img

Оксана Крикун, SoftServe

27.07.2018 The Ukrainians

#МедіаПрактики: Співзасновниця проекту Speak2Me та лідерка напрямку продакт-менеджмент у компанії SoftServe про дизайн-мислення у медіа.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 Про популярність дизайн-мислення 

Знаєш, ми також останнім часом і всередині компанії, і з друзями, які в цій сфері працюють, сміємося, що дизайн-мислення останнім часом стало таким собі buzzword, модним словечком. Але насправді дизайн-мислення не є чимось іншим як науковим підходом до вирішення проблем. Існує він не 2-3 роки, а ще з 1970-х років.

Зараз є ще такі модні словечка як «lean-стартап», «ітеративне вирішення проблем», інші. Але ці концепції були вже відомі давно і це ні що інше як здоровий глузд. Тобто ти щось створюєш, перед тим дослідивши якусь проблему, потім генеруєш ідеї щодо проблеми, далі обираєш одну ідею, створюєш прототип рішення і тестуєш його. Дивишся, чи працює воно, оновлюєш або розвиваєш окремим продуктом чи сервісом. Ти спочатку дивишся, розумієш проблему, а потім вже щось робиш.

Закордоном дизайн-мислення доволі популярне вже впродовж тривалого часу. Про це говорять там ще десь із 1991 року. В Україні це набуло популярності 2-3 роки тому. Мабуть через те, що до нас дійшли закордонні книжки, закордонні практики.

Для ІТ-компаній це було своєрідною точкою диференціації наших послуг закордон. Всередині це як хайп. Тобто всі почули про це, почали у себе це впроваджувати, побачили, що це діє і коли запитують про те, як це вдається, можна відповідати, що використовуєш підхід дизайн-мислення.

 Про ідею 

По-іншому це ще називають human design, тобто дизайн для людини, або інноваційним вирішенням проблем. За початковою задумкою це 5-ступеневий процес, який дозволяє зрозуміти проблеми і потреби людини, а потім створити перфект не рішення, яке вирішуватиме цю проблему.

Девід Келлі і Тім Браун — це засновники й керівники школи IDEO. Вони у 1976 році, якщо не помиляюся, почали пропагувати цей термін. Саме після них дизайн-мислення почали пропагувати як методологію. Вони розробили, наприклад, комп’ютерну мишку для Apple.

Три ключові принципи дизайн-мислення: «помиляйся раніше і частіше», «один протопип вартий тисячі слів» і «перш за все, запитуй користувача».

 Про етапи 

Перший крок — побудова емпатії. Людина є у центрі процесу, тому треба розвивати підхід співпереживання. Перш за все, потрібно зробити карту стейкхолдерів. Тобто зрозуміти, на кого впливає продукт. І завжди будуть люди, на який продукт впливає більше, і ті, на яких менше. Емпатія дозволяє побачити інсайти, щось таке, що ми не можемо побачити одразу.

Другий — фокусування. Тобто ми фокусуємося на якихось інсайтах чи проблемах, формуємо один чіткий і конкретний челендж.

Третій крок — генерування ідей. Тут ми всі дуже любимо працювати, бо це легко і цікаво. Це справді дуже цікаво, але точно не дуже легко. Базуючись на челенджі команда має організувати «мозковий штурм» і зібрати якомога більшу кількість ідей. Часто рекомендують мати хоча б 100 ідей. Тут важливо не «зарубувати» ідеї, важливо брейнстормити на балі інших ідей, казати «так, і» замість «так, але». У підсумку повинна залишитися одна ідея.

Четвертий етап — прототипування. Тут у вас є можливість створити щось намацальне. Якщо йдеться про медіа, то це може бути навіть базовий драфт дизайну сайту на ватмані. Пропотипом може бути і розповідь, і сценка, і відео.

П’ятий крок — тестування. Треба іти до потенційних користувачів, отримувати зворотній зв’язок і змінювати рішення чи проводити продукт на ринок.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

548 5

Андрій Бродецький, Vector

Автор Telegram-каналу «Технології, медіа і суспільство» та редактор у vctr.media — про Telegram для медіа, ЗМІ без сайтів та curated контент

20.07.2018 The Ukrainians
1034 5

Оксана Хмельовська, Читомо

Співзасновниця і редакторка культурно-видавничого проекту «Читомо» про запуск медіа, важливість нішевих медіа та бізнес-модель проекту

12.06.2018 Тарас Прокопишин
1513 12

Ігор Стефурак, Workcelerator

Засновник проекту Workcelerator про інвестиції у медіа, важливість орієнтації на проблему читачів та створення проектів без програмування

19.04.2018 Тарас Прокопишин

Популярні публікації

253801 6

8 речей, які кожен повинен зробити до 8 ранку

Декілька простих, але важливих порад
25.02.2017 The Ukrainians
46944 12

Богдан Гаврилишин

Розмова із відомим українським економістом та громадським діячем
27.07.2014 Володимир Бєглов
36063 11

Анна Петрова

Розмова із молодою підприємицею, засновниця та генеральною директоркою Startup Ukraine
02.07.2014 Юліана Паранько

Краудфандинг

Малі міста

2608
зібрали
36000
потрібно

Нові медіа нової країни

36
зібрали
5000
потрібно

Найрозумніші діти країни

2538
зібрали
4500
потрібно

підтримайте проект

Donate

Введіть слово, щоб почати