Павло Уваров, Ногибоги

Cпівзасновник онлайн-видання про біг і ЗСЖ «Ногибоги» про ідею проекту, нативну рекламу та важливість даних для прийняття редакційних рішень

19 Липня 2018

#МедіаПрактики: Cпівзасновник і редактор онлайн-видання про біг і ЗСЖ «Ногибоги» — про ідею проекту, нативну рекламу та гроші, а також важливість даних і аналітики для прийняття редакційних рішень.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про старт у медіа 

Якщо розповідати коротко, то я завжди хотів бути журналістом. Але склалося так, що вступив на технологічну кібернетику, займався комп’ютерами. Впродовж певного періоду працював у IT.

Згодом я потрапив на роботу в холдинг Agora. У Gazeta Wyborcza був підрозділ в Україні і я займався блог-платформою. Виходив такий собі мікс технічної роботи і медіа-менеджменту. Там я зробив усі помилки, які міг зробити. Вдячний тодішнім колегам за те, що вони вибачали мені ті помилки. Попрацював там три роки і можу похвалитися, що збільшив рівень прибутковості та відвідуваності тих проектів.

Після того я перейшов на сайт своєї мрії — football.ua. Попрацював там три роки. Тоді ми пройшли багато редизайнів, багато технічних нововведень, мільйонні аудиторії… Це був вагомий досвід. Через деякий час після того, як Сергій Курченко купив медіа холдинг, ми всі пішли звідти.

Але через деякий час запустили свій проект — Sportarena. Разом із колегами планували його «з нуля». Потім знову пішов у IT, де займався проектами для Австралії і Німеччини. На той момент я вже створив «Ногибоги». Згодом переключився на нього, як на основну роботу.

 Про проблемну ситуацію 

Ситуація взагалі доволі класична. Я зацікавився бігом. Щоб зрозуміти, чи правильно я все роблю, почав шукати інформацію, але ніде не міг її знайти. Все, що вдалося знайти, було жахливої якості. Розумів, що є ніша, яку треба зайняти.

Створив блог за 50 доларів. Вмовив своїх приятелів по бігу цим займатися. Кожен із нас добре орієнтувався у якомусь із аспектів. І почали це робити.

 Про цільову аудиторію 

Я визначаю дві ключових категорії. Перша — це люди, які вже займаються бігом, вони вже в тусовці. Ці люди читають, наприклад, про досвід людини, яка з’їздила на марафон або історії американських бігунів. Друга категорія — початківці і ті, які хочуть почати бігати. Вони заходять проект і читають все підряд.

 Про контент 

Ми публікуємо два-чотири матеріали у тиждень. Інколи менше.

Новини публікуємо у соцмережах. Намагаємося робити так, щоб наші соцмережі були різними. Щоб новини, про які ми хочемо розповісти, не змушували переходити на сайт. Нам хотілося створити додаткову цінність для соцмереж, які для нас є важливим джерелом трафіку.

 

 Про офлайн-події 

Час від часу ми робимо події, але я не назвав би це повноцінним джерелом надходження грошей. З незвичайних прикладів — спільний перегляд Нью-Йоркського марафону. Ми зібрали класних людей у конференц-залі з проектором і класно провели час.

Але часто до цього всього не доходять руки. Займаючись івентами ми втрачаємо в продажах тому, що концентруємось на різному.

 Про досягнення 

Ми горді з того, що не закрилися. (Сміється) Бо кожен наш місяць — це виживання. Починали ми з загальної теми — зробити біг популярним в Україні.

Коли ми починали проект, то на людей, які в лосинах бігали по парку, показували пальцями і викрикували щось нецензурне. Зараз все змінилося. Не присуджую собі чи команді цю заслугу, але ми є частиною того суспільства, яке активно рекламує здоровий спосіб життя. Уже нікого не здивувати, що ти марафонець. І це вже частина лайфстайлу молодого прогресивного українця. Якщо нас не буде, то яким буде світ? Напевне буде таким самим. Просто в людей буде менше інформації про те, що робити і як діяти. Люди будуть частіше звертатися до лікаря і прийматимуть неправильні рішення. Можливо.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!