Наталя Курдюкова, Накипіло

Співзасновниця харківської медіа-групи «Накипіло» про розвиток проекту, створення відео та гроші у суспільно-політичних медіа

The Ukrainians
27 Липня 2018

#МедіаПрактики: Співзасновниця харківської медіа-групи «Накипіло» про розвиток проекту, створення відео, а також гранти й тренінги як елементи збереження фінансової (і не лише) незалежності суспільно-політичних медіа.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про старт у медіа 

До початку Революція Гідності я була режисеркою. Працювала з документальними історичними стрічками та деякими іншими проектами. Після подій 2014-го треба було щось змінювати і, мабуть, за щось брати відповідальність. Тоді кожен вирішував, за що може взяти відповідальність і ми, нас тоді було декілька людей, вирішили, що можемо взяти відповідальність за інформацію. Тому що у Харкові з цим було дуже складно, ніхто не розумів, що відбувається. Журналісти, звісно, ж були, але ті медіа, на які вони працювали були досить заангажованими і, як на мене, працювати швидко ніхто не вмів.

Можливо, до того моменту в цьому не було сенсу, а коли потім треба було дуже швидко реагувати, була проблема. Ми почали збирати інформацію. Це була більше робота інфоцентру — ми зробили віртуальний Харківський кризовий інфоцентр. У нас не було ні офісу, ні чіткої й зрозумілої команди. Просто було декілька людей, які працювали з текстами, інформацією, хтось робив дайджести і викладав у Facebook- групу.

Паралельно ми знімали відео. Ходили на Майдан і антимайдан і просто розмовляли з людьми. Ми запитували всіх: «А що у вас накипіло?» Так і назва з’явилася.

 Про нішу 

Ми розуміли, що у Харкові нема незалежного, вільного і швидкого медіа, яке працює з новими форматами і може працювати без вихідних і перерв. Ситуація тоді була дуже складна і треба було швидко реагувати. Потрібна була інша структура роботи.  

У нас не було стратегії, бо треба було бігти і щось швидко робити. Ми не знали, що буде завтра, післязавтра, хто ми і яка наша концепція. Ніхто про це тоді не думав. Нам потрібно було вирішувати оперативні питання.

 Про місію 

«Накипіло» — це ланка між різними соціальними групами та між різними шарами суспільства. Є влада, бізнес, громада, міська та обласна адміністрації. Є питання, які взагалі складно комусь поставити, коли є якась проблема у громади. Ми існуємо для того, щоб ці питання озвучувати.

 Про війну 

Почали їздити на війну, робити репортажі звідти, розмовляти з солдатами. Намагалися зрозуміти, що відбувається, хто воює з нашого боку, хто ці люди. Ми звикли, що це стереотипне уявлення про солдат в окопах, які біжать в атаку. Насправді ж це трохи інше життя: зі своїми бідами, святами, розмовами, стосунками.

Нам було цікаво, що це за люди, які пішли на війну, які зміни з ними відбуваються. Ми багато спілкувалися з військовими. Це дуже драматичний досвід.

 Про плани 

Наш стратегічний наступний крок у розвитку медіа проекту «Накипіло» — це розвиток радіо-напрямку. Потрібно закрити оцей гештальт у проекті, бо без радіо,як на мене, немає справжнього мультимедіа.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

Текст
The Ukrainians

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки