Ірина Рубіс, ekonomika+

27.07.2018 The Ukrainians

#МедіаПрактики: Засновниця та CEO бізнес/медіа бюро ekonomika+ про місійність медіа, медіа-проекти бюро та розвиток івент-напряму.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про бізнес/медіа бюро 

Наш бізнес складається із трьох частин. Перша — це медіа-підрозділ, в який входять проекти womo.ua, delo.ua і mmr.ua.

Другий напрям — події. Більшість наших івентів — це як суб-бренди наших медійних проектів. Це те, що реалізується завдяки експертизи команди.

Третій напрям — консалтинг. Ми проводимо стратегічні сесії, організовуємо тренінги. У нас є також MMR Lab, де ми вирішуємо креативні завдання наших партнерів у бліц-форматі за два дні.

 Про місію 

Наша місія полягає у тому, що бізнес в нашій країні став більш відповідальний, відкритий, ефективний, прогресивний і процвітаючий. Ми розуміємо, що контенту, який ми продукуємо недостатньо для того, щоб цього досягнути. Бо ми не дуже багато пишемо про імпакт-інвестування, різноманіття й інклюзію.

Я добре розумію, як наші колеги розповідають про ці теми. Вони пишуть про це тоді, коли є хайп. Коли хтось сказав щось сексистське, то пишемо про сексизм. Але коли ніхто нічого такого не сказав, то ми і самі інколи грішимо.

Ми розуміємо, що важливо розповідати про ці теми, бути експертом і систематично розповідати про це. Ми зрозуміли, що варто сконцентруватися і на тих тематиках, які часто табуйовані у суспільстві. І послідовно, багатовекторно розповідати про них.

 Про медіа-проекти бюро 

Всі мої проекти — нішеві. Delo.ua — для підприємців, womo.ua — для працюючих батьків, mmr.ua — для усіх, хто цікавить маркетингом. Delo.ua щомісяця читають близько 1 млн. читачів, у womo.ua — від 700 до 900 тис., а у mmr.ua — 200 тис.

Не можу сказати, що я дуже задоволена цими цифрами. Але жінки ведуть бізнес по-іншому — часто йдеться про певний «радіаційний вплив». Про провокацію позитивних змін. Розумію, що для тих аудиторій, для  яких ми працюємо, у нас є хороша репутація і довіра.

Для того, щоб у MMR було не 200 тис. відвідувачів, а 400, нам потрібно публікувати такий контент, який я не готова публікувати. Краще менше, але краще. Зате у нас чудове потрапляння у цільову аудиторію.

У нашому офісі працюють разом три редакції. Сумарно це близько 25 осіб. Але загалом у компанії працюють 45 людей. У нас, наприклад, великий і потужний креативний відділ.

 Про івенти 

Офлайн-події — це один із трьох ключових напрямів діяльності, який приносить нам приблизно третину прибутків. Впродовж минулого року ми організували й провели 88 офлайн-подій. Очевидно, що це івенти різних форматів і масштабів.

Не хочу нікого образити, але часто складається таке відчуття, що журналісти вважають себе якоюсь вищою кастою. Мовляв, ми лише будемо писати класні статті й колонки, а за монетизацію нехай думає хтось інший. Щоб організувати класну подію потрібне журналістське включення. Бо їхній досвід, вміння та знання можуть чудово реалізуватися у контенті. Це підсилює подію.

Зараз на цьому ринку дуже висока конкуренція, всюди івенти.

У організації нашої найбільшої події брали участь 10 працівників. У кожному івенті є головний «контентний», і той, хто відповідає за подію організаційно. Очевидно, що здебільшого тут йдеться про систематичні включення, а не про постійну зайнятість організацією події. У нас немає монозадачних працівників.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

The Ukrainians

Текст The Ukrainians

Схожі публікації

1656 5

Оксана Павленко, The Devochki

Cпівзасновниця і редакторка The Devochki про розвиток проекту, рекламну й нативні проекти, а також про медіа як платформу для комунікації та взаємопідтримки

19.07.2018 The Ukrainians
3555 10

Богдан Логвиненко, Ukraїner

Автор проекту Ukraїner про важливість сторітелінгу та історій простих людей, а також про бунтарство як одну з характеристик хорошого журналіста

11.04.2018 Тарас Прокопишин
1413 5

Сергій Кейн, Comma

Cпівзасновник і керівник онлайн-журналу Comma про музичну журналістику, місію та бізнес-модель проекту

14.06.2018 Тарас Прокопишин

Популярні публікації

46666 7

Марина В’язовська

Українська дослідниця, яка розв’язала математичну задачу століть
03.11.2016 Олег Фея
43085 6

Хочу здати кров. Як? Де? Коли?

16 карток про те, як cтати донором крові та чого не можна робити перед процедурою
22.02.2017 Ірина Сало
56212 10

Pavlo Kuznetsov

How could a 16-year-old Ukrainian establish a start up at half a million dollars and begin to work at the communications "major league"
24.05.2017 Yaroslav Nazar

Введіть слово, щоб почати