Щирі

ONUKA, Джамала й учасниці Dakh Daughters — про створення благодійного календаря, присвяченого традиційному вбранню

7 Листопада 2018

Історія «Щирих» розпочалася у 2014 році — 15 українських зірок вбралися в національні костюми й взяли участь у зйомках для календаря. Ідея була в тому, щоб показати красу національного вбрання та зібрати кошти на благодійність. За два роки проект наважилися повторити. Цього разу зібрані кошти з продажів передадуть Музею Івана Гончара.

Через вбрання, прикраси, символи ми розповідаємо історію свят, обрядів й родинних цінностей, — говорить Наталія Кравець, організаторка проекту.

Тіна Кароль, Ната Жижченко, відома нам як ONUKA, Джамала, учасниці Dakh Daughters Соломія Мельник та Наталка Галаневич — в календарі вони презентують Західне Поділля, Покуття, Середню Наддніпрянщину, Гуцульщину та Галичину.

Сторічну історію українського вбрання з різних регіонів країни приміряли 17 годин, стилістка зйомки Наталія Каменська разом з командою музею намагалася відтворити автентичні образи для свят — заплітаючи дівчатам волосся, співали, аби хоч трохи відтворити обряд вбирання молодої до шлюбу. Хай і в студії.

Бавовняна сорочка, вишита хрестиком, підперезана жакардовим поясом, вінок із сухозлітки, намистин та фігурних леліток привезені з Івано-Франківщини — Тіна Кароль стає молодою, яку збирають до великого гуцульського весілля.

DSC_8143

Ната Жижченко сьогодні — старша дружка нареченої, тому на ній калач та кептар «калинка», якими дружка вирізняється на весіллях. Поки Нату вбирають, вона згадує свою 87-річну бабусю з Чернігова і її вишиванку. У ній бабуся все життя грала в складі тріо бандуристів. Тепер вишивана сорочка належить Наті.

Вишиванка повністю розшита бісером на старовинній тканині. Я бережу її для особливої події. Вона завелика на мене, але її аскетичність та пишність — рідкісне поєднання. Для мене це скарб, — говорить співачка, поки їй вдягають вінок.

 

DSC_8143

Джамала у студії вперше. Сьогодні вона знову наречена. На її святковій вишиванці восьмикутна зірка — символ гармонії, рівноваги та краси. Бути нареченою вирішила сама — найтремтливішим моментом вважає саме одягання до шлюбу.

Я бачила весілля на Волині й була вражена місцевим колоритом та обрядами. Тому дещо з того весілля я запозичала й для свого, — сміється Джамала.

Учасниці українського гурту Dakh Daughters Соломія Мельник і Наталка Галаневич у строях з Центральної України, а це пишні сорочки з брокарівською вишивкою, каламайкові пояси. Дівчата представляють весну, тому до їхніх образів напекли жайворонків, з якими українці в давнину зустрічали весну.

Соломія Мельник каже, що елементи народного одягу для неї звичні, має вдосталь таких речей. Найстаріша річ у її власності — сорочка із Закарпаття, якій уже 150 років.

Наталія Галаневич має вишивану сорочку від бабусі. На сорочці молдавські та українські орнаменти.

Такі проекти важливі, адже наші традиції та історія мають дуже велику силу духу. Важливо мати цю опору і знати силу свого предка, що ти не сам, — говорить Наталія.

DSC_8143

 

DSC_8143

Проект «Щирі» — це спроба сильно, якісно та красиво відповісти на зацікавленість людей в українських традиціях, — каже Мирослава Вертюк, заступниця директора Музею Івана Гончара.

Виставка проекту «Щирі» відкриється 14 листопада у Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара», а допомогти музею і замовити благодійний календар можна уже зараз.

 

 

Фотографії надані піар агенцією Gres Todorchuk PR.

Текст
Теги

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки