Сім секретів суперпродуктивних людей

Ставити амбітні цілі, демонструвати сталість, володіти знаннями та інше

The Ukrainians
30 Травня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

У вашій команді є надзвичайно продуктивна людина, якій вдається виконувати величезну кількість роботи і не засиджуватися при цьому в офісі? Суперпродуктивні люди є в будь-якій індустрії. Згідно з дослідженням, проведеним Майклом Менкінсом, найпродуктивніші розробники програмного забезпечення пишуть за день в дев’ять разів більше корисного коду, ніж середньостатистичний працівник.

Він також з’ясував, що найкращий роздільник риби в нью-йоркському ресторані Le Bernardin може підготувати втричі більше риби за інших. Ще два приклади: партії в покер за столом найкращого круп’є тривають в п’ять разів довше, а найкращий продавець мережі магазинів Nordstrom продає у вісім разів більше одягу.

Як вони це роблять? Саме це запитання часто ставлять їхні колеги. Ми теж захотіли дізнатися, в чому причина успіху цих людей.

Ми зібрали відомості про 7 тисяч осіб, які отримали від своїх менеджерів оцінки їхньої продуктивності на основі 48 специфічних типів поведінки. Кожен з учасників дослідження отримав оцінки в середньому від 11 інших фахівців, у тому числі від колег і підлеглих. Ми виявили специфічні типи поведінки, пов’язані з найвищими показниками продуктивності (перші 10% вибірки), а потім провели факторний аналіз.

В результаті ми виявили сім навичок, які притаманні найпродуктивнішим працівникам.

Ставити амбітні цілі. Згадайте свій останній вихідний, коли ви вирішили зайнятися чимось по господарству. Можливо, ви тинялися по квартирі, навмання беручись за різні дрібні справи. Або ж вибрали масштабне завдання і з подивом виявили, скільки встигли за день.

Амбіційний проект допомагає прискорити темпи роботи та ізолювати себе від зайвих чинників. Є щось чарівне в тому, наскільки думка про завершення грандіозного проекту може допомогти людям сконцентруватися. Найпродуктивніші учасники нашого дослідження звикли ставити перед собою амбітні цілі.

Демонструвати сталість. Всі ми знаємо людей, на яких можна покластися в 100% випадків. Якщо вони говорять «буде зроблено», все дійсно буде зроблено. Наше дослідження показало, що в графіку продуктивності найефективніших працівників немає точок спаду і підйому. Вони не прокрастинують тільки для того, щоб пізніше проводити безсонні ночі за роботою. Навпаки, вони знайшли спосіб постійно досягати необхідних результатів — тиждень за тижнем, місяць за місяцем. Виникає враження, що у них є темп і ритм, які допомагають їм працювати в такій манері.

Володіти знаннями. Ніщо так не знижує продуктивності, як нестача знань або досвіду. Коли ви знаєте, що робите, вам не потрібно жертвувати якістю заради швидкості. Ви можете зробити все швидко і добре. Ви не витрачаєте часу на пошуки хороших інструкцій в інтернеті або на те, щоб порадитися з колегою. Найпродуктивніші люди в нашому дослідженні без найменших сумнівів зверталися по допомогу, коли  її потребували… але це траплялося не так уже й часто. Вони також свідомо освоювали нові навички і працювали над розширенням сфери професійних знань. Це допомагає їм бути вправними, вимогливими та швидкими.

Працювати на результат. Більшість людей готові відповідати за досягнення поставлених цілей і працювати в розумному темпі, щоб забезпечити очікуваний результат. Однак є ті, що прагнуть досягти мети швидше. Вони відчувають величезну радість, коли їм вдається викреслити черговий пункт зі списку справ. Вони схильні до суперництва — і змагаються не лише зі своїми колегами, а й з самими собою. Вони люблять встановлювати рекорди продуктивності, а потім перевершувати власні досягнення.

Передбачати і вирішувати проблеми. Найпродуктивніші працівники прекрасно вміють вирішувати проблеми. Їм спадають на гадку інноваційні ідеї, що дозволяють швидше впоратися з поставленим завданням. Вони також схильні передбачати можливі труднощі і заздалегідь починають розробляти рішення, що дозволяють уникнути чимало проблем, з якими мали справу інші. Соціальні психологи називають цю здатність «уявним протиставленням» — умінням думати про те, чого ви хочете досягти і що може стати у вас на шляху, — і вважають, що саме це дозволяє людям дійти до поставлених цілей.

Виявляти ініціативу. Для багатьох людей найскладніше в роботі — взятися за неї. Найпродуктивніші фахівці швидко беруться за справу і ніколи не чекають вказівок. Вони просять вибачення, а не дозволу. І справді, іноді їхня схильність діяти може призвести до проблемних ситуацій — скажімо, вони можуть почати працювати над проектом до того, як всі сторони переконалися в його доцільності. Однак їхні начальники рідко скаржаться, оскільки в більшості випадків результати виправдовують себе.

Демонструвати готовність до співпраці. Аж до цього моменту у вас могло бути враження, що ми описуємо людину, яка блискуче працює на самоті, але не може нормально взаємодіяти з іншими. Але наше дослідження показало інше. У сучасних компаніях зі складною структурою не можна домогтися багато, діючи поодинці. Все надзвичайно взаємопов’язане. Найпродуктивніші фахівці, які взяли участь в нашому дослідженні, виявляли готовність до співпраці та відмінно працювали з іншими. Їм не доводилося витрачати багато часу на згладжування гострих кутів, тому що вони намагалися не створювати конфліктних ситуацій.

Якщо ви самі хочете стати продуктивнішим, погляньте на цей список і запитайте себе, чи є в ньому щось, що ви можете поліпшити. Вам важко змусити себе почати роботу над проектом? Могли б ви стати послідовнішими? Якщо ви менеджер, який намагається допомогти одному з ваших співробітників стати результативнішим, подумайте, чи зможете ви використовувати що-небудь з перерахованого вище. Можливо, ваш підлеглий старанно трудиться, але не володіє навичками, необхідними для підвищення продуктивності. Чи можете ви допомогти знайти ці вміння і сформулювати його амбітні цілі?

Найпродуктивнішим людям може здатися, що все це робиться ніби за помахом чарівної палички або завдяки нехтуванню правил — але, як виявилося, надзвичайна продуктивність — це просто набір навичок. Навичок, які більшість з нас може набути і використовувати.

Оригінал — J. Zenger
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — Unsplash

Текст
The Ukrainians

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки