[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]
Найкращий щоденний ритуал, який я коли-небудь бачив, розпочинається на початку та закінчується наприкінці вашого дня — охоплюючи як роботу, так і вільний від неї час.
Саме тому ви повинні створити певний шаблон дій для моменту пробудження, на початку робочого дня, наприкінці роботи та перед сном.
Такий шаблон допоможе вам сформувати власний розклад і дозволить вам ефективніше розпоряджатися власним часом. Розпорядок дня — це своєрідна інвестиція.
Рутинні дії створюють відчуття структури та зрозумілості. Ви прокидаєтесь з відчуттям порядку, організації та контролю.
Це також зводить нанівець потребу регулярно планувати ваші дні.
Майк Мердок казав: «Секрет до вашого майбутнього захований у вашій щоденній рутині».
Ви вже знаєте, що повинні робити кожного дня. Після завершення роботи над одним завданням ви одразу переходите до наступного пункту плану.
Ви повинні мати режим, щоб визначити власні пріоритети та приділяти їм належний час та увагу, обмежити прокрастинацію та слідкувати за виконанням ваших цілей.
Це зменшує вашу залежність від сили волі та мотивації.
Автоматизація дій підвищує вашу ефективність і дозволяє вам працювати над значною кількістю справ, не витрачаючи зайвого часу на роздуми.
Вам більше не потрібно постійно нагадувати собі про справи, адже ви виконуватимете їх автоматично.
Тинан, автор книжки «Суперлюдина завдяки звичці», стверджує, що звички — це «дії, які ви робите регулярно, докладаючи мінімум зусиль чи уваги, або не докладаючи їх взагалі».
Коли ви визначаєте конкретні проміжки часу для того, щоб займатись певною справою, ви з меншою імовірністю захочете відкладати їх на потім, особливо після того, як вони увійдуть у звичку.
Коли у вас немає стандартної послідовності дій, життя наче проходить повз. Ви витрачаєте свій день на те, щоб вирішити, що робити, або ж опиняєтесь у пастці бажань та потреб інших людей.
Поверніть собі контроль над власним життям. Сформуйте певну рутину дій та спробуйте її дотримуватись. Створіть типовий шаблон дня, який допоможе вам досягти бажаного в житті.
Плануйте відповідно до запасу енергії
Коли ви однаково розпочинаєте кожен день, це мотивує вас рухатись далі, навіть якщо ви зовсім не в настрої щось робити.
Цілком імовірно, що у вас уже є певний шаблон дій, що вам пасує. Якщо ні, то ось простий спосіб допомогти вам максимально ефективно використовувати свій робочий день.
Створіть список того, що вам варто зробити кожного дня протягом тижня. На початку шляху не буває занадто дрібних речей. Однак впевніться, що ви все записали.
А тепер оцініть перепади вашої енергії. Подумайте про те, коли вам найкраще працюється.
Зрозумійте свої сильні сторони, дослідіть, як запаси вашої енергії змінюються впродовж дня, та сформуйте власний розклад роботи, що їм відповідатиме.
Мадлен Дор із BBC пояснює: «Ключ до продуктивності полягає у вмінні ефективно використовувати час, беручи до уваги перепади енергії впродовж дня — моменти, коли ваша продуктивність починає зникати. Зазвичай це відбувається о 9-10 годині дня, одразу після ланчу чи близько третьої по обіді».
Створіть щоденний ритуал
Окрема рутина вранці та ввечері допоможе вам робити більше, але, як і будь-які інші ритуали, вона надасть вашому життю більше ритму, структури та задоволення.
Почати досить легко. Ви можете виділити 10 хвилин ввечері, щоб спланувати наступний день.
Оберіть діяльність, яка налаштовує вас на позитивний лад вранці і якій ви зможете регулярно приділяти увагу.
Ви не повинні жертвувати хорошим сном, здоровою їжею та спортом. Знайдіть час для родини, медитації, робіть перерви у визначений час.
Результати досліджень підтверджують, що регулярні заняття спортом роблять нас жвавішими, енергійнішими, продуктивнішими, більш творчими та розвивають вміння зосереджуватися.
Якщо ви навчитесь активно працювати зранку, це кардинально змінить ваш день. Наукові дослідження університету у Лейпцигу підтвердили, що «жайворонки значно проактивніші за тих, хто звик працювати ввечері».
Лора Вандеркам, експерт із тайм-менеджменту та авторка книжки «Що найуспішніші люди роблять до сніданку», опитала 20 керівників компаній про їхній режим дня. Більш як 90% респондентів заявили, що у будні вони прокидаються до 6 ранку.
Для прикладу, генеральний директор компанії PepsiCo Індра Нуї прокидається о 4 ранку і приїздить до офісу не пізніше 7. А гендиректор СЕО Disney Боб Ідгер прокидається о 4:30, щоб мати змогу почитати.
Щоб правильно розпочати день, ви повинні розробити максимально ефективний щоденний ритуал відповідно до ваших потреб. Зробіть свої ранки продуктивними.
Тихі ранкові години — це ідеальний час, коли вас ніхто не відволікатиме і ви зможете зосередитись на важливому проекті.
Більшість людей може приділити увагу найважливішим завданням саме зранку. Ідеальний час для роботи над завданнями, які вимагають від вас креативного мислення, активного вирішення проблем чи творчості, триває саме до обідньої пори.
Вечорами краще будувати плани та готуватися до наступного дня. Складіть невеличкий розклад і впишіть туди усе, що ви хочете зробити впродовж наступного дня.
Якщо ви плануєте наперед, маєте чітку послідовність кроків та знаєте, чим зайнятись вранці, не витрачаючи часу на роздуми, — ви вже попереду 99% людей.
30-денне випробування
Зазвичай людям складно дотримуватись здорового та продуктивного режиму. Спробуйте пройти 30-денне випробування, щоб створити найкращу щоденну рутину, яка вам пасуватиме.
Запишіть визначений порядок дій на папері — поряд з мотивацією, перешкодами та стратегіями для їхнього подолання.
Візьміть на себе зобов’язанням дотримуватись випробування і, якщо можете, зробіть це публічно. Звітуйте про свій прогрес щодня.
Отримайте підтримку, коли ваша воля слабшає, — в реальному житті чи онлайн.
Винагороджуйте себе за кожне невелике досягнення.
Поступово пристосовуйтеся до будь-чого, що не діє. Після 30 днів оцініть те, які результати дала вам ваша нова рутина.
Якщо вам не вдасться реалізувати запланованого, то визначте, що пішло не так, створіть план дій на майбутнє та спробуйте знову.
Плановані ранкові та вечірні справи можуть допомогти вам стати продуктивнішими та більше насолоджуватись вашим життям.
Ви не завжди можете контролювати свій робочий день, але у вас буде повна влада над тим, що відбувається вранці та ввечері.
Ви завжди можете адаптувати свою рутину для того, щоб втілювати в життя свої найважливіші завдання: займатись спортом, проводити час із друзями та родиною, розвивати бізнес, читати або ж займатись хобі.
Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — unsplash.com