9 порад для надзвичайно продуктивної роботи вдома

Робіть більше справ за меншу кількість часу, працюючи віддалено

25 Квітня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Робота з дому має свої переваги: економія часу, витрат на бензин та обід, можливість насолоджуватись комфортом роботи в піжамі (якщо чесно, то постарайтесь уникати останнього).

Насправді є ще одна перевага — більша продуктивність. За результатами опитування Workopolis, понад 90% людей вважають, що вдома працюють продуктивніше. Можливо, саме так ви зможете досягти цього невловимого балансу між роботою та особистим життям.

Однак завжди знайдуться речі, що відволікатимуть від справ. Треба вигуляти собаку. Завантажити пральну машину. Діти/близькі/сусіди не сприймають серйозно концепції віддаленої роботи, тому лише частина часу йде на вирішення робочих питань, а решта — на намагання не відволікатися на дрібниці.

Як перетворити домашній офіс на найпродуктивніше місце праці?

Минулого року я став батьком і мені довелося перебудувати свій робочий простір. Ось які поради виявились найефективнішими:

1. Підготуйте домашній офіс

Було б чудово мати гігантський офіс з масивними дубовими дверима, велетенським робочим столом, із виглядом на тихий ставок або ж на плакучі верби, тишу яких порушує лише олень, що грайливо прогулюється між їхніми стовбурами…

Ну добре, навряд чи це можливо для більшості з нас, але ви все ж можете організувати свій домашній офіс з думкою про продуктивність.

Намагайтесь уникати гамірних місць і, якщо це можливо, знайдіть собі тихий куток в будинку. Перемалюйте стіни у заспокійливий відтінок, який вам особливо до душі (зелений вважають ідеальним кольором для продуктивності). Також впевніться, що у просторі є вікно. Якщо це можливо, поставте невеликі кімнатні рослини або фонтанчик на підвіконня, щоби мати змогу подивитися на щось заспокійливе та невідволікаюче. Виділіть достатньо простору, щоби завжди мати під рукою все, що потрібне для роботи.

2. Тримайте розваги під рукою

Вашому мозку час від часу потрібні перерви. Книжка, додаток на мобільному чи улюблений музичний інструмент — оберіть свою зброю. Тримайте її поруч, щоб завжди мати змогу себе винагородити, але заховайте її з поля зору. Інакше вона постійно спокушатиме і ви нетерпляче витріщатиметеся на неї замість того, щоб працювати.

3. Досягніть комфорту

Майте на увазі, усе має бути не настільки зручним, щоб ви більше дрімали, ніж працювали. Однак надзвичайно важко зосереджено та продуктивно працювати, коли ви постійно напружуєтесь, щоб побачити щось на екрані, чи розминаєте спину від болю.

Інвестуйте трохи коштів у хороше офісне крісло та переконайтеся, що сидите за робочим столом в оптимальній позиції. Якщо вам незручно довго сидіти, спробуйте поставити стіл для роботи стоячи у одному з кутків кімнати.

Такі дрібниці, як комп’ютерний екран із антибліковим ефектом, можуть суттєво збільшити рівень вашого комфорту і дозволити вам повністю зосередитись на роботі.

4. Інвестуйте в просте спортивне обладнання

Придбайте собі набір еластичних стрічок, легкі гантелі чи невелику бігову доріжку і тримайте поруч із робочим місцем. Короткі перерви на фізичні вправи допоможуть вам переналаштуватись та перезарядитись впродовж робочого дня. Більше того — це корисно! Ваша голова та серце (а також спина, плечі, коліна…) подякують вам за це.

5. Часто та безжалісно позбувайтесь непотребу

В домашніх офісах часто накопичуються різні речі — особливо якщо у вас є діти.

Намагайтеся очищати свій офіс від стосів паперів, наполовину прочитаних книжок, чашок з-під кави, залишків їжі та будь-чого, що без причини займає місце. 

Уникайте спокуси перетворити цей простір на склад — боріться з усіма, хто хоче зробити цей красивий вільний шматок простору потенційним місцем для зберігання старих ящиків з книжками та одягом, які вам ліньки віднести до підвалу чи викинути. Навряд чи ви з ентузіазмом зануритесь в роботу в оточенні мотлоху.

6. Робіть перерви для очей

Здається, що це дрібниця, але зміни вас вразять! Інколи складно пам’ятати про перерви, але спробуйте зробити їх регулярними і спостерігайте за змінами.

Зменште втому очей за допомогою правила 20-20-20. Кожні 20 хвилин перестаньте дивитись на екран. На 20 секунд переведіть погляд на якийсь об’єкт на віддалі 20 метрів. Ваші очі згодом подякують вам.

7. Ставте цілі

Складіть список справ, які ви повинні робити впродовж дня, і робіть їх. Впевніться, що у вас є все необхідне для праці в офісі чи на комп’ютері. Викреслюйте виконані справи зі списку.

8. Поводьтеся жорстко з людьми, які вас відволікають

У вашому житті можуть бути люди, які не розуміють, що робота з дому — все ще робота!

Можливо, це ваш балакучий сусід, чи друг, який любить заскочити в гості, або ж ваша теща чи свекруха, що постійно надзвонює. Навчіться виховано, але впевнено уникати зайвих розмов. Не беріть слухавки, не відчиняйте дверей. Як тільки люди дізнаються про те, що вас не можна турбувати впродовж робочого дня, вам не треба буде просити вибачення за неможливість бути поруч у ситуаціях, які дуже важко назвати надзвичайними чи невідкладними.

Якщо ви не встановите межі, то ніхто не зробить цього за вас.

9. Одягайтесь як доросла людина

Погана звичка починається з того, що ви виходите зі спальні у трусах та футболці, робите собі каву і сідаєте перед монітором. Можна прийняти душ потім, правда? Можна під час перерви…

Не робіть цього. Змушуйте себе прокидатись і одягатись, як ви робили б це щодня у типовий робочий день. Інакше ви будете відволікатись, втратите лік часу та панікуватимете, коли вам раптово доведеться зробити відеодзвінок чи поїхати кудись у справах. Більше того, процес одягання змушує вас почуватись професіоналом – і саме так ви мотивуєте себе викладатись сповна.

Серйозно, одягніть штани.

Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — Li Yang

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки