9 порад щодо мотивації працівників-міленіалів

До 2020 року 46% працівників будуть представниками покоління Y

31 Серпня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Міленіали. Міленіали. Міленіали.

Відтепер покоління Y не лише є найчисельнішою частиною населення, а й починає здобувати самостійність та входити у нові індустрії. Очікується, що до 2020 року 46% працівників будуть міленіалами, більшість із яких планує до цього часу змінити своє теперішнє місце роботи.

Якщо коротко, то вам слід змінити свій підхід до бізнесу та управління, якщо ви хочете привабити та втримати працівників цього покоління.

Найкращий спосіб підготуватись — дізнатися, що саме мотивує покоління Y.

 

Запропонуйте гнучний графік та час для особистих справ.

У технологічну епоху робітники більше не обмежені традиційними межами робочого дня і не прикуті до офісу. Питання балансу між роботою та особистим життям стало як ніколи раніше актуальним.

Результати дослідження, проведеного компанією Deloitte, свідчать, що при виборі місця праці найбільшим пріоритетом для міленіалів є саме work-life баланс. Це означає, що компанії мають вищі шанси перехопити та утримати найталановитіших представників покоління Y, якщо зможуть запропонувати їм гнучкий робочий графік.

Наприклад, ви можете передбачити можливість віддаленої роботи над проектом, якщо це можливо. Працівники могли б самостійно обирати графік, який краще підходить їхньому стилю життя та сприятиме продуктивності. Завдяки мобільним пристроям робітники можуть ефективно працювати будь-коли та будь-де.

Окрім цього, виділіть своїм співробітникам час для себе протягом робочого дня. Вони зможуть використати його на роботу над особистими проектами, на участь у тренінгах, волонтерство або ж для того, щоб просто трохи розслабитись.

Важливо, що не всі міленіали хочуть працювати дистанційно. Дехто хоче приходити у офіс о 10 ранку і не проти залишись після 18.

Дізнайтесь більше про своїх працівників, щоб створити для них ідеальний графік і зрозуміти, як вони хочуть використовувати свій особистий час у робочі дні.

Регулярно оцінюйте їхню роботу.

На перший погляд може здаватися, що міленіали потребують якомога більшої свободи. Але слід пам’ятати, що вони так само хочуть почути оцінку своєї роботи та відповідати за свої дії.

Регулярний, чесний та конструктивний зворотній зв’язок підвищує рівень задоволеності працівників своєю роботою — про це свідчать результати дослідження Університету Північної Кароліни. Зазвичай дотепер така оцінка роботи давалась лише двічі на рік. Однак, міленіали потребують чогось більш регулярного. На щастя, такий зворотній зв’язок не повинен бути формальним і офіційним.

Ви можете просто підійти до робочого місця вашого працівника, щоб підбадьорити його або ж надіслати йому короткого листа із вказівками.

Інший варіант — створення «політики відкритих дверей», яка дозволить працівникам-міленіалам у будь-який момент завітати у ваш офіс та отримати потрібні їм відповіді.

Створіть нові позиції та додаткові кар’єрні сходинки.

Попри поширені упередження, міленіалів не можна назвати ледарями чи прогульниками. Вони віддано працюють, щоб побудувати успішну кар’єру і не хочуть чекати три роки на чергове підвищення. Те ж стосується і зміни посади. Вони хочуть «отримати докази» свого успіху і поділитися новим статусом перед усіма друзями. В тому числі і онлайн.

Це не означає, що ви повинні винагороджувати їх більше, ніж потрібно, але все ж повинні пам’ятати про стимули й винагороди. Це може бути бонус до зарплати або оплата вартості тренінгу. Такі стимули є своєрідним підтвердженням того, що вони на правильному шляху.

Заохочуйте різні варіанти взаємодії.

Не забувайте, що покоління Y обожнює свої ґаджети. І це зрозуміло. Технології оточували їх із самого дитинства, тому вони без зайвих роздумів використовуватимуть їхню силу, щоб покращити власну продуктивність.

Якщо ви досі цього не зробили, спробуйте впровадити нові способи співпраці з вашою командою за допомогою сучасних технологій.

Запропонуйте нові офісні бонуси.

