Розмови про зарплату: 4 помилки, які роблять навіть розумні люди

Як говорити з керівником про зарплату

30 Червня 2018

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Вас лякають майбутні перемовини стосовно зарплати? Ви такі не одні. 28 % респондентів PayScale, які кажуть, що ніколи не намагалися домогтися вищої зарплати, не робили цього тільки тому, що їм некомфортно говорити про гроші. Такі обговорення і справді можуть здаватися незручними або навіть стати предметом табу, проте це не повинно зупиняти вас, коли ви бачите, що заслуговуєте на більше.

Якщо ви будете погоджуватися на все, що вам пропонують, то це може означати, що протягом своєї кар’єри ви заробите на кілька сотень тисяч доларів менше. І навіть якщо йдеться про вашу першу роботу, то дуже важливо отримати якомога вищу зарплату. Згодом це вплине на загальну суму заробітку.

Ось чотири характерних помилки, яких найчастіше припускаються працівники. Спробуйте їх уникнути, коли говоритимете про зарплату, а також пам’ятайте про них, коли тільки готуєтеся до обговорення та обмірковуєте, скільки ж грошей попросити.

1. Перемовини по імейлу

Набагато краще розмовляти віч-на-віч або ж телефоном. З імейлом є певний ризик: ваші інтонації та наміри можуть неправильно інтерпретувати, а зарплата — питання делікатне. Імейлом призначайте тільки дзвінки та зустрічі, а реальна розмова потрібна, щоб уникнути непорозумінь.

2. Тільки гроші

Зарплата важлива, але все-таки не варто забувати про те, що зацікавило вас в цій роботі — гарна посада, можливість виробити нові навички, чудова страховка, будь-що. Пам’ятайте про це, щоб не вимагати зовсім нереалістичних грошей. І не забувайте, що гроші — не єдине, від чого залежить задоволеність роботою.

3. Страх зробити пропозицію першим

Це суперечить загальним уявленням, проте якщо ви чекаєте, щоб роботодавець першим зробив вам пропозицію, ви можете чимало втратити. А якщо ж розмову ініціюєте ви і сформулюєте свої побажання, то у вас може бути перевага: ви створюєте параметри розмови. Водночас важливо добре вивчити компанію і запропоновану позицію, щоб озвучена сума була реалістичною. Але головне — не бійтеся почати розмову.

4. Нерви

Пам’ятайте про ключовий елемент переговорів про зарплату — людина, з якою ви спілкуєтеся, очікує такої розмови. Це рутинний аспект пошуку роботи, тому в жодному разі не можна нервувати та ухилятися від розмови. Не поспішайте, не кидайтеся на першу запропоновану суму і майте напоготові дані, які допоможуть обґрунтувати запити.

Оригінал — Kirsty Wareing 
Переклад — Віра Курико 
Зображення — Unplash

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!