Тетяна Полонік, La Boussole

Засновниця й редакторка естетичного журналу про подорожі Україною La Boussole — про ідею й місію проекту, організацію роботи, бізнес-модель і  «смерть» друкованих медіа

14 Серпня 2018

#МедіаПрактики: Засновниця й редакторка естетичного журналу про подорожі Україною La Boussole — про ідею й місію проекту, організацію роботи, бізнес-модель і  «смерть» друкованих медіа.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про ідею La Boussole 

Якось у мене з’явилося бажання писати про подорожі у хороший друкований журнал. Я почала шукати, що є в Україні і зрозуміла, що такого видання в Україні, на жаль, немає. (Усміхається) Саме тому вирішила створити нове, журнал зовсім іншого рівня.

Я почала відвідувати певні івенти про те, як розпочати свою справу чи проект і знаходила багатьох людей, які вірили у проект. Вирішила таки реалізувати ідею. Написала пост, що хочу робити проект про мандри, згодом зібрала разом зацікавлених людей. Сьогодні ми вже готуємо 15 номер.

 Про «смерть» друкованих медіа 

У нашому випадку дуже важливу роль має тематика. Наші читачі реально чекають на кожен новий випуск.

Ми себе називаємо нішивим виданням. Як на мене такі видання не помруть, бо читач тут купує не світову франшизу, як це буває із глянцевими виданнями, а певний контент, який він полюбляє. Він знає, що там буде верстка і фотографії, які йому подобаються. Це все дуже впливає і тут є куди зростати.

Якщо ж говоримо про інді-видавництва, а не про щоденну друковану газету чи «глянець», то тут все по-іншому. Мені набагато легше зайти на сайт, аніж купувати газету і дивитися, що відбулося. Ті медіа, які друкують щоденні новини матимуть проблеми. Це точно. І це видно вже навіть у нашій країні.

А ринок незалежних медіа, навпаки, зростатиме. Я вже зараз це відчуваю. Мені щомісяця пишуть декілька людей, які хочуть запустити своє друковане медіа і просять порад щодо дизайнерів, паперу чи друкарень. Знаєш, це як із кавою: колись на тих, хто пив альтернативу дивилися як на диваків, а зараз, якщо ти не знаєш, що таке пуловер, на тебе дивляться скоса.

 Про команду 

Склад команди може час від часу змінюватися, бо деякі люди мають бути у команді щодня, а деякі — з’являтися у певний момент. Наприклад, верстка у нас раз на три місяці, тому верстальниця Аня допомагає нам тоді, коли готуємо випуск. Але є ще продажі, SMM, інші.

Щодня разом зі мною у нас працюють четверо людей. Є випуск, є редакційна робота  і приблизно два місяці у нас іде на дистрибуцію та продажі. У моменти максимальної включеності це вісім людей. І це все без авторів текстів і фото. На кожен випуск їх близько 30 осіб.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки