Що відбувається у Придністров’ї? – The Ukrainians
Новини Політика

Що відбувається у Придністров’ї?

22 квітня росія озвучила цілі на «другу фазу» війни проти України. Серед них — встановити контроль над півднем України та […]

TheUkrainians
27 Квітня 2022

22 квітня росія озвучила цілі на «другу фазу» війни проти України. Серед них — встановити контроль над півднем України та створити вихід до «Придністров’я», тому що там, за словами російського керівництва, «утискають російськомовних». Після цього на території самопроголошеної республіки відбулося кілька провокацій з метою поширення антиукраїнських настроїв. Встановлюємо хронологію подій. 

25 квітня. У Тирасполі, невизнаній столиці «Придністров’я», сталася стрілянина неподалік будівлі «міністерства держбезпеки». РосЗМІ першими почали повідомляти про вибухи, а на численних фотографіях можна було побачити відстріляні тубуси від гранатометів. Самопроголошений президент «Придністров’я» Вадим Красносільський заявив, що «сліди терористичних атак ведуть в Україну». 

26 квітня. У селі Маяк тієї ж таки самопроголошеної республіки знову пролунали вибухи. Пошкоджено дві вежі зв’язку, що ретранслювали російське радіо. У той самий день президентка Молдови Мая Санду скликала засідання Ради безпеки. Після цього Санду зробила кілька заяв, в яких наголосила на тому, що Молдова не збирається блокувати «Придністров’я» та сподівається на мирне вирішення конфлікту. 

Яка реакція України? Центр протидії дезінформації при РНБО України роз’яснив, що провокації рф у «Придністров’ї» здійснила фсб рф, щоб відкрити додатковий фронт в Одеській області. Така ситуація змусить ЗСУ перетягнути сили в цьому напрямку, послабивши їх в Миколаївській області. Ще одна причина провокацій — це виправдання своїх дій в Україні. Скинувши обстріли в Тирасполі на ЗСУ, росія, «рятуючи своїх», виправдовує вторгнення в Україну і смерті тисяч власних солдатів. Також рашисти намагаються відвести увагу громадськості від Маріуполя, де на картах знайшли чергові братські могили. 

Генеральний штаб ЗСУ заявив, що Україна рішуче підтримує територіальну цілісність Молдови в межах її міжнародно визнаних кордонів, засуджує відчайдушні спроби втягнути Придністровський регіон Молдови у розв’язану рф повномасштабну війну проти України та закликає до деескалації напруги. Збройні Сили України надійно захищають нашу державу та готові зруйнувати будь-які подальші підступні плани агресора на українській території, зокрема і на Південнобузькому напрямку.

Довідка. Сепаратисти проголосили незалежність «Придністровської Молдавської Республіки» 25 серпня 1991 року, після чого між ними та молдавськими військами почався короткочасний збройний конфлікт. Боротьба завершилася фактичною перемогою сепаратистів — їх підтримала російська армія. Хоча російська федерація офіційно не визнає суверенітету «Придністровської Молдавської Республіки», на неофіційному рівні надає їй військову, економічну, політичну і дипломатичну підтримку. У 2006 році в ПМР провели референдум, на якому, за «офіційними» даними, 98% виборців висловилися за незалежність республіки від Молдови й майбутню інтеграцію з росією. Результати референдуму не визнали на міжнародному рівні. Станом на тепер конфлікт не розв’язано, він перебуває у замороженому стані.

Якісні медіа живуть завдяки читачам. Доєднуйтеся!

До Дня народження The Ukrainians ми запустили кампанію, щоб залучити
до Спільноти ще 1000 небайдужих людей, які допоможуть медіа втриматися і розвиватися.
Ваша підтримка — критично важлива. Доєднуйтеся до Спільноти TUM сьогодні
та допоможіть якісній незалежній журналістиці продовжувати свою місію!

Підтримати зараз

Запросіть друга до Спільноти

Вкажіть, будь ласка, контактні дані людини, яку хочете запросити

Придбайте для друга подарунок від TUM

Вкажіть, будь ласка, контактні дані цієї людини, щоби ми надіслали їй посилку

Майже готово

Вкажіть ще, будь ласка, своє ім’я та емейл.

Дякуємо і до зв’язку незабаром!

Дякуємо за покупку!

Ваша підтримка буде активована впродовж 10 хвилин. До зв’язку незабаром. Повернутись до статті

Вхід в кабінет

Відновлення пароля

Оберіть рівень підтримки