Чому успішні люди витрачають десять годин щотижня на роздуми

Завантаженість роботою — не завжди показник якості

20 Січня 2019

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Уоррен Баффетт, виконавчий директор чотирьох найбільших компаній США, не такий зайнятий, як ви. За його власною оцінкою, 80% робочого часу він проводить за читанням і роздумами.

Чарльз Мангер, який довгий час був бізнес-партнером Баффетта, так відгукується про його незвичайний підхід до продуктивності: «Ось що вплинуло на створення одного з найуспішніших бізнесів у світовій історії. У нього було багато часу, щоб подумати».

Розклад Баффетта може здатися аномалією, насправді ж він новатор. Частково завдяки його прикладу, за останні кілька років топові керівники виступили проти постійної завантаженості, яка стала нормою. Вони аргументували свою позицію тим, що час на критичне мислення має надзвичайно важливе значення в умовах складної й мінливої ​​цифрової економіки

Наприклад, Тім Армстронг, виконавчий директор Аола, спонукає своїх керівників витрачати 10% свого дня, тобто 4 години на тиждень, на роздуми. Джефф Вейнер, виконавчий директор LinkedIn, кожен день вписує в свій розклад 2 години безперервних роздумів. Джек Дорсі, творець Twitter, «серійний» мрійник. Білл Гейтс відомий тим, що бере тижневу відпустку двічі на рік, щоб глибоко і без відволікань подумати.

Я роблю те ж саме. У своїй компанії O2E, що оцінюється в 250 + мільйонів доларів, я відводжу весь понеділок на роздуми. Вірю, що незалежно від типу або розміру вашого бізнесу, ви теж можете й повинні приділяти цьому час.

Справа за часом на роздуми

«Дайте мені шість годин, щоб зрубати дерево, і перші чотири години я витрачу на вигострення сокири» Авраам Лінкольн.

Більшість людей бачить лідерство як спорт, у якому успіх забезпечений важкою роботою. Натомість я вважаю за краще думати про бізнес як про операцію.

Мій батько був одним з найкращих хірургів Канади, і коли я був маленьким, то спостерігав, як хірурги прагнуть надати максимальний вплив при мінімальному втручанні. Як і у випадку зі зрубуванням дерева у Лінкольна, виконання поставленого завдання це багато в чому ретельне планування. Сама операція, точніше, фізична її складова, лише мала частина процесу.

Я ставлюся до бізнесу так само. Понеділок я присвячую роздумам, що дозволяє мені решту тижня діяти з хірургічною точністю. Ось що я роблю в цей день.

Крок 1. Відведіть цілий день в календарі

Інші люди постійно забирають у вас час і керують вашими пріоритетами? Якщо це так, то перший крок до того, щоб знайти час і присвятити його роздумам, це взяти контроль над своїм календарем.

Дайте людям зрозуміти, що в певний день тижня ви не будете відповідати на електронні листи або дзвінки, якщо тільки це не екстрений випадок.

Крок 2. Не ходіть в офіс

Найкращі ідеї приходили до мене, коли я перебував поза офісом, тому часто я проводжу день, прогулюючись Ванкувером. Я обираю, куди піти, залежно від того, який тип роздумів мені потрібен. Одного понеділка я можу пройтися до шести кав’ярень, іншого прогулятися лісом, покататися на велосипеді, побути на пляжі, посидіти на лавці в парку або навіть випити келих вина. Коли я відчуваю, що подумки зайшов у глухий кут, я змінюю локацію.

Крок 3. Візьміть з собою блокнот

Папір це потужний інструмент, щоб захопити ваші ідеї й оформити їх в організовану й готову до дій форму. Головне  не піддавати думки цензурі, не судити їх, а просто дозволити вилитися їм на папір без будь-якої критики або навіть оцінки.

Є кілька способів зробити це. Я люблю візуалізувати. Мій блокнот заповнений картинками, стрілочками й словами. Знайдіть те, що найкраще підходить вам.

Крок 4. Реорганізуйте або зменште час на зустрічі в дні, що залишилися в тижні

Оскільки мене не буває в офісі у понеділок, то зазвичай у вівторок, середу й четвер зустрічі йдуть одна за одною. Щопонеділка я приділяю 15 хвилин, щоб провести огляд майбутніх зустрічей і зіставити їх зі своїми пріоритетами. Якщо якась зустріч не є для мене високопріоритетною, то я прошу свого асистента перенести її або ж скоротити.

Крок 5. Видаліть надмірності з вашого списку завдань на тиждень

Більшість з цих зустрічей ведуть до дій. Протягом тижня кількість завдань накопичується і мій to-do-лист може стати таким довгим, що виконати все  просто нереально.

Замість того, щоб бездумно братися за всі завдання, я використовую понеділок, щоб переглянути список завдань й виділити ті з них, що дійсно є пріоритетними для мене.

Я ставлю собі запитання, чи дійсно я повинен все це зробити.

Часто те, що на початку здавалося важливим, перестає бути таким.

Крок 6. Визначте три головних результати дня роздумів

Окрім планування вашого тижня й огляду переліку завдань, визначте три мети для дня роздумів й запишіть їх в блокнот. Це дозволить вам отримати максимум від цих годин.

Крок 7. Звертайтеся до запитань, щоб стимулювати глибоке мислення

Ви також захочете присвятити частину часу роздумам про ваші пріоритети і про те, чи в правильному напрямку ви рухаєтеся. Навідні запитання допомагають мені в цій справі. Ось мої улюблені:

Чи роблю я дійсно хороші речі і з правильними людьми?

Що є найважливішим?

У чому я хороший?

А в чому поганий?

Як я можу віддати більше часу заняттям, які мені вдаються?

Як витрачати менше часу на те, у чому я не дуже хороший?

Інший варіант я записую мету й думаю, яким чином я здатен наблизитися до неї.

Крок 8. Залиште час на найбільшу проблему

Крім роздумів про довгострокову перспективу, кожен бізнес стикається з необхідністю долати щохвилинні проблеми. Частину дня можна провести, досліджуючи проблеми й розмірковуючи про те, як подолати їх.

Крок 9. Залиште час, щоб подумати про нові ідеї

Реагування на проблеми має колосальне значення, так само як і активне генерування ідей щодо поліпшення вашого бізнесу. Знайдіть трохи часу на мозковий штурм з пошуку нових способів ведення справ або ще не випробуваних можливостей.

Не дивуйтеся, якщо спочатку видасться, що витрачати цілий день на роздуми справжні тортури. Принаймні в мене так було. Я почувався винним за те, що гуляю в парку або сиджу за вином, поки інші працюють в офісі. Однак зараз я не можу уявити собі, як цього можна було не робити.

Я усвідомив, що як виконавчий директор я не зобов’язаний бути в офісі першим і залишати його останнім, але я зобов’язаний бути найефективнішим. І понеділки, присвячені роздумам, забезпечують мені це.

Оригінал — Brian Scudamore
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.
новини

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!