Як визначити свої найпродуктивніші години (експеримент із біоритмами)

Люди, які працюють синхронно зі своїми біоритмами, досягають кращих результатів

31 Липня 2017

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Найкорисніша порада, якої вам слід дотримуватися звучить так: «Виконуйте найбільш пріоритетну роботу в години максимальної продуктивності».

Основна ідея полягає у тому, щоби контролювати енергію, мотивацію та фокус і розуміти, коли і в чому саме ви найпродуктивніші.

Досягнути найвищої продуктивності можна лише уважно прислухавшись до свого тіла та працюючи разом з ним, а не всупереч.

Повсякденні, неважливі та простіші завдання можуть бути виконані тоді, коли ви будете менш сфокусовані  та зайняті.

Дослідження доводять, що активність нашого мозку, зосередженість та увага найкращі у години перед обідом.

Знаючи це, ви можете заповнити свої ранки найскладнішою розумовою діяльністю, а іншу частину дня розподілити на кілька періодів, створюючи невеликі перерви, коли ваша увага перебуватиме на найнижчому рівні та використати їх для виконання простішої роботи.

Результати інших досліджень свідчать про те, що наше тіло має кілька циклів впродовж дня, які впливають на нашу продуктивність і готовність працювати. Людське тіло проходить цикли тривалістю 90 і 120 хвилин. Впродовж кожного циклу ми переходимо від стану нульової до максимальної продуктивності, а тоді знову повертаємося до початкової стадії.

Вперше це було помічено дослідником Натаніелем Клейтменом, який спровокував появу величезної кількості досліджень в цій галузі. Інше дослідження, опубліковане у «Thinking & Reasoning» говорить про те, що ми схильні до креативніших рішень тоді, коли стомлені.

Дослідження проведені Маріекі Уаєт та Роузі Закс зазначає, що інновації та креативність найкраще проявляються у моменти виснаження.

Доведено, що виснаження та втома звільняють думки від нелінійних шляхів, що стимулює до пошуку нових рішень для вирішення існуючих проблем.

Отже, будучи повністю виснаженим, прямо перед тим, як лягти спати, витратьте кілька хвилин на розмірковування та пошуки вирішення складної проблеми, обдумайте нові інновації або попрацюйте над творчим заняттям.

Поекспериментуйте з біоритмами

Люди, які працюють синхронно зі своїми біоритмами, досягають кращих результатів у роботі. Надзвичайно важливо вивчити біоритми свого тіла та якомога краще підлаштувати під них свій графік роботи та відпочинку. Це допоможе отримати максимальну продуктивність.

Вам потрібно буде витратити багато часу та зусиль на спостереження за роботою власного організму, але, у довготривалій перспективі, результати, яких ви досягнете, знаючи години піку власної продуктивності, будуть приголомшливими.

Ось простий спосіб, що допоможе вибудувати ваші дні базуючись на енергії, а не часі:

1. Оберіть день та прослідкуйте за тим, як ви його проведете.

2. Обмежіть використання та вживання будь-чого, що може вплинути на вашу енергійність. Скажімо, велика кількість кофеїну має значний вплив на ваші біоритми.

3. Почніть раз на годину записувати, що вам вдалося зробити. Щодня слідкуйте за власною енергійністю, мотивацією та зосередженістю на роботі.

4. Автору книжки «Проект продуктивність: досягніть більшого, керуючи власним часом, увагою та енергією» Крісу Бейлі знадобився цілий рік для експериментів над власною продуктивністю.

Він пропонує записувати рівні  власної зосередженості, енергійності та мотивації в один і той самий час впродовж трьох тижнів, щоб знайти свій «зірковий час». Що довше ви відслідковуєте власну продуктивність, то точнішим буде ваше уявлення про неї.

Ви побачите тенденцію уже після закінчення першого тижня ведення записів, але що більше даних вам вдасться зібрати, то надійнішими будуть висновки.

1-PvwxHnoSW2qs73Ol_rnCJA

5. Виділяйте декілька хвилин щодня для того, щоб проаналізувати попередній день чи тиждень. Ви помітили якісь закономірності, повторення? Коли ви найбільше зосереджені? Коли ви побачили підвищення або падіння енергії?

У які години дня ви виходили на каву? Ці закономірності допоможуть вам визначити години, у які вам працюється найкраще, та коли вам краще зробити перерву та освіжитися.

6. Запишіть як ви провели свої хвилини та як ви почувалися. Будьте чесними.

7. Деталі ваших записів можуть варіюватися, але для того, щоб отримати найточніший результат, вам варто бути якомога послідовнішими.

Ви помітите закономірності у зростанні та падінні власного зосередження, енергійності та мотивації, тільки-но почнете відслідковувати їх. Такі програми як Rescue Time та Toggl можуть значно полегшити ведення таких спостережень.

8. Ви матимете змогу дізнатися багато нового про те, що керує вашою продуктивністю. Якщо вам вдасться сумлінно вести спостереження усі три тижні, ви станете  «супергероєм» продуктивності.

9. Спробуйте комбінувати деякі дії впродовж процесу, враховуючи спробу прокидатися на годину раніше, медитації, заняття спортом, збільшенням тривалості перерв для того, щоб зрозуміти, як все це може вплинути на час вашої максимальної продуктивності. Намагайтеся задіяти якомога більше того, що працює. Різноманітність прийомів, якими ви могли б скористатися, безліч. Тому експерементуюючи, проведіть гарно час.

10. Визначивши найпродуктивніший для вас час доби, переплануйте свою роботу таким чином, щоб у години максимальної продуктивності, ви займалися найскладнішими та найважливішими справами, а у години, коли ви не надто працьовиті, виконуйте простіші та примітивніші завдання.

Я проводив цей експеримент впродовж трьох місяців. Почав, бо зрозумів, що моя енергійність та здатність інтенсивно працювати знижується впродовж дня.

Одразу після того, як я прокидаюся — десь між 7:00 та 8:00, — рівень моєї енергійності стрімко зростає, але між 12:00 та 14:00 значно знижується. Я почав практикувати довготривалі прогулянки, щоб освіжитися між періодами інтенсивної праці.  

Також я користуюся «правилом 90 хвилин». Починаю свій день, зосередившись на 90 хвилинній безперервній роботі над завданням, яке напередодні увечері визначив основним на наступний день. Після цього роблю перерву.

Наскільки дозволяє вам робоче середовище, захищайте час власної найвищої продуктивності від будь-яких відволікаючих факторів та інших завдань, які не вимагають вас інтенсивної розумової діяльності.

Оригінал — Thomas Oppong
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — unsplash.com

Текст

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки