Наталя Курдюкова, Накипіло

Співзасновниця харківської медіа-групи «Накипіло» про розвиток проекту, створення відео та гроші у суспільно-політичних медіа

27 Липня 2018

#МедіаПрактики: Співзасновниця харківської медіа-групи «Накипіло» про розвиток проекту, створення відео, а також гранти й тренінги як елементи збереження фінансової (і не лише) незалежності суспільно-політичних медіа.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про старт у медіа 

До початку Революція Гідності я була режисеркою. Працювала з документальними історичними стрічками та деякими іншими проектами. Після подій 2014-го треба було щось змінювати і, мабуть, за щось брати відповідальність. Тоді кожен вирішував, за що може взяти відповідальність і ми, нас тоді було декілька людей, вирішили, що можемо взяти відповідальність за інформацію. Тому що у Харкові з цим було дуже складно, ніхто не розумів, що відбувається. Журналісти, звісно, ж були, але ті медіа, на які вони працювали були досить заангажованими і, як на мене, працювати швидко ніхто не вмів.

Можливо, до того моменту в цьому не було сенсу, а коли потім треба було дуже швидко реагувати, була проблема. Ми почали збирати інформацію. Це була більше робота інфоцентру — ми зробили віртуальний Харківський кризовий інфоцентр. У нас не було ні офісу, ні чіткої й зрозумілої команди. Просто було декілька людей, які працювали з текстами, інформацією, хтось робив дайджести і викладав у Facebook- групу.

Паралельно ми знімали відео. Ходили на Майдан і антимайдан і просто розмовляли з людьми. Ми запитували всіх: «А що у вас накипіло?» Так і назва з’явилася.

 Про нішу 

Ми розуміли, що у Харкові нема незалежного, вільного і швидкого медіа, яке працює з новими форматами і може працювати без вихідних і перерв. Ситуація тоді була дуже складна і треба було швидко реагувати. Потрібна була інша структура роботи.  

У нас не було стратегії, бо треба було бігти і щось швидко робити. Ми не знали, що буде завтра, післязавтра, хто ми і яка наша концепція. Ніхто про це тоді не думав. Нам потрібно було вирішувати оперативні питання.

 Про місію 

«Накипіло» — це ланка між різними соціальними групами та між різними шарами суспільства. Є влада, бізнес, громада, міська та обласна адміністрації. Є питання, які взагалі складно комусь поставити, коли є якась проблема у громади. Ми існуємо для того, щоб ці питання озвучувати.

 Про війну 

Почали їздити на війну, робити репортажі звідти, розмовляти з солдатами. Намагалися зрозуміти, що відбувається, хто воює з нашого боку, хто ці люди. Ми звикли, що це стереотипне уявлення про солдат в окопах, які біжать в атаку. Насправді ж це трохи інше життя: зі своїми бідами, святами, розмовами, стосунками.

Нам було цікаво, що це за люди, які пішли на війну, які зміни з ними відбуваються. Ми багато спілкувалися з військовими. Це дуже драматичний досвід.

 Про плани 

Наш стратегічний наступний крок у розвитку медіа проекту «Накипіло» — це розвиток радіо-напрямку. Потрібно закрити оцей гештальт у проекті, бо без радіо,як на мене, немає справжнього мультимедіа.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!