Навіщо потрібно читати книги разом із підлеглими й колегами

Навіщо потрібно читати книги разом із підлеглими й колегами

Як читання в товаристві допомагає підійти до цього процесу усвідомленіше

21 Лютого 2019

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Я обожнюю брати участь у засіданнях книжкового клубу Six Pillars, який проводить у себе мій приятель Стен. Він організував цю групу кілька років тому, щоби мати ще один привід поспілкуватися з друзями, вивчити їхні літературні уподобання й познайомитися з новими людьми. Клуб отримав назву Six Pillars ( «Шість стовпів»), бо ми щороку читаємо шість книг із шести ключових дисциплін. Група збирається один раз на два місяці, Стен зустрічає всіх у себе, готує вечерю і протягом кількох годин 10-12 людей обговорюють книгу, яку всі прочитали.

Зрозуміло, ми не претендуємо на унікальність. Книжкові клуби зараз дуже популярні: від клубу Опри Уїнфрі до онлайн-спільнот на зразок Goodreads. Книжкові клуби – це неофіційні організації, тому важко зрозуміти, скільки їх насправді. За деякими даними, понад 5 мільйонів американців належать хоча б до одного книжковому клубу, без огляду на онлайн-спільноти.

Читання важливий складник розвитку навичок лідерства. Звичка до вдумливого читання в різних сферах знання відточує розум, допомагає вибудовувати стосунки з людьми й підвищує емоційний інтелект. Для бізнес-лідерів інтерес до літератури повинен сягати далеко за межі книг із ведення бізнесу це можуть бути історичні твори, біографії, оповідання й вірші.

Але читання часто сприймають як заняття лише для однієї людини. Чи може лідер мати для себе вигоду з нинішнього сплеску популярності книжкових клубів? Я переконаний, що може. Книжковий клуб це унікальний спосіб підвищити ефективність читання. Скористатися ними можуть підприємці, які обирають книжковий клуб, що сформований як із їхніх друзів, так і з членів бізнес-спільноти, а також тих, хто приєднується разом із колегами до книжкових клубів за «професійними інтересами».

По-перше, книжкові клуби випрацьовують звичку читати систематично. Щороку я ставлю перед собою чітку мету прочитати не менше як 12 книг, які не мають стосунку до моєї професійної діяльності. Книжковий клуб, у якому я перебуваю, дає мені дієвий стимул для виконання задуманого. Спілкування в групах допомагає не звертати з обраного шляху. У світі, де всього 8% людей досягають поставлених у новорічну ніч цілей, Марк Цукерберг, наприклад, вирішив публічно заявити у Facebook про своє рішення прочитати 26 книг за рік і запропонував розглядати своє повідомлення як звернення до учасників віртуального книжкового клубу, які б не дали йому ухилитися від своєї обіцянки.

Як я вже говорив раніше, крім усього іншого, книжкові клуби допомагають підвищити «книжкову грамотність» своїх молодих та зрілих учасників. Авторка бестселерів Гретхен Рубін неодноразово стверджувала, що формування позитивних звичок найшвидше відбувається саме в групі. Якщо ви впевнені в користі читання, але вам складно випрацювати звичку читати, саме група створить для вас необхідний колективний стимул.

Окрім того, саме читання в товаристві може допомогти підійти до процесу усвідомленіше й навчить краще сприймати різні точки зору. Вам не доведеться обирати кожну книгу для читання в клубі. Навпаки, клуб обиратиме книги для вас, завдяки чому ви зможете ознайомитися з такими жанрами та працями, які ви навряд чи взялися б вивчати самостійно. Книги найрізноманітнішого змісту художня література, історія, біографії, соціальні науки допоможуть витягнути вас із буденності й дозволять побачити взаємозв’язок ідей, який згодиться як у роботі, так і в особистому житті.

Обговорення таких книг із широким колом друзів або колег дозволить збільшити горизонти вашого власного мислення. Гарвардська школа бізнесу широко використовує в навчанні метод аналізу кейсів: студенти разом ознайомлюються з якоюсь ситуацією або історією та обговорюють її. Саме такий метод дозволяє студентам враховувати різні точки зору на одну й ту ж проблему. Це формує глибше розуміння суті проблеми й забезпечує вибір максимально зваженого рішення. Книжкові клуби функціонують за тим же принципом: вони змушують вас занурюватися в нові й цікаві теми завдяки тому, що ви чуєте думку того, хто міркує інакше, ніж ви. До того ж, знаючи, що вам потрібно обговорювати книгу з колегами, ви читатимете уважніше, ніж якби ви робили це тільки для себе.

Взаємодія, пов’язана з обговоренням книг, здатна створити і зміцнити міжособистісні зв’язки. Ніл Блюменталь, засновник Warby Parker, одного разу так описав перевагу корпоративного книжкового клубу: «З позиції командної взаємодії клуб сприяє налагодженню міцних робочих зв’язків, дозволяє сформувати атмосферу довіри, у якій люди вільно діляться ідеями й обговорюють їх». Ця думка підтверджується й на практиці. Наприклад, я знаю керівника девелоперської компанії, який розповідав мені, що їхній корпоративний книжковий клуб, який збирається щомісяця, допомагає йому та його колегам не лише формувати глибше розуміння проблем, а і налагоджує довірливі стосунки в колективі, сприяючи згуртованості.

Згадані приклади свідчать про те, що компанії, у яких існують книжкові клуби, зміцнюють професійні взаємини всередині команди. Користь від спільного читання залишається навіть тоді, коли ви не працюєте разом (а можливо, саме завдяки цій обставині). Багато книжкових клубів є найперше інструментом спілкування, завдяки якому люди можуть збиратися разом і обговорювати спільні теми за вечерею. Але навіть ті клуби, які сконцентровані саме на аналізі книг, дозволяють вибудовувати й розвивати стосунки через їхнє спільного вивчення.

Зрештою, обговорення змісту книги в групах розвиває ваші ораторські здібності, завдяки чому ви відчуваєте себе впевненіше в суперечках на професійні теми. Хоч про розвиток навичок спілкування написано безліч статей, немає нічого кращого, ніж практика. Книжкові клуби дають змогу обговорювати різні питання, які виходять за межі вашої професії, в невимушеній атмосфері і вчать продуктивніше спілкуватися з оточенням.

Книжкові клуби переживають бум їх стає все більше. І поруч із добре відомими перевагами, з точки зору розвитку лідерських якостей, бізнесмени, які хочуть зростати як професійно, так і особистісно, повинні отримати максимум від цього явища.

Книжкові клуби привчать до вдумливого читання, яким ви будете займатися тепер уже не час від часу, а систематично. Членство в книжковому клубі дозволить будувати й розвивати стосунки з іншими людьми, навчить враховувати різні точки зору і просто зробить із вас хорошого співрозмовника.

Оригінал — John Coleman
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

 

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Дякуємо і до зв’язку незабаром! Ваш тарифний план буде активовано на протязі 10 хвилин.

Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки