди та труднощі, вам потрібен наставник. Це може бути хтось, хто позитивно ставиться до того, що ви хочете зробити.

Вам не обов’язково бути дуже добре знайомим із цією людиною, це може бути хтось із тих, з ким ви спілкуєтесь через інтернет або у соціальних мережах, тому мисліть ширше. Наставником може бути навіть подкаст, серіал або відео. Байдуже, хто чи що це. Важливо мати наставника, який допоможе вам знаходити відповіді у складні часи.

Оригінал — Andrea Cadelli
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

14831 4

10 «гірких правд» про завершення справ

Просто зробіть це! Не намагайтеся досягнути досконалості

04.07.2017 The Ukrainians
666 5

Бути босом самому собі не так легко, як здається на перший погляд

Насправді це зовсім не так гламурно, як виглядає

29.04.2018 The Ukrainians
1631 5

Як залишатися зосередженим під час роботи над багатьма проектами водночас

Як керувати своїм часом, розвитком і як впоратися зі стресом, працюючи з двома командами одночасно?

17.12.2017 The Ukrainians

Популярні публікації

50777 3

Чи має клієнт платити за розбитий посуд в ресторані?

8 карток про те, як поводитися, якщо ви випадково розбили посуд у кафе чи ресторані
22.04.2016 Ірина Сало
62990 10

Сектант своєї справи

Як 16-річному українцеві вдалося заснувати стартап на півмільйона доларів і розпочати роботу у «вищій лізі» маркетингу
12.10.2016 Ярослав Назар
31757 15

Відчути світ

Ігор Шаверський та Олена Петросюк залишили престижні роботи і за два роки відвідали майже 40 країн
22.08.2016 Софія Пилипюк

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

    Введіть слово, щоб почати