9 звичок найщасливіших людей

Попереду на вас чекатимуть багато важких випробувань, тому доведеться приймати непрості рішення. Але не залишайте справу, над якою так важко трудилися

29 Жовтня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Незважаючи на різноманітні труднощі — провали бізнесу, невдалі шлюби, розлучення та інше, — найстійкіші люди відновлюються і створюють себе наново.

Відновлення потребує багатьох сміливих вчинків та дій, але після того, як відбудеться ваше особистісне та духовне зростання, життя отримає новий сенс, з’являються нові звички, нові цінності, нові друзі та нові мрії. 

Така трансформація однозначно вимагатиме дотримання потужної системи — вибору та наміру, — яка допомагатиме триматися на шляху до нових цілей та допомагатиме бути «новим собою».

Сила вибору — це те, що забезпечить вам максимальну безпеку, продуктивність, процвітання та задоволення. Сила наміру? Саме вона дає вам силу волі прокидатися вранці і засинати увечері, знаючи, що ви добре прожили ще один день і взяли для себе лише найкраще.

 

Обирайте шлях спокою

Спокійні люди не хвилюються про завтрашній день, бо про нього вони уже подбали. Їхнє вміння зберігати спокій дозволяє їм втілювати власні мрії та цілі навіть тоді, коли скептики називають їх божевільними. Спокійне і впевнене життя блокує відволікаючі фактори та перешкоджає виникненню розчарувань.

Намагайтеся підкорятися процесу

Один із дослідників лідерства Мікі М’ятт блискуче описав мої думки у своїй статті в журналі Forbes: «Ви не часто зустрінете тексти, де слова лідерство та підкорюваність взаємодоповнюють одне одного. Ми звикли cприймати схильність підпорядковуватися як прояв слабкості лідера, але це може бути одним із найсильніших його якостей. Я не кажу про роздуми про те, здаватися чи ні, а пропоную навчитися тонкощам мистецтва відпускати усе, що не йде вам на користь».

Тому підкоріться результатам, які ви отримуєте в процесі руху до своєї мети, або чомусь величнішому, і вірте, що все навколо сприятиме реалізації вашої головної цілі у житті. У процесі намагайтеся завжди перебувати у компанії людей, яким довіряєте — вірні порадники, колеги, друзі, члени сім’ї, що підтримуватимуть вас на шляху до мрії.

Обирайте лише здорові взаємини

Деяким екстравертам дотримуватися цього правила важко, але кожен повинен навчитися правильно обирати людей, яким можна відкрити свій внутрішній світ. Чому? Бо такі близькі та інтимні стосунки, у які ви можете повністю поринути, можуть стати вирішальними у забезпеченні вашого щастя.

Пам’ятаєте гарвардське дослідження, яке тривало 75 років і у якому досліджували 724 людей від коледжу до старості. Один із координаторів дослідження сказав таке: «Один із головних висновків полягає у наступному: хороші стосунки дозволяють нам бути щасливішими та здоровішими».

Допомагайте іншим

Всесвітньовідомий професор Вортонської бізнес-коли і автор книг-бестселерів Адам Грант каже так: «Найсуттєвіший спосіб досягнення успіху — допомога іншим у цьому». Грант з’ясував, що величні лідери думають не лише про себе. Перш за все, вони цінують інтереси інших людей, шукають натхнення у інших джерелах, мають вищий рівень мотивації і сильніше відчуття приналежності. «Особистості, схильні до отримання найкращих результатів, — це люди, які звикли, перш за все, віддавати, а не брати».

Будьте добрими

На робочому місці ми не думаємо, що такі речі як доброта можуть відігравати особливу роль, але дослідження підтверджують протилежне. Якщо компанії створять доброзичливе середовище і намагатимуться його підтримувати, то працівники почуватимуться щасливішими на робочому місці, а їхні робочі показники покращаться. Дослідження Джонатана Хейдта з Нью-Йоркського університету доводять, що коли співробітники бачать взаємодопомогу, то їхнє самопочуття покращується. Коли ми бачимо акти доброти, то відчуваємо піднесення. Доброта провокує доброту і розповсюджується наче стихійна пожежа.

Будьте вдячними

Психолог та автор книжки «The Happiness Advantage» Шон Акор писав, що висловлення вдячності впродовж 21 дня — найшвидший спосіб навчитися оптимістичності та позитивності. Просто щодня обирайте іншу людину, яку хвалитимете та придумуйте різні способи висловлення вдячності.

Майте терпіння

Дуже хочеться, щоб люди були терпимішими. Терпіння допомагає розслабитися, коли трапляється ситуація, яка може вивести вас з-під контролю та побачити людську невинність у моменти, коли ви розчаровані або роздратовані.

Намагайтеся частіше використовувати слово «ні»

Справді щасливі люди проживають доволі просте життя. Вони дотримуються простого режиму. Не намагаються виконувати більше справ, аніж спроможні. Встановлюють чіткі рамки щодо речей і процесів, які формують їхнє життя. Не соромляться казати «ні».

Коли щось працює не на вашу користь, коли справа має маленьку цінність або не змушуватиме вас стати кращим завтра, то просто скажіть «ні».

Продовжуйте рухатися вперед

Можливо ваша історія викликає мурашки на шкірі. Смерть члена родини? Банкрутство? Наркотична залежність? Яким би не був ваш випадок — не зупиняйтеся. Продовжуйте рухатися. Вам вдалося зайти доволі далеко, тому намагайтеся протистояти бажанню покинути все або повернутися назад. Особливо тепер, коли вам вдалося відчути смак успіху.

Попереду на вас чекатимуть багато важких випробувань, тому доведеться приймати непрості рішення. Але не залишайте справу, над якою так важко трудилися. Боріться за хорошу справу, не зводьте очей із великої ідеї і оточуйте себе людьми, які, не зважаючи ні на що, завжди підтримуватимуть вас і ніколи не перестануть у вас вірити.

Оригінал — Marcel Schwantes
Адаптований переклад — Ліля Гук
Зображення — unsplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!