[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]
Ви опинилися на банкеті й сподіваєтеся зустріти якихось нових класних людей, які були б корисні для вашої кар’єри. Ви берете келих, відходите в куток, оглядає кімнату, але не бачите нікого знайомого. Через деякий час ви вирішуєте все ж представитися сусіду й розповідаєте один одному про свою роботу. Потім один з вас вибачається і йде в туалет, і ви знову опиняєтеся в кутку.
Знайома ситуація? Повністю уникнути таких незручних моментів неможливо, але є кілька методик, які дозволять вам пом’якшити або скоротити їх. Джон Леві, засновник конференції Influencers, навчився долати свою природжену боязкість — він став керівником еклектичної мережі професіоналів, в яку входять нобелівські лауреати, власники «Греммі» й олімпійські чемпіони. У своїй квартирі він проводить зустрічі на кшталт конференцій TED, де цікаві люди можуть познайомитися й налагодити контакти.
Леві ділиться порадами про те, як краще вибудовувати стосунки з людьми й уникати незручних моментів.
1. Важливо мати про що поговорити, крім роботи
Якщо ви хочете уникнути болісного і незручного мовчання — наприклад, в переповненому ліфті дорогою на конференцію, — тримайте в голові щось цікаве, про що можна поговорити.
Більшість людей не вміє цікаво спілкуватися, говорить Леві. Ось чому він просить своїх гостей здебільшого утримуватися від обговорення їхніх професійних занять. Коли ви знайомитеся з новою людиною, не заводьте знову цей безглуздий переказ вашого резюме і не обговорюйте погоду. Відразу починайте реальну розмову, яка могла б відбутися між вами.
Якщо така ідея змушує вас нервувати, підготуйте тему заздалегідь, радить Леві. «У мене завжди напоготові історія про щось, чим я нещодавно займався, або думка про книгу, яку я зараз читаю», — говорить він.
2. Знайомство з людиною має стати унікальним спогадом
Буває, що ви ніяк не можете згадати, що за людина перед вами, хоча знаєте, що ви вже кілька разів спілкувалися. Напевно, це траплялося з вами і ви відчували жахливу провину. Один відомий музикант, регулярний гість Леві, каже, що його вражає пам’ять Джона. Але Леві пояснює, що у нього немає особливих талантів у цій галузі: він навмисно створює ситуації, які допомагають йому запам’ятовувати імена й обличчя. «Наша пам’ять в основному візуальна, і вона вмикається, коли відбувається щось нове, — говорить він. — Якщо я дуже хочу налагодити контакт з людиною, то намагаюся спровокувати якийсь пам’ятний момент, що міг стати й традицією, — сьорбнути текіли з новим знайомим або послати спільне селфі спільному знайомому.
3. Розкажіть виразну і переконливу історію
Чи не відволікаєтеся ви від основної теми, коли говорите? У такі моменти люди відвертаються й перестають вас слухати. Коли ви розповідаєте якусь історію, мусите мати зрозумілу тезу і кінцівку, яку запам’ятають. Якийсь вдалий жарт або висновок. Це найкращий спосіб запам’ятатися людям.
4. Не нав’язуйте себе
«Одна з моїх фундаментальних помилок полягала в тому, що я вважав, буцім людям подобається те ж, що подобається й мені», — говорить Леві. Він брав на себе роль «старшого брата» і підштовхував своїх знайомих-інтровертів поводитися так само, як він — екстраверт. Він, наприклад, змушував боязку людини переказувати цікаву історію перед великою аудиторією. І це було для нещасного жахливим дискомфортом.
Усе це стосується й знайомства. Запитайте в людей дозволу, перш ніж представляти їх одне одному. Пам’ятайте: змушувати людей поводитися певним чином — не ваша справа.
5. Не бійтеся виглядати по-дурному
Це не означає, що потрібно поводитися як дурник. Але якщо ви хочете розвивати стосунки з новими людьми, варто бути сміливим. Леві говорить: «Я думаю, що дуже успішними стають тільки ті люди, які реально готові виглядати ніяково або ганебно. Як Річард Бренсон». Напевно, у вас будуть моменти, коли ви не виглядатимете настільки дотепним і разючим, як хотілося б. І тоді просто треба зрозуміти, у чому саме ви помилилися, а наступного разу спробувати виступити краще.
6. Зустрічі повинні бути короткими
Якщо ви зустрічаєтеся з кимось за робочим обідом, за кавою або випиваєте разом, не робіть це довго, не чекайте моменту, коли у вас закінчаться теми для розмови. Якщо ви тільки знайомитеся з кимось, ця зустріч не повинна тривати понад 45 хвилин, каже Леві. Ідеальна тривалість — півгодини. «Краще, щоб розмова закінчилася, коли у вас ще є про що поговорити і є відчуття, що вам варто зустрітися ще раз, ніж коли ви відчуваєте, що вичерпали всі теми», — говорить Леві.
7. Навчіться закінчувати бесіду
«Колись мені було жахливо ніяково закінчувати розмову, — зізнається Леві зі сміхом. — Ці останні моменти бесіди визначають те, яким вас запам’ятають люди, тому варто навчитися закінчувати зустріч гідно — не виглядати грубим або занадто різким».
Якщо це телефонна розмова, дочекайтеся деякої паузи й дайте знати, що вас чекає якась інша справа. Розкажіть співрозмовнику, що з ним було приємно спілкуватися і що ви ще зателефонуєте до нього з цих чи інших питань.
На особистих же зустрічах Леві завжди намагається ще раз зустрітися очима з людиною, з котрою попрощався, щоб не було відчуття, буцім він від неї тікає.
Оригінал — Richard Feloni
Адаптований переклад — Віра Курико
Зображення — unplash.com