Авторитет на роботі — це головне!

Зробіть крок назад, щоб стрибнути далеко вперед

19 Березня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Коли ви говорите, вас слухають? Ви здатні вплинути на аудиторію? Чи довірять вам наступний важливий проект у вашій організації?

Відповідь на всі ці питання залежить від однієї єдиної речі: авторитету. Маючи його, ми маємо вплив, немає авторитету — немає впливу.

Впродовж багатьох років мені пощастило побувати частиною та керувати багатьма різноманітними командами. За цей час, мені довелося переживати моменти, коли під час моєї промови на зустрічах, мене ніхто не слухав. Траплялося й таке, що я виявляв ініціативу взятися за якусь справу, але отримував відмову.

Для того, аби усвідомити, що проблема не у керівникові, який відмовив, а в мені самому. Не зважаючи на те, що я був настільки ж компетентним, як і усі інші та однозначно був командним гравцем, я пропускав одну дуже важливу річ: я не мав авторитету.

Я припустився помилки розраховуючи на те, що матиму його одразу. Але отримати авторитет просто так неможливо. Його потрібно здобути.

Як здобути авторитет у будь-якій ситуації                                

Авторитет — це впевненість у тому, що всі інші зважають на те, що ви говорите — це те, що забезпечує впливовість. Ось кілька порад, котрі допоможуть вам здобути його в будь-якій ситуації.

Не розраховуйте на те, що одразу станете авторитетом

Прийшовши вперше на своє нове робоче місце, ми часто розраховуємо на те, що одразу матимемо авторитет, але зазвичай так не буває. Впродовж багатьох років я займав керівні та управлінські посади, і мало де мені вдавалося здобути його за один день.  Моє резюме та попередній досвід завжди давали підстави роботодавцям очікувати на хороші результати моєї роботи, але є велика різниця між очікуваннями та авторитетом.

Величезна помилка, якої може припуститися кожен — це припустити, що його титули у даному випадку можуть забезпечити йому авторитетність. Авторитет походить не від титулів, а від людей. Тільки тоді, коли інші вирішують довіритися нам, ми здобуваємо його. Тільки таким чином, ніяк інакше.

Спершу взаєморозуміння!

Найефективніший спосіб здобути авторитет — розвинути взаєморозуміння. Повноцінне взаєморозуміння спонукає інших уважно слухати те, що ми маємо сказати, підтримати нас «і біля кулера з водою, і на зібранні». 

Емоційна освіченість

Прекрасний інструмент, який ми можемо застосувати налагоджуючи взаєморозуміння — це усвідомлення своєї емоційної освіченості. За останні роки було проведено кілька революційних досліджень на цю тему, які визначили, що людські рішення керовані емоціями так само, а може й навіть більше, ніж логікою та розсудливістю.

Тим людям, які працюють над своєю емоційною вихованістю, значно частіше вдається досягти вершини успіху у своїй справі, їхня середня річна заробітна плата перевищує на 30 000$ заробітки тих, хто має низький рівень емоційної освіченості.

Іншими словами, наша емоційна освіченість має надзвичайно важливе значення. Можливо навіть більше, ніж інтелектуальна, особливо якщо це стосується налагодження взаєморозуміння.

Поетеса та активістка із захисту громадянських прав Майя Ангелоу щодо важливості нашої емоційної сторони висловлюється так: «Люди забудуть, що саме ви сказали. Люди забудуть, що ви зробили. Але вони завжди пам’ятатимуть, як ви змусили при цьому їх почуватися».

Демонструйте компетентність

Окрім того, що нам потрібно налагоджувати взаєморозуміння, нам також необхідно демонструвати компетентність. Наша компетентність складається з двох речей — нашого досвіду та нашої репутації.

Розвиток компетенції

Як багато разів за час нашої роботи ми потрапляли в ситуацію, коли нам потрібно було розвиватися, аби продовжувати виконувати добре свою роботу. Наші компетенції може й були раніше на високому рівні в минулому, але здається, з кожним роком розвиток технологій та глобалізація змінюють правила гри не на нашу користь, і щоб бути успішними, ми повинні постійно розвивати свої вміння.

Ніколас Петрі, провідний викладач у центрі креативного лідерства Center for Creative Leadership, у своєму дослідженні показує, що якщо ми не оновлюємо та не вдосконалюємо свої вміння, ми опиняємося на стадії певного застою. І на сьогодні це є великою проблемою нашого мінливого світу, оскільки це означає, що з кожним днем ми стаємо менш важливими. Прогалина між навиками, якими ми вже володіємо та тими, які нам необхідно опанувати для того, аби залишатися конкурентоспроможними на такому мінливому ринку праці, щодня збільшується.

З кожним днем, якщо нам не вдається хоча б трішки за цей день вдосконалитися чи вивчити щось нове, наша компетенція стає менш важливою та менш релевантною.

Зробіть крок назад, щоб стрибнути далеко вперед

Єдиний спосіб здійснити це — вийти із зони комфорту. Коли ми робимо якісь речі вперше, виходить не дуже вдало. Причина, здебільшого, полягає у відсутності практики. Але, на щастя, змінити це нам під силу.

І ми повинні бути готовими до того, що щось вдаватиметься нам не так добре, як би хотілося досить довго, доки ми навчимося робити це краще.

Я розумію, що це непросто, бо коли ми щось робимо погано, виникає відчуття, що наша репутація псується — починає здаватися, що «гарна» робота, яку нам вдавалося виконати занадто важка — але це неправда. Наша репутація — це наша здатність отримати результати, скориставшись досвідом, котрий маємо. І вона не залежить від кількох невдалих спроб, особливо, якщо вони в кінцевому підсумку дозволили нам розширити чи оновити діапазон наших вмінь, котрі збагачують наш досвід.

Висновок

Довіра — безумовно необхідна річ для лідера, це те, що забезпечує  вам «місце за столом». Налагоджувати довірливі стосунки з іншими слід починати із взаєморозуміння. Це слугуватиме мостом через який здійснюватимуться усі зв’язки. Далі, у такому мінливому світі, як ми живемо, нам потрібно постійно збагачувати свої знання та вміння, накопичувати досвід. З цією метою багатьом із нас доведеться зробити невеликий крок назад, щоб забезпечити собі успішний стрибок уперед, навіть якщо вам здається, що це завдасть шкоди вашій репутації, то це не так. Натомість, це дозволить вам здобути нові навички, які підвищать вашу компетентність і допоможуть здобути авторитет.

Оригінал — Matt Russel
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — Unsplash

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки