Війна, що змінює нас — серія колонок до третьої річниці повномасштабної війни. Як війна впливає на нас? Які шрами й відбитки залишає по собі? Наскільки ми з війною зрослися і наскільки війна вросла в нас? Що змінилося за останні три роки?А за одинадцять? Якими ми були і якими вже ніколи не будемо?
Ми спробували шукати відповіді та попросили поділитися думками колег — істориків, журналістів і активістів, військовослужбовців і правозахисниць, письменниць, культурних менеджерок, науковців та лідерів думок.
§§§
У перші тижні великої війни, незважаючи на той шок і стрес, який ми всі переживали, ми говорили здебільшого про неймовірне національне єднання, порозуміння й солідарність, проявлені українцями у дні ворожої навали. Якісь негативні моменти або старалися не помічати, або свідомо відкидали як другорядні, адже головними були зовсім не вони, а та сила порозуміння, яка дозволила нам вистояти і зруйнувала плани путінського «бліцкригу».
Зараз, через три роки після початку великої війни, здебільшого говорять про лінії розлому і конфліктів у суспільстві, про претензії до влади, про неефективність держави і нездатність її керівництва забезпечити національну єдність, про корупцію і розчарування багатьох. Якісь позитивні моменти вже
На жаль, перший доступ до цього тексту має Спільнота The Ukrainians Media
На щастя, зараз у вас є можливість приєднатися!
Що ви отримаєте
- Емейл-розсилка «TUM зсередини»
- Екоторба «Ambassador»
- Ранній доступ до текстів The Ukrainians
- Digital-доступ до історій Reporters
- Доступ до онлайн-зустрічей
- Доступ до офлайн-подій
- Книжковий та інші клуби
- 30% знижки на паперовий Reporters
- 4 друковані номери Reporters на рік
- Знижки на книжки TUM Publishing
від 416 грн/міс
Обрати рівеньВи вже у Спільноті?
Авторизація