Лише те, що у вас немає такого бюджету як у технологічних титанів типу Google, не означає, що ви не можете запропонувати власні офісні бонуси.

Наприклад, ви можете створити кімнати, де робітники могли б у спокої відпочивати. Заохочуйте їх робити перерви у добре освітленій кімнаті з кількома вазонами та хорошою кавовою машиною.

Знайдіть щось, що точно сподобається вашим працівникам. Проводьте щотижневі вечірки з піцою, якщо ви досягли заданої цілі або ж дозвольте їм взяти з собою в офіс собаку.

Менше брехні та бруду.

«Міленіали терпіти не можуть нещирих людей. Вони цінують колег, які поважають один одного. Вони більш схильні працювати з наставниками, яких вважають близькими по духу та легкими у спілкуванні», — пише Пітер Ґаска у Entrepreneur.

Дженні Ґоттстайн, міленіал та керівник відділу ігор The Go Game: «Якщо ви хочете згадати про якесь явище сучасної поп-культури, щоб стати «своїм» серед працівників-міленіалів, впевніться спершу, що ви справді розумієте про що йдеться. Якщо ви не дуже добре орієнтуєтеся у культурі міленіалів, то не соромтеся цього і просто будьте собою. Не витрачайте занадто багато зусиль, щоб справити на когось враження».

Поясніть «чому» і допоможіть їм краще зрозуміти бізнес.

«Були часи, коли працівники ніколи не ставили під сумнів вказівки чи рішення менеджерів», пише Жаклін Вітмор, експерт з етикету і засновник Школи протоколу у Палм-Біч

«На відміну від попередніх поколінь, перед початком роботи міленіали обов’язково запитають «чому?». Будьте готові до запитань про те, чому ви дали певне доручення чи прийняли певне рішення. Ще краще буде залучити їх до процесу прийняття рішень. Їхні ідеї можуть дати вам нове бачення певної справи».

Поясність місію та цінності компанії та яким чином робота ваших працівників їм відповідає. Чому? Тому що це надає їм відчуття самореалізації, вони розуміють, що їхні повсякденні дії справді мають значення. Важлива мета надихає міленіалів на значно ефективнішу роботу.

Навчіться ділитися з іншими і зробіть це пріоритетом.

Знову ж таки, міленіали хочуть займатися справою, яка може змінити щось у світі. Вони також хочуть бути частиною організації, яка допомагає суспільству. Мілленіали, які вважають, що їхні працедавці роблять позитивний внесок у світі:

— у 4 рази частіше готові працювати довше, щоб їхня команда виконала завдання,
— в 11 разів частіше планують залишитись у своїй компанії на тривалий час,
— у 14 разів частіше очікують початку робочого дня.

Один із найпростіших способів допомогти — знайти неприбуткову організацію, яку б підтримувала ваша команда і дозволити працівникам допомагати їй на волонтерських засадах у робочий час.

Ваші працівники все ще отримуватимуть гроші за роботу і водночас зможуть допомогти громаді. Таке рішення вигідне для усіх сторін.

Культивуйте культуру розваг.

«Гнучка та розслаблена організаційна культура, де поширена відкрита комунікація, сприяє обміну ідеями, інноваційності та допомагає підтримувати інтерес міленіалів до роботи», — стверджують результати дослідження UNC. «Мілленіали потребують розваг, а менш формальна атмосфера цьому сприяє».

Хочете створити класне робоче місце? Почніть з наступного:

— Визначте ключові цінності та цілі, як це зробили у Zappos. Їхня корпоративна культура нагадує велику родину, куди входять і їхні клієнти.
— Створіть веселі та безпечні робочі місця, як це зробили в Google. Навіть, якщо у вас обмежений бюджет, дозвольте своїм працівникам принести власні ігрові консолі та влаштувати турніри.
— Продумайте можливості командних заходів: від щомісячного сніданку до тижневих випробувань у стилі «Великих перегонів».
— Волонтерство, про яке ми вже згадували, також є чудовим способом зміцнити команду.

Оригінал — John Rampton
Адаптований переклад — Юлія Петрів
Зображення — unsplash.com

Текст
новини

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки