З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україні почали більше говорити про психічне здоров’я, створювати проєкти, державні програми та платформи з психологічної підтримки. Проте в розмовах про війну все ще багато міфів, нерозуміння та узагальнень. Одне з них стосується того, що всі ми тепер травмовані і страждаємо від цього. Але чи це справді так?
Ґевін Різ із Дарт-центру травми та журналістики, проєкту Колумбійської школи журналістики, пояснює, що вплив травмуючих подій на суспільство неоднорідний, не завжди катастрофічний і точно не незворотний.
«Ідея «те, що вас не вбиває, робить вас сильнішим» не дуже корисна. Можливе посттравматичне зростання, іноді люди можуть проходити через труднощі і ставати сильнішими в різний спосіб, — наголошує Ґевін. — Але загалом ми не хочемо, щоб це відбувалося. Ми не стаємо кращими людьми лише тому, що зазнаємо травми».
Про те, з чого складається травма, як вона впливає на журналістів, що розповідають про неї і як у роботі з травмою тримати одночасний фокус на минулому й майбутньому — читайте в розмові.
[Це інтервʼю було записане на конференції Lviv Media Forum у травні 2024 року]
В Україні, незважаючи на розвиток травмате
На жаль, перший доступ до цього тексту має Спільнота The Ukrainians Media
На щастя, зараз у вас є можливість приєднатися!
Що ви отримаєте
- Емейл-розсилка «TUM зсередини»
- Екоторба «Ambassador»
- Ранній доступ до текстів The Ukrainians
- Digital-доступ до історій Reporters
- Доступ до онлайн-зустрічей
- Доступ до офлайн-подій
- Книжковий та інші клуби
- 30% знижки на паперовий Reporters
- 4 друковані номери Reporters на рік
- Знижки на книжки TUM Publishing
від 416 грн/міс
Обрати рівеньВи вже у Спільноті?
Авторизація