Ця проста думка назавжди змінить те, як ви приймаєте рішення

Усвідомлення своїх цінностей починається з моменту, коли ви ставите собі важливі питання

17 Березня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

«Коли ми чітко усвідомлюємо, що саме важливо для нас, примати рішення стає значно простіше, Рой Дісней».

Чи траплялося з вами таке, що ви встановлювали будильник на ранок. А потім, знову і знову натискаючи кнопку «відкласти», так як кнопка «вимкнути» недоступна, черговий раз переконувалися, що це було марно.

Чому нам буває так складно слідувати своїм планам? Тому що насправді ми не хочемо робити цього, а відаємо перевагу тому, що зручно у конкретний момент.

Абсолютно кожне наше рішення має значення с від чогось неважливого (наприклад, встановлення будильника) до найсерйознішого (скажімо того, що стосується безпеки та здоров’я наших дітей). Наші рішення — це пряме відображення нас самих.

Трапляється, що ми з легкістю діємо за принципом натовпу, йдемо на компроміси заради самозбереження. Ми хочемо зберегти свій статус, дружні стосунки, але, чому ми це робимо?

Різниці між тим, хто ми є (наші цінності), та тим, що ми робимо (наші рішення), не повинно бути; однак, коли наступає критичний момент — подібно натискання кнопки «відкласти» на будильнику — ми відкладаємо свої цінності на потім і робимо те, що виявляється зручним даний момент.

Життя в інший спосіб

Ми робимо це, тому що живемо без конкретного усвідомлення своїх цінностей. Ми не вирішуємо заздалегідь, як саме будемо діяти, коли настануть важкі часи.

Бачите, рішення прокинутися рано-вранці не приходить до нас вранці, ми приймаємо його напередодні ввечері. Так само, рішення діяти у спосіб, котрий підтримуватиме наші цінності, не приходить тоді, коли наші цінності піддаються випробуванням, а задовго до цього.

Ми з дружиною започаткували соціальний бізнес під назвою All of Us Matter, його призначення — застосовуючи креативність та дружні зв’язки допомогти людям знайти ефективні методи боротьби з торгівлею людьми. Як ви можете собі уявити, запуск бізнесу — тривалий та трудомісткий процес.

Окрім того, я маю гарно оплачувану роботу, яка вимагає докладання чималих зусиль та багато енергії. Вже не кажучи про те, що у нас троє малих дітей, які потребують уваги, і, тільки-но я заходжу, вони обступають мене з усіх сторін. Я мушу зазначити, приходячи додому щодня, я почуваюся стомленим.

І зручно було б просто присісти, розслабитися, і добряче відпочити решту вечора. Але тут є проблемка. Це не сумісно з тим, яким я хочу бути. Я хочу бути у курсі справ своєї сім’ї, хочу знати та брати участь у всьому, що має значення для її членів. Це та цінність, яку я підтримую незалежно від обставин — і це те рішення, яке я прийняв заздалегідь.

Для того, аби не дозволити собі знехтувати власними цінностями, я використовую «фразу», яка нагадує мені про них. Коли я повертаюся додому після насиченого робочого дня і відчуваю, що втома починає перемагати мене, я кажу собі: «щодня інвестуй у свою сім’ю». Ця фраза нагадує мені про прийняте мною рішення керуватися цінностями — діяти у спосіб, який допомагає мені бути таким, як я хочу.

5 порад для лідерства, що кероване цінностями

Як лідери ми часто стикаємося з багатьма незрозумілими ситуаціями. І це стосується як нашого професійного, так і особистого життя. Але якщо нам не вдасться чітко визначити свої цінності і розставити пріоритети, ми й надалі будемо втрачати можливість стати такими, як прагнемо. Я сподіваюся вам сподобаються ці кілька порад для того, щоб стати лідером, який керується цінностями:

— Поставте собі важливі запитання. Усвідомлення своїх цінностей починається з моменту, коли ви ставите собі важливі питання: «Якою людиною я хочу бути? Як я хотів би реагувати ву таких ситуаціях? Яке враження це викликає у інших?».

— Визначте свої «лінії на піску». Жоден із нас неідеальний. Стати керованим цінностями не означає бути ідеальним. Це означає, що вам потрібно щодня прикладати неймовірних зусиль для постійного розвитку. І це можливо тоді, коли вам вдасться визначити область або й дві, котрі ви повинні змінити зараз; ось це і є нашою «лінією на піску». Цим ви кажете собі: «Я не в змозі змінити усе одразу, але я почну з цього».

— Вирішіть заздалегідь. Ось, де криється запорука успіху. Ще до того, як виникне та чи інша ситуація, ми заздалегідь вирішуємо, як будемо реагувати. Це дасть нам можливість чітко відчути значення власних цінностей та дозволить отримати перемогу ще до початку «битви».

— Придумайте для себе мотивуючу фразу. Коли наші цінності піддаються викликам і справи просуваються важкувато, ми можемо повторити фразу, котра в таких ситуація нагадуватиме нам про те, як ми завчасно вирішили діяти у подібних випадках. Нехай це буде проста, але важлива репліка. На зразок «Я — неупереджена людина» або «Я ніколи не принижую інших».

— Майте «скарбничку». Процес перетворення на лідера, який керується цінностями — гра, котра вимагає затрат. На вашому шляху будуть і перемоги, і поразки. Важливо подумати про цей процес, як про кидання монет у скарбничку. Якщо нам вдається зробити щось добре, ми кладемо до цієї скарбнички монету, якщо ні — забираємо монету із неї, але допоки скарбничка наповнюватиметься, ми будемо впевнені у тому, що знаходимося на правильному шляху.

Оригінал — Matt Russell
Адаптований переклад — Лілія Гук
Зображення — Unsplash

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку