img

Як налаштуватися на продуктивний день: секрети трьохсот успішних людей

05.12.2018 The Ukrainians

[Текст опублікований за підтримки Work.ua — сайту із пошуку роботи №1 в Україні]

Те, що ми робимо вранці протягом години після пробудження, часто визначає, яким стане весь подальший день. Ваш ранок налаштовує вас на продуктивний та спокійний день чи на вісім годин безладної роботи?

Протягом останніх п’яти років я розпитав понад 300 успішних людей про їхні ранкові звички. Зі спілкування з бізнес-лідерами й президентами університетів, олімпійцями, моделями й художниками я зрозумів, що не існує універсальної ранкової рутини, яка згодиться кожному, але все ж є найкращі практики, які щодня використовують багато з моїх успішних співрозмовників.

Ось кілька найпопулярніших.

Експериментувати з часом пробудження

Більшість моїх співрозмовників, зазвичай, прокидаються рано. Проте середній час, о котрій вони починають день,  6:27 ранку. Успішним людям подобається експериментувати, щоб знайти найвдаліший момент.

Багато з нас прокидаються залежно від того, коли нам потрібно бути на роботі, у школі або ще десь. Часто це означає поспати якомога довше, але вийти з дому вчасно й не запізнитися туди, куди нам потрібно. Але експерименти з часом пробудження дають вам простір, який необхідний, щоб насолоджуватися своїм ранком.

Знаходити час для того, що дає вам енергію

Найуспішніші люди вранці роблять те, що допомагає їм відчувати себе розслабленими, енергійними й вмотивованими. Це може бути зарядка, читання, медитація або спілкування з близькими людьми.

Ваш ранковий ритуал допомагає вам відчути ґрунт під ногами, а його вдумливе використання задає тон на весь день.

Марі Кондо, організаційний консультант і автор книги «Магічне прибирання», розповіла, що, прокинувшись вранці, вона негайно відкриває вікна, впускаючи свіже повітря. Цю звичку вона має з дитинства. Також вона очищає будинок, запалюючи фіміам, і, звісно, перш ніж піти, наводить лад у домі.

Висипатися

Якість нічного сну безпосередньо впливає на вашу здатність працювати й насолоджуватися своїм днем.

Сенсаційна новина, я знаю. Але читайте далі.

Ваш ранковий розпорядок нічого не вартий без хорошого нічного сну. Недосипання призводить до хронічних захворювань, як-от діабет і хвороби серця. Недостатній сон знижує ефективність вашої імунної системи.

Зазвичай людині потрібно від семи до дев’яти годин нічного сну. Якщо ви постійно намагаєтеся спати менше, ніж сім годин, — колись вам це відгукнеться.

Адаптувати свій режим під різні ситуації

Не завжди можливо дотримуватися режиму, якщо ви не вдома, але можна адаптувати його для поїздок і використовувати, коли потрібно. Якщо ви проводите час з сім’єю замість звичного ранкового кількагодинного відвідування спортзалу,  заплануйте собі коротку пробіжку.  Якщо в готелі ви ніяк не можете визначитися зі сніданком, сходіть до найближчого продуктового магазину, щоб підібрати щось, що хоч трохи нагадує ваш улюблений домашній сніданок.

Не звинувачуйте себе

Майже всі мої співрозмовники говорять, що не вважають бідою, якщо кілька днів минають не у звичному режимі. Згодом вони обов’язково до нього повернуться.  Вони визнають, що іноді відступають від звичної рутини. Це нормально.

Пам’ятайте: не потрібно бути занадто жорсткими у ставленні до себе.

У Джеррі Сейнфельда є теорія створення звички, яка вимагає, щоб людина не «порушувала ланцюжка». Суть ідеї полягає в тому, що, маючи певне завдання на кожен день, ви, виконуючи її, відзначаєте день червоним «X» на великому настінному календарі. Виходить ланцюжок. Ваше головне завдання не розірвати його.

Хоч я і є шанувальником теорії Сейнфельда,  у ній немає місця випадковим, але неминучим подіям. Якщо вона вам підходить, чудово! Подбайте про збереження ланцюжка. Але майте на увазі, що в житті може статися будь-що, іноді просто неможливо дотриматися ранкового розпорядку.  Це теж нормально. Поміркуйте над цим, потім забудьте і рухайтеся далі.

«Я беру паузу й обмірковую те, що трапилося, говорить Кевін Клірі, виконавчий директор Clif Bar & Company. Якщо я не маю можливості піти на тренування, то обіцяю собі, що зроблю це завтра або післязавтра. Через шість місяців моє тіло й не згадає, що я пропустив один день».

Оригінал — Benjamin Spall
Адаптований переклад — Віра Курико

Зображення — unplash.com

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

170 3

Знайти ідеального кандидата

Про що варто запитувати на співбесіді, щоб не втрати цінного співробітника

25.04.2019 П М
819 6

П’ять міфів про творчих людей

Фрагмент із книги Тодда Генрі «Приборкання тигрів»

21.02.2019 The Ukrainians
607 3

Як перетворити стрес у продуктивність

Як використовувати стреси на власну користь

20.01.2019 The Ukrainians

Популярні публікації

31589 15

Відчути світ

Ігор Шаверський та Олена Петросюк залишили престижні роботи і за два роки відвідали майже 40 країн
22.08.2016 Софія Пилипюк
46141 2

Чи зобов’язаний пасажир «Укрзалізниці» збирати за собою постіль?

Як спілкуватися із провідником
22.12.2015 Роман Рак
254347 6

8 речей, які кожен повинен зробити до 8 ранку

Декілька простих, але важливих порад
25.02.2017 The Ukrainians

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати