Ірина Рубіс, ekonomika+

Засновниця та CEO бізнес/медіа бюро ekonomika+ про місійність медіа, медіа-проекти бюро та розвиток івент-напряму

27 Липня 2018

#МедіаПрактики: Засновниця та CEO бізнес/медіа бюро ekonomika+ про місійність медіа, медіа-проекти бюро та розвиток івент-напряму.

Слухайте подкаст або читайте короткий конспект розмови.

Слідкуйте за оновленнями проекту на сторінці подкасту у Facebook, а також підписуйтеся на проект → SoundCloud iTunes / RSS. 

 

 Про бізнес/медіа бюро 

Наш бізнес складається із трьох частин. Перша — це медіа-підрозділ, в який входять проекти womo.ua, delo.ua і mmr.ua.

Другий напрям — події. Більшість наших івентів — це як суб-бренди наших медійних проектів. Це те, що реалізується завдяки експертизи команди.

Третій напрям — консалтинг. Ми проводимо стратегічні сесії, організовуємо тренінги. У нас є також MMR Lab, де ми вирішуємо креативні завдання наших партнерів у бліц-форматі за два дні.

 Про місію 

Наша місія полягає у тому, що бізнес в нашій країні став більш відповідальний, відкритий, ефективний, прогресивний і процвітаючий. Ми розуміємо, що контенту, який ми продукуємо недостатньо для того, щоб цього досягнути. Бо ми не дуже багато пишемо про імпакт-інвестування, різноманіття й інклюзію.

Я добре розумію, як наші колеги розповідають про ці теми. Вони пишуть про це тоді, коли є хайп. Коли хтось сказав щось сексистське, то пишемо про сексизм. Але коли ніхто нічого такого не сказав, то ми і самі інколи грішимо.

Ми розуміємо, що важливо розповідати про ці теми, бути експертом і систематично розповідати про це. Ми зрозуміли, що варто сконцентруватися і на тих тематиках, які часто табуйовані у суспільстві. І послідовно, багатовекторно розповідати про них.

 Про медіа-проекти бюро 

Всі мої проекти — нішеві. Delo.ua — для підприємців, womo.ua — для працюючих батьків, mmr.ua — для усіх, хто цікавить маркетингом. Delo.ua щомісяця читають близько 1 млн. читачів, у womo.ua — від 700 до 900 тис., а у mmr.ua — 200 тис.

Не можу сказати, що я дуже задоволена цими цифрами. Але жінки ведуть бізнес по-іншому — часто йдеться про певний «радіаційний вплив». Про провокацію позитивних змін. Розумію, що для тих аудиторій, для  яких ми працюємо, у нас є хороша репутація і довіра.

Для того, щоб у MMR було не 200 тис. відвідувачів, а 400, нам потрібно публікувати такий контент, який я не готова публікувати. Краще менше, але краще. Зате у нас чудове потрапляння у цільову аудиторію.

У нашому офісі працюють разом три редакції. Сумарно це близько 25 осіб. Але загалом у компанії працюють 45 людей. У нас, наприклад, великий і потужний креативний відділ.

 Про івенти 

Офлайн-події — це один із трьох ключових напрямів діяльності, який приносить нам приблизно третину прибутків. Впродовж минулого року ми організували й провели 88 офлайн-подій. Очевидно, що це івенти різних форматів і масштабів.

Не хочу нікого образити, але часто складається таке відчуття, що журналісти вважають себе якоюсь вищою кастою. Мовляв, ми лише будемо писати класні статті й колонки, а за монетизацію нехай думає хтось інший. Щоб організувати класну подію потрібне журналістське включення. Бо їхній досвід, вміння та знання можуть чудово реалізуватися у контенті. Це підсилює подію.

Зараз на цьому ринку дуже висока конкуренція, всюди івенти.

У організації нашої найбільшої події брали участь 10 працівників. У кожному івенті є головний «контентний», і той, хто відповідає за подію організаційно. Очевидно, що здебільшого тут йдеться про систематичні включення, а не про постійну зайнятість організацією події. У нас немає монозадачних працівників.

***

[Виготовлення подкасту стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проект USAID «У-Медіа», що виконується міжнародною організацією Інтерньюз.

Зміст матеріалів є виключно відповідальністю The Ukrainians та необов’язково відображає точку зору USAID, уряду США та Інтерньюз.]

Текст
Місія The Ukrainians — уможливлення позитивних соціальних змін в Україні
Долучайтеся до Спільноти, підтримуйте якісну українськомовну журналістику та приєднуйтеся до змін!
Приєднатися
Наші головні тексти тижня у красивій розсилці. Щовихідних у ваших емейл-скриньках.

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!