Оксана Крикун, SoftServe

Оксана Крикун, SoftServe

Співзасновниця Speak2Me та лідерка напрямку продакт-менеджмент у SoftServe про дизайн-мислення у медіа

27 Липня 2018

#МедіаПрактики: Співзасновниця проекту Speak2Me та лідерка напрямку продакт-менеджмент у компанії SoftServe про дизайн-мислення у медіа.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про популярність дизайн-мислення 

Знаєш, ми також останнім часом і всередині компанії, і з друзями, які в цій сфері працюють, сміємося, що дизайн-мислення останнім часом стало таким собі buzzword, модним словечком. Але насправді дизайн-мислення не є чимось іншим як науковим підходом до вирішення проблем. Існує він не 2-3 роки, а ще з 1970-х років.

Зараз є ще такі модні словечка як «lean-стартап», «ітеративне вирішення проблем», інші. Але ці концепції були вже відомі давно і це ні що інше як здоровий глузд. Тобто ти щось створюєш, перед тим дослідивши якусь проблему, потім генеруєш ідеї щодо проблеми, далі обираєш одну ідею, створюєш прототип рішення і тестуєш його. Дивишся, чи працює воно, оновлюєш або розвиваєш окремим продуктом чи сервісом. Ти спочатку дивишся, розумієш проблему, а потім вже щось робиш.

Закордоном дизайн-мислення доволі популярне вже впродовж тривалого часу. Про це говорять там ще десь із 1991 року. В Україні це набуло популярності 2-3 роки тому. Мабуть через те, що до нас дійшли закордонні книжки, закордонні практики.

Для ІТ-компаній це було своєрідною точкою диференціації наших послуг закордон. Всередині це як хайп. Тобто всі почули про це, почали у себе це впроваджувати, побачили, що це діє і коли запитують про те, як це вдається, можна відповідати, що використовуєш підхід дизайн-мислення.

 Про ідею 

По-іншому це ще називають human design, тобто дизайн для людини, або інноваційним вирішенням проблем. За початковою задумкою це 5-ступеневий процес, який дозволяє зрозуміти проблеми і потреби людини, а потім створити перфект не рішення, яке вирішуватиме цю проблему.

Девід Келлі і Тім Браун — це засновники й керівники школи IDEO. Вони у 1976 році, якщо не помиляюся, почали пропагувати цей термін. Саме після них дизайн-мислення почали пропагувати як методологію. Вони розробили, наприклад, комп’ютерну мишку для Apple.

Три ключові принципи дизайн-мислення: «помиляйся раніше і частіше», «один протопип вартий тисячі слів» і «перш за все, запитуй користувача».

 Про етапи 

Перший крок — побудова емпатії. Людина є у центрі процесу, тому треба розвивати підхід співпереживання. Перш за все, потрібно зробити карту стейкхолдерів. Тобто зрозуміти, на кого впливає продукт. І завжди будуть люди, на який продукт впливає більше, і ті, на яких менше. Емпатія дозволяє побачити інсайти, щось таке, що ми не можемо побачити одразу.

Другий — фокусування. Тобто ми фокусуємося на якихось інсайтах чи проблемах, формуємо один чіткий і конкретний челендж.

Третій крок — генерування ідей. Тут ми всі дуже любимо працювати, бо це легко і цікаво. Це справді дуже цікаво, але точно не дуже легко. Базуючись на челенджі команда має організувати «мозковий штурм» і зібрати якомога більшу кількість ідей. Часто рекомендують мати хоча б 100 ідей. Тут важливо не «зарубувати» ідеї, важливо брейнстормити на балі інших ідей, казати «так, і» замість «так, але». У підсумку повинна залишитися одна ідея.

Четвертий етап — прототипування. Тут у вас є можливість створити щось намацальне. Якщо йдеться про медіа, то це може бути навіть базовий драфт дизайну сайту на ватмані. Пропотипом може бути і розповідь, і сценка, і відео.

П’ятий крок — тестування. Треба іти до потенційних користувачів, отримувати зворотній зв’язок і змінювати рішення чи проводити продукт на ринок.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Дякуємо і до зв’язку незабаром! Ваш тарифний план буде активовано на протязі 10 хвилин.

Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